Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

PGE dokona odpisów w wysokości około 807 mln zł

© MACLEG – fotolia.com

PGE Polska Grupa Energetyczna poinformowała o zakończeniu głównych prac nad testami na utratę wartości rzeczowych aktywów trwałych. Ich wyniki wskazują na konieczność dokonania odpisów w łącznej wysokości około 807 mln zł.

 

Utrata wartości bilansowej dotyczy rzeczowych aktywów trwałych segmentów Energetyki Konwencjonalnej oraz Energetyki Odnawialnej, a konkretnie Elektrowni Szczecin (473 mln złotych) oraz wybranych aktywów wiatrowych (110 mln złotych). Jak poinformowała spółka, jest to konsekwencja zmiany otoczenia prawnego w zakresie systemów wsparcia OZE. 

 

Stosowne odpisy aktualizujące ujęte zostaną w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym PGE za 2017 rok. Spółka zastrzega jednak, że podana wyżej wartość ma charakter szacunkowy, nie była jeszcze przedmiotem badania przez biegłego rewidenta i może ulec zmianie.

 

Po trzech kwartałach PGE Polska Grupa Energetyczna miała 3,82 mld zł skonsolidowanego zysku operacyjnego i 2,96 mld zł skonsolidowanego zysku netto.

 

W piątek, tuż po publikacji raportu bieżącego informującego o odpisach, notowania akcji PGE na warszawskiej giełdzie nieznacznie rosną. Inwestorzy są skłonni płacić za jeden walor spółki 12,74 zł przy cenie zamknięcia z dnia poprzedniego na poziomie 12,7 zł.

 

PGE Polska Grupa Energetyczna – wykres kursu akcji
Źródło: Stooq.pl.

 

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

PGE dokona odpisów w wysokości około 807 mln zł
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie