Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Kupujemy Eurotel, pozycje Monnari i BOŚ wychodzą na plus

© Wrangler - Fotolia.pl

Niestety, nie udało się nam zakupić akcji 11 bit studios, które zwyciężyły w ostatniej sondzie do Fundamentalnego Portfela SII. Notowania dewelopera gier przekroczyły pułap 200 zł i obecnie nie zanosi się na to, aby w najbliższych dniach miała przyjść większa korekta. Dlatego zdecydowaliśmy się na inwestycję w walory drugiej najpopularniejszej w głosowaniu spółki, czyli Eurotelu.

 

ostatniej sondzie do Fundamentalnego Porfela SII znalazły się propozycje zakupu akcji spółek: 11 bit studios, BBI Development, Mercator Medical i Rainbow Tours. Jej wyniki przedstawiamy poniżej.

 

Wyniki sondy
11 bit studios 29,9%
BBI Development 20,2%
Mercator Medical 15,0%
Rainbow Tours 13,5%
Eurotel 21,4%

 

Przypomnijmy, w jaki sposób argumentowaliśmy zakup akcji Eurotelu:

 

W październiku ubiegłego roku przygotowaliśmy raport analityczny na temat spółki Eurotel, wtedy jeszcze po wynikach za I półrocze 2017 roku. Od tego czasu spółka opublikowała raport wynikowy za III kw., w którym kontynuowała widoczne w przeszłości tendencje: niestety współpraca z operatorem T-Mobile oraz Play wciąż „kulała”, jednak z nawiązką zrekompensowała to współpraca z Apple. Po trzech kwartałach ubiegłego roku, sprzedając produkty i usługi tej firmy pod marką iDream, Eurotel wygenerował blisko 151 mln zł przychodów, a zysk brutto na sprzedaży wyniósł 16,8 mln zł (o 63% więcej rok do roku i o 1,2% więcej niż w całym 2016 roku). Sezonowo najlepszym kwartałem dla spółki są ostatnie miesiące roku, dlatego liczymy na równie dobre wyniki za IV kw. 2017 roku, a jednocześnie za cały 2017 rok.

 

Ponadto we wrześniu spółka poinformowała o zawarciu umowy przejęcia sieci 24 autoryzowanych punktów sprzedaży telewizji nc+ (choć ten segment nawet po dokonanym przejęciu nie będzie generował „istotnych” wyników w skali całej grupy). Z kolei na początku grudnia poinformowała o złożeniu niewiążącej oferty zakupu 100% udziałów w podmiocie działającym na rynku elektroniki użytkowej (zakres ceny od 30 do 50 mln zł wobec obecnej kapitalizacji Eurotelu w okolicach 90 mln zł).

 

Eurotel – potwierdzenie transakcji
Źródło: DM BOŚ.

 

W środę, 10 stycznia 2018 r., kupiliśmy 85 akcji Eurotel po cenie 23,4 zł.

 

Eurotel – wykres kursu akcji
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w programie AmiBroker; Dane: Stooq.pl.

 


 

Partner strategiczny

 

DM BOŚ

 


Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 25 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

Kupujemy Eurotel, pozycje Monnari i BOŚ wychodzą na plus
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie