Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Kupujemy Eurotel, pozycje Monnari i BOŚ wychodzą na plus

© Wrangler - Fotolia.pl

Niestety, nie udało się nam zakupić akcji 11 bit studios, które zwyciężyły w ostatniej sondzie do Fundamentalnego Portfela SII. Notowania dewelopera gier przekroczyły pułap 200 zł i obecnie nie zanosi się na to, aby w najbliższych dniach miała przyjść większa korekta. Dlatego zdecydowaliśmy się na inwestycję w walory drugiej najpopularniejszej w głosowaniu spółki, czyli Eurotelu.

 

ostatniej sondzie do Fundamentalnego Porfela SII znalazły się propozycje zakupu akcji spółek: 11 bit studios, BBI Development, Mercator Medical i Rainbow Tours. Jej wyniki przedstawiamy poniżej.

 

Wyniki sondy
11 bit studios 29,9%
BBI Development 20,2%
Mercator Medical 15,0%
Rainbow Tours 13,5%
Eurotel 21,4%

 

Przypomnijmy, w jaki sposób argumentowaliśmy zakup akcji Eurotelu:

 

W październiku ubiegłego roku przygotowaliśmy raport analityczny na temat spółki Eurotel, wtedy jeszcze po wynikach za I półrocze 2017 roku. Od tego czasu spółka opublikowała raport wynikowy za III kw., w którym kontynuowała widoczne w przeszłości tendencje: niestety współpraca z operatorem T-Mobile oraz Play wciąż „kulała”, jednak z nawiązką zrekompensowała to współpraca z Apple. Po trzech kwartałach ubiegłego roku, sprzedając produkty i usługi tej firmy pod marką iDream, Eurotel wygenerował blisko 151 mln zł przychodów, a zysk brutto na sprzedaży wyniósł 16,8 mln zł (o 63% więcej rok do roku i o 1,2% więcej niż w całym 2016 roku). Sezonowo najlepszym kwartałem dla spółki są ostatnie miesiące roku, dlatego liczymy na równie dobre wyniki za IV kw. 2017 roku, a jednocześnie za cały 2017 rok.

 

Ponadto we wrześniu spółka poinformowała o zawarciu umowy przejęcia sieci 24 autoryzowanych punktów sprzedaży telewizji nc+ (choć ten segment nawet po dokonanym przejęciu nie będzie generował „istotnych” wyników w skali całej grupy). Z kolei na początku grudnia poinformowała o złożeniu niewiążącej oferty zakupu 100% udziałów w podmiocie działającym na rynku elektroniki użytkowej (zakres ceny od 30 do 50 mln zł wobec obecnej kapitalizacji Eurotelu w okolicach 90 mln zł).

 

Eurotel – potwierdzenie transakcji
Źródło: DM BOŚ.

 

W środę, 10 stycznia 2018 r., kupiliśmy 85 akcji Eurotel po cenie 23,4 zł.

 

Eurotel – wykres kursu akcji
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w programie AmiBroker; Dane: Stooq.pl.

 


 

Partner strategiczny

 

DM BOŚ

 


Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 25 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

11.01.2018, Aktualności

Winter Capital Market Games 2018 – 9-11 marca w Czarnej Górze!

11.01.2018, Aktualności

Winter Capital Market Games 2018 – 9-11 marca w Czarnej Górze!

IV edycja Zimowych Igrzysk Rynku Kapitałowego odbędzie się w dniach 9-11 marca 2018 r. na terenie jednej z najnowocześniejszych stacji narciarskich w Czarnej Górze w Kotlinie Kłodzkiej.

Zobacz więcej

16.01.2018, Ze spółek

Trwają zapisy w wezwaniu na akcje Robyg. Co inwestor powinien zrobić, by się zapisać?

16.01.2018, Ze spółek

Trwają zapisy w wezwaniu na akcje Robyg. Co inwestor powinien zrobić, by się zapisać?

W dniu 1 grudnia 2017 r. Bricks Acquisitions Limited, podmiot pośrednio należący do Goldman Sachs Group, ogłosił wezwanie na wszystkie akcje Robyg SA („Robyg”), jednego z czołowych deweloperów mieszkaniowych w Polsce.

Zobacz więcej

Kupujemy Eurotel, pozycje Monnari i BOŚ wychodzą na plus