Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Słabe dane sprzedażowe Gino Rossi za grudzień ubiegłego roku

© Renovacio – fotolia.com

Grupa Gino Rossi podała dane sprzedażowe za poprzedni miesiąc. Wyniki okazały się słabe, przez co w piątek od rana kurs akcji odzieżowej firmy wyraźnie spada.

 

W grudniu 2017 roku sprzedaż w samym Gino Rossi wzrosła rok do roku o zaledwie 0,3%, tj. z poziomu 18,5 mln zł do 18,6 mln zł, a przychody wygenerowane w Simple spadły o 20,1%, tj. zmniejszyły się z poziomu 9,8 mln zł do 7,8 mln zł. Jednocześnie mocno pogorszyła się marża na sprzedaży detalicznej (liczona łącznie w salonach stacjonarnych i w Internecie), która w tym samym okresie w Gino Rossi obniżyła się o 6,4 p.p. do poziomu 45,8%, a w Simple o 6,9 p.p. do poziomu 48,3%.

 

Udział sprzedaży B2B w Gino Rossi (udział sprzedaży B2B w Simple jest nieistotny) w grudniu 2017 roku zwiększył się rok do roku o 3,8 p.p. do poziomu 40%. Sprzedaż e-commerce wzrosła natomiast w Gino Rossi i Simple odpowiednio o 11,3% i 7,6% (spółka nie podała wartości liczbowych sprzedaży e-commerce).

 

W całym 2017 roku sprzedaż w Gino Rossi wyniosła 193,5 mln zł wobec 168,7 mln zł w roku poprzedzającym (wzrost rok do roku o 14,7%), a sprzedaż w Simple była równa 90,1 mln zł w porównaniu do 98,9 mln zł wykazanych za rok 2016 (spadek rok do roku o 8,9%). Jednocześnie marża na sprzedaży detalicznej w Gino Rossi obniżyła się rok do roku o 3,3 p.p. do poziomu 46,8%, a w Simple o 4,1 p.p. do poziomu 54,4%.

 

Słabe dane sprzedażowe za grudzień, w tym przede wszystkim mocne obniżenie się poziomu marży na sprzedaży detalicznej w tym okresie, nie spodobały się inwestorom. W piątek, na pierwszej giełdowej sesji po publikacji raportu bieżącego przez Gino Rossi, notowania akcji odzieżowej spółki wyraźnie spadają. Około godziny 10 bieżący kurs Gino Rossi wynosił 1,05 zł, co oznaczało ponad 5-procentowy spadek w stosunku do czwartkowej ceny zamknięcia ustalonej na poziomie 1,11 zł.

 

Gino Rossi – wykres kursu akcji
Źródło: Stooq.pl.

 

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Słabe dane sprzedażowe Gino Rossi za grudzień ubiegłego roku
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie