Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

3 spółki w głębokiej korekcie. Czy 2018 rok przyniesie powrót do trendu wzrostowego?

© alphaspirit - Fotolia.com

Trzy gwiazdy poprzednich lat, które 2017 rok nie zaliczą do najlepszych. Przyglądamy się wykresom spółek KRUK, Forte i Kernel, które w minionym roku zaliczyły solidną korektę.

 


 

Partner strategiczny

 

 

Członkowie Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych mogą skorzystać ze specjalnej oferty domu maklerskiego Noble Securities, między innymi z prowizji 0,18% na zakup akcji.

 

Więcej informacji o promocji


KRUK

Wykres KRUKa komentowaliśmy już kilka razy i do tej pory jego interpretacja nie uległa zmianie. Cały czas bardzo ciekawie prezentuje się spojrzenie ze skali tygodniowej i wsparcie 250 zł. Podczas panicznej wręcz wyprzedaży w grudniu notowania pokonały ten poziom, jednak na wykresie tygodniowym powstał duży „młotek”, któremu towarzyszył wolumen prawie tak duży jak na debiucie. W efekcie cały czas możemy mówić o obronie wsparcia 250 zł. Sygnałem potwierdzającym pozytywny scenariusz może być wybicie powyżej dziennej 200-okresowej średniej kroczącej (obecnie okolice 290 zł) oraz powyżej okrągłego poziomu 300 zł.

 

KRUK – wykres kursu akcji (skala tygodniowa)
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w programie AmiBroker; Dane: Stooq.pl.

 

Forte

W większych kłopotach znajdują się notowania Fabryki Mebli Forte. Kurs akcji nawet nie zatrzymał się na wsparciu 60 zł – szczytu z 2015 roku i tygodniowej 200-okresowej średniej kroczącej. Po przebiciu tego poziomu notowania szybko spadły do okolic 45 zł, czyli dołków z 2014-2016 roku. Na razie widoczne jest odbicie, jednak nie można wykluczyć scenariusza retestu średniej kroczącej i powrotu do spadków. 

 

Forte – wykres kursu akcji (skala tygodniowa)
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w programie AmiBroker; Dane: Stooq.pl.

 

Kernel

Niemal cały 2017 rok zniżkowały notowania Kernela. Kurs akcji spadł z poziomu 80 zł do nawet 45 zł. W tym wypadku jednak cena zatrzymała się na tygodniowej 200-okresowej średniej kroczącej. Praktycznie przez cały miniony rok spadki odbywały sie bez większych obrotów – duże wolumeny pojawiły się dopiero pod koniec roku w przedziale cenowym 45 zł – 52 zł. Taka interpretacja daje argumenty przemawiające za scenariuszem bodowania bazy do powrotu do trendu wzrostowego, a pierwszym potwierdzeniem będzie trwałe wyjście kursu akcji powyżej 52 zł. Z kolei spadek poniżej 45 zł będzie negacją tego pozytywnego scenariusza, a zarazem silnym sygnałem podażowym.

 

Kernel – wykres kursu akcji (skala tygodniowa)
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w programie AmiBroker; Dane: Stooq.pl.

 


 

Analiza techniczna spółek z GPW (webinar analityczny)

Poniedziałek, 8.01, godzina 19:00

Każdy uczestnik będzie mógł zgłosić swoją spółkę do analizy

Weź udział 

Playlista ze wszystkimi analizami

 


 

 

--

Projekt „ATrakcyjne Spółki” ma tylko i wyłącznie charakter informacyjno-edukacyjny, a poszczególne analizy są wyłącznie subiektywną opinią autorów i nie stanowią „rekomendacji inwestycyjnych” w rozumieniu przepisów art. 3 ust. 1 pkt 35) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) NR 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE (Dz.U.UE.L.2014.173.1 z dnia 2014.06.12) ani „informacji rekomendującej” w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 34) ww. Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715), lub jakiejkolwiek porady. Stąd Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych oraz autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie lektury treści publikowanych w ramach niniejszego projektu. W inwestowaniu należy korzystać z wielu źródeł i konfrontować je przed podjęciem decyzji.

Zobacz również:

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

Dla członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych udało się nam uzyskać wydłużony okres próbny w Legimi.

Zobacz więcej

22.06.2018, Newsroom

6 spółek z NewConnect, których raporty roczne wzbudziły zastrzeżenia audytorów cz. 1

22.06.2018, Newsroom

6 spółek z NewConnect, których raporty roczne wzbudziły zastrzeżenia audytorów cz. 1

Opinia biegłego rewidenta na temat raportu rocznego spółki to jeden z dokumentów, na który warto zwrócić uwagę podczas podejmowania decyzji inwestycyjnych.

Zobacz więcej

3 spółki w głębokiej korekcie. Czy 2018 rok przyniesie powrót do trendu wzrostowego?
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie