Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Asbis zwiększył przychody w grudniu o 52%

© Kwangmoo - Fotolia.com

Zgodnie z szacunkami Asbis osiągnął w grudniu 2017 roku przychody na poziomie około 212 mln dolarów, co było wynikiem o 52% lepszym niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. W IV kw. ubiegłego roku przychody wyniosły około 541 mln dolarów i były większe o 48% rok do roku.

 

Jak można wyliczyć na podstawie raportu finansowego za III kw. 2017 roku, w całym 2017 roku Asbis osiągnął około 1,48 mld dolarów przychodów wobec prognozy finansowej w przedziale 1,2 – 1,3 mld dolarów. O możliwości przekroczenia prognozy przychodów o ponad 10% spółka komunikowała w oddzielnym raporcie w grudniu 2017 roku. Nie zdecydowano się wówczas na zmianę prognoz zysku netto ze względu na trudności w oszacowaniu rentowności. Przypomnijmy, że prognozy zysku netto na 2017 rok wskazywały przedział 5 – 6 mln dolarów.

 

Po publikacji komunikatu o przychodach w grudniu kurs akcji Asbisu otworzył się 3% luką wzrostową, a w trakcie sesji notowania zwyżkowały nawet o 4,7%. Jednak do godziny 14:30 zwyżki stopniały do około 0,6%. W szerszej perspektywie kurs akcji wybił na nowy lokalny szczyt, a notowania znajdują się najwyżej od czerwca 2014 roku. Asbis znajduje się w Technicznym Portfelu SII.

 

Asbis – wykres kursu akcji
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w programie AmiBroker; Dane: Stooq.pl.

 

 

Źródło: Asbis S.A.

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

Asbis zwiększył przychody w grudniu o 52%
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie