Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Spółka Brand 24 zadebiutowała na rynku NewConnect

© dragonstock – fotolia.com

Spółka Brand 24 zadebiutowała na rynku publicznym, a dokładnie w alternatywnym systemie obrotu NewConnect. Pierwsze notowania jej akcji otworzyły się na poziomie o blisko 80 proc. wyższym od kursu odniesienia.

 

Do obrotu wprowadzonych zostało łącznie 1.999.540 akcji. Przy kursie odniesienia wynoszącym 31,76 zł dawało to wycenę całej spółki równą 63,5 mln zł. Została ona ustalona na potrzeby przeprowadzonej pod koniec 2017 roku oferty prywatnej, w ramach której wyemitowano 110.000 nowych akcji dla 36 inwestorów oraz dokonano sprzedaży 85.385 dotychczasowych akcji na rzecz 5 kupujących. Pozyskana z emisji prywatnej kwota blisko 3,5 mln zł brutto (bez uwzględnienia kosztów emisji) ma zostać przeznaczona na: rozwój oprogramowania Brand24 (poprzez zwiększenie zatrudnienia w zespole programistów) oraz na zwiększenie budżetów działań marketingowych mających na celu pozyskiwanie klientów międzynarodowych.

 

Struktura oferty oraz duże zainteresowanie spółką sprawiły, że we wtorek, na pierwszej historycznej dla Brand 24 giełdowej sesji, walory tej firmy mocną rosną. Notowania otworzyły się po cenie 57 zł, czyli o blisko 80% wyższej w porównaniu do ceny ustalonej w ofercie prywatnej, a około południa kurs wynosił 53 zł. W ten sposób kapitalizacja rynkowa spółki przekroczyła 100 mln zł. Jednocześnie towarzyszą temu relatywnie wysokie (jak na NewConnect) obroty.

 

Brand 24 – wykres kursu akcji w dniu debiutu giełdowego
Źródło: Stooq.pl.

 

Brand 24 to wrocławska spółka oferująca narzędzie do monitoringu treści w Internecie, w tym w mediach społecznościowych, takich jak Facebook czy Twitter, na blogach, forach i w serwisach informacyjnych. Oprogramowanie Brand 24 zgodnie z kryteriami zdefiniowanym przez użytkownika zbiera i wstępnie analizuje publiczne wzmianki na temat: marek, produktów oraz ogólnie poruszanych tematów zawierających monitorowane słowa kluczowe. Jest ono dostępne w wersji web (za pośrednictwem przeglądarki internetowej) oraz w formie aplikacji mobilnej na urządzenia z systemem Android oraz iOS.

 

Oprogramowanie Brand 24 dostarczane jest w formacie SaaS (ang. software as service) w chmurze publicznej w kilku wariantach abonamentowych. Według stanu z października 2017 roku z rozwiązania spółki korzystało 2.002 aktywnych użytkowników z całego świata, w tym przede wszystkim z Polski, Australii, USA, Wielkiej Brytanii, Kanady, Indonezji i Indii. Zgodnie z przyjętym programem motywacyjnym celem emitenta jest osiągnięcie do 2020 roku 6.213 klientów, 23,7 mln zł skonsolidowanych przychodów oraz 4,7 mln zł zysku netto Grupy.

 

Zobacz również:

23.04.2018, Aktualności

Pierwsza rekomendacja Domu Analiz SII jest już dostępna!

23.04.2018, Aktualności

Pierwsza rekomendacja Domu Analiz SII jest już dostępna!

Analitycy Domu Analiz SII wydali dla akcji CDRL rekomendację "kupuj" z 12-miesięczną ceną docelową ustaloną na poziomie 42,62 zł. W momencie wydania rekomendacji giełdowy kurs tych walorów wynosił 32 zł, co oznacza potencjał wzrostu równy 33,2%.

Zobacz więcej

23.04.2018, Newsroom

Udany koniec roku PlayWay. Spółka zarobiła w 2017 roku prawie 16 mln zł

23.04.2018, Newsroom

Udany koniec roku PlayWay. Spółka zarobiła w 2017 roku prawie 16 mln zł

W IV kw. 2017 roku spółce PlayWay udało się utrzymać momentum wynikowe z III kw. W relacji kwartał do kwartału zyski okazały się nieco mniejsze, jednak już w porównaniu do IV kw. 2016 roku widać znaczną poprawę.

Zobacz więcej

Spółka Brand 24 zadebiutowała na rynku NewConnect
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie