Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

SII kieruje pytania do MINOX S.A. Zarząd milczy

© Tiko - Fotolia.com

W związku ze zgłaszanymi przez akcjonariuszy mniejszościowych spółki Minox S.A. zapytaniami o wsparcie ze strony Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych w uzyskaniu szczegółowych wyjaśnieniu dotyczących sytuacji spółki Minox S.A., w dniu 19 stycznia 2018 r. SII skierowało pytania do Zarządu Minox S.A. celem wyjaśnienia kwestii budzących wątpliwości akcjonariuszy.

 

Pomimo, że pytania dotyczyły wielu istotnych spraw związanych z działalnością Minox S.A. do chwili obecnej nie doczekały się żadnej reakcji ze strony Spółki, jak również nie padły do dziś deklaracje o zamiarze udzielenia odpowiedzi.

 

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych pytało m.in. o decyzję organów podatkowych zobowiązującą Minox S.A. do zapłaty 350.000 zł wraz z odsetkami, tytułem spłaty podatku VAT za 2012 rok. W kontekście powyższego pojawia się m.in. pytanie dlaczego Minox S.A. w raporcie bieżącym nr 23/2017 z dnia 31 października 2017 r. zapewniał, że w ostatnim okresie nie wystąpiły jakiekolwiek okoliczności, zarówno w sytuacji Emitenta jak i w jego otoczeniu rynkowym, które mogłyby uzasadniać obserwowany w październiku 2017 roku znaczący spadek kursu akcji Emitenta, pomimo że Spółka była już w posiadaniu decyzji podatkowej I instancji zobowiązującej Minox S.A. do zapłaty kwoty 350 000 zł wraz z odsetkami, tytułem spłaty podatku VAT za 2012 rok (a wcześniej protokołu z kontroli podatkowej za ten rok)?
SII pytało także o sprawy związane z emisją obligacji przez Minox Development Sp. z o.o. S.K.A. oraz o jej działalność, czy też o znak towarowy „MINOX”.

 

Zainteresowanych akcjonariuszy zachęcamy do zapoznania się z treścią pytań skierowanych do Zarządu MINOX S.A

 

Mając na uwadze, że na dzień 26 lutego 2018 r. Zarząd Minox S.A. zwołał Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych liczy, że do tego czasu wyjaśnione zostaną wszystkie poruszone w naszym piśmie kwestie.

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

Spółka osiągnęła w styczniu 2018 roku przychody na poziomie około 160 mln dolarów, czyli o 73% więcej niż przed rokiem.

Zobacz więcej

SII kieruje pytania do MINOX S.A. Zarząd milczy