Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

SII kieruje pytania do MINOX S.A. Zarząd milczy

© Tiko - Fotolia.com

W związku ze zgłaszanymi przez akcjonariuszy mniejszościowych spółki Minox S.A. zapytaniami o wsparcie ze strony Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych w uzyskaniu szczegółowych wyjaśnieniu dotyczących sytuacji spółki Minox S.A., w dniu 19 stycznia 2018 r. SII skierowało pytania do Zarządu Minox S.A. celem wyjaśnienia kwestii budzących wątpliwości akcjonariuszy.

 

Pomimo, że pytania dotyczyły wielu istotnych spraw związanych z działalnością Minox S.A. do chwili obecnej nie doczekały się żadnej reakcji ze strony Spółki, jak również nie padły do dziś deklaracje o zamiarze udzielenia odpowiedzi.

 

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych pytało m.in. o decyzję organów podatkowych zobowiązującą Minox S.A. do zapłaty 350.000 zł wraz z odsetkami, tytułem spłaty podatku VAT za 2012 rok. W kontekście powyższego pojawia się m.in. pytanie dlaczego Minox S.A. w raporcie bieżącym nr 23/2017 z dnia 31 października 2017 r. zapewniał, że w ostatnim okresie nie wystąpiły jakiekolwiek okoliczności, zarówno w sytuacji Emitenta jak i w jego otoczeniu rynkowym, które mogłyby uzasadniać obserwowany w październiku 2017 roku znaczący spadek kursu akcji Emitenta, pomimo że Spółka była już w posiadaniu decyzji podatkowej I instancji zobowiązującej Minox S.A. do zapłaty kwoty 350 000 zł wraz z odsetkami, tytułem spłaty podatku VAT za 2012 rok (a wcześniej protokołu z kontroli podatkowej za ten rok)?
SII pytało także o sprawy związane z emisją obligacji przez Minox Development Sp. z o.o. S.K.A. oraz o jej działalność, czy też o znak towarowy „MINOX”.

 

Zainteresowanych akcjonariuszy zachęcamy do zapoznania się z treścią pytań skierowanych do Zarządu MINOX S.A

 

Mając na uwadze, że na dzień 26 lutego 2018 r. Zarząd Minox S.A. zwołał Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych liczy, że do tego czasu wyjaśnione zostaną wszystkie poruszone w naszym piśmie kwestie.

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

SII kieruje pytania do MINOX S.A. Zarząd milczy
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie