Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

GetBack wciąż w Fundamentalnym Portfelu SII. Spółka opublikowała dobry raport za IV kw.

GetBack opublikował raport bieżący z podsumowaniem IV kw. oraz całego 2017 roku. Spółka pokazała solidne, dwucyfrowe wzrosty odzysków z posiadanych portfeli wierzytelności.

 

Wysokość spłat z portfeli wyniosła w IV kw. 2017 roku 346,3 mln zł, czyli o 60,5% więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Realizacja odzysków do planowanych spłat wyniosła 115% wobec 113% rok temu. W całym 2017 roku spłaty wyniosły 1,21 mld zł, więcej o 70,1% rdr.

 

Nakłady na zakup portfeli wierzytelności wyniosły w IV kw. ubiegłego roku 336,5 mln zł i były o 150,4% wyższe w relacji rok do roku. W całym 2017 roku nakłady wyniosły 1,92 mld zł, a więc o 110,5% więcej rdr. Na koniec roku GetBack zarządzał portfelem wierzytelności o łącznej wartości nominalnej 28,2 mld zł wobec 19,4 mld zł (+45,4% rdr). Szacowana wartość spłat z posiadanych portfeli na koniec grudnia 2017 roku wynosiła 7,83 mld zł wobec szacunków sprzed roku na poziomie 3,72 mld zł.

 

Spółka podzieliła się jeszcze informacją o wysokości wskaźnika cost-to-collect, który w 2017 roku wyniósł 20,9% wobec 17,1% w 2016 roku.

 


 

Partner strategiczny

 

DM BOŚ

 


 

GetBack znajduje się w Fundamentalnym Portfelu SII od połowy grudnia ubiegłego roku. Wówczas do zakupu akcji spółki postanowiliśmy wykorzystać ich dynamiczną przecenę po informacji o tak zwanej „aferze PESEL”. Od tego momentu czekaliśmy na kolejne doniesienia ze spółki, szczególnie na publikację informacji o spłatach w IV kw. 2017 roku, co też nastąpiło we wtorek. 

 

Ogólnie wspomniany wyżej raport spółki oceniamy pozytywnie. Pomimo że w samym IV kw. dynamika odzysków nieco

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 25 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

GetBack wciąż w Fundamentalnym Portfelu SII. Spółka opublikowała dobry raport za IV kw.
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie