Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Benefit Systems ma już blisko milion aktywnych kart sportowych

© Andriy Bezuglov – fotolia.com

Grupa Benefit Systems ujawniła dane na temat liczby aktywnych kart sportowych na koniec 2017 roku. Po publikacji tej informacji kurs akcji spółki wyraźnie rośnie, znajdując się na nowych historycznych maksimach.

 

Jak podała Grupa Benefit, na koniec czwartego kwartału 2017 roku liczba aktywnych kart sportowych wyniosła ogółem 996,8 tys., z czego 865,5 tys. kart było w Polsce, a 131,3 tys. na rynkach zagranicznych. W porównaniu z trzecim kwartałem 2017 roku odnotowano wzrost łącznie o 83,2 tys. kart, w tym 57,5 tys. w Polsce i 25,7 tys. na rynkach zagranicznych.

 

W całym 2017 roku liczba obsługiwanych przez Grupę Benefit kart sportowych wzrosła ogółem o 192 tys., co oznacza poprawę rok do roku o 23,9%. Liczba kart w Polsce zwiększyła się przy tym o 121,4 tys., a na rynkach zagranicznych o 70,6 tys., co oznacza dynamikę wzrostu na poziomie odpowiednio 16,3% i 116,3%.

 

Benefit Systems – liczba aktywnych kart sportowych
Źródło: opracowanie własne na podstawie danych Benefit Systems SA.

 

W poniedziałek, na pierwszej giełdowej sesji po publikacji raportu bieżącego przez Benefit Systems, notowania akcji spółki wyraźnie rosną. Około południa ich kurs znalazł się na poziomie 1200 zł, co oznacza wzrost w stosunku do piątkowej ceny zamknięcia (1135 zł) o blisko 6%. Jest to także najwyższy poziom w historii notowań spółki.

 

Benefit Systems – wykres kursu akcji
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie Stooq.pl.

 

  


Karty MultiSport dla członków SII

Karty są dostępne wyłącznie dla pracowników firm, jednak dzięki współpracy firmy Benefit Systems i SII również dla członków Stowarzyszenia!


  

Zobacz również:

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

Dla członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych udało się nam uzyskać wydłużony okres próbny w Legimi.

Zobacz więcej

22.06.2018, Newsroom

6 spółek z NewConnect, których raporty roczne wzbudziły zastrzeżenia audytorów cz. 1

22.06.2018, Newsroom

6 spółek z NewConnect, których raporty roczne wzbudziły zastrzeżenia audytorów cz. 1

Opinia biegłego rewidenta na temat raportu rocznego spółki to jeden z dokumentów, na który warto zwrócić uwagę podczas podejmowania decyzji inwestycyjnych.

Zobacz więcej

Benefit Systems ma już blisko milion aktywnych kart sportowych
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie