Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Rozpoczynamy nowy projekt edukacyjny – Techniczny Portfel SII!

© siraanamwong - Fotolia.com

Rozpoczynamy nowy projekt edukacyjny, w ramach którego będziemy zarządzać kwotą 35 tys. zł. Decyzje inwestycyjne będziemy podejmować na podstawie analizy technicznej, a więc będzie dużo krótkoterminowej spekulacji.

 

Rachunek inwestycyjny prowadzimy w domu maklerskim Noble Securities, który został jednocześnie Partnerem strategicznym całego projektu. W ramach Technicznego Portfela SII będziemy inwestować w spółki z polskiej giełdy, kierując się, jak sama nazwa wskazuje, narzędziami analizy technicznej. O wszystkich podjętych decyzjach będziemy na bieżąco informować wraz z kolejnymi odcinkami Portfela.

 


 

Partner strategiczny

 

 

Członkowie Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych mogą skorzystać ze specjalnej oferty domu maklerskiego Noble Securities, między innymi z prowizji 0,18% na zakup akcji.

 

Więcej informacji o promocji


 

Przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych będziemy sugerować się przede wszystkim takimi narzędziami jak:

 

  • poziomy wsparcia i oporu,
  • układ szczytów i dołków,
  • linie trendu,
  • średnie kroczące,
  • formacje cenowe (m.in. RGR, trójkąty, konsolidacje i wybicia z tych formacji),
  • obecny sentyment do danej spółki.

 

Jednocześnie zachęcamy do zgłaszania własnych propozycji wraz z komentarzem uzasadniającym. Swoje typy można zgłaszać za pośrednictwem następujących kanałów:

 

 

Techniczny Portfel SII będą poprowadzić:

 

Adrian Mackiewicz – Dyrektor działu analiz Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych. Doradca inwestycyjny (nr licencji 571).

 

Autor licznych komentarzy rynkowych i raportów analitycznych. Prelegent na konferencjach inwestorskich. Prowadzi cykliczne webinary analityczne poświęcone analizie spółek z polskiej giełdy. Zwolennik fundamentalnego podejścia do inwestowania, choć nie ignoruje analizy technicznej. Inwestor indywidualny z kilkuletnim doświadczeniem.

   

Paweł Juszczak – Główny analityk SII. Posiadacz tytułu CFA (Chartered Financial Analyst) i licencji maklera papierów wartościowych wraz z uprawnieniami do wykonywania czynności doradztwa inwestycyjnego. 

 

Autor licznych raportów analitycznych oraz artykułów i komentarzy prasowych dotyczących rynku kapitałowego. Inwestor indywidualny z kilkuletnim doświadczeniem. Poza działalnością analityczną pomaga także chronić prawa akcjonariuszy mniejszościowych, wspierając swoją wiedzą Dział Prawny SII.

 

 

 

--

Projekt „Techniczny Portfel SII” ma tylko i wyłącznie charakter informacyjno-edukacyjny, a poszczególne analizy są wyłącznie subiektywną opinią autorów i nie stanowią „rekomendacji inwestycyjnych” w rozumieniu przepisów art. 3 ust. 1 pkt 35) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) NR 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE (Dz.U.UE.L.2014.173.1 z dnia 2014.06.12) ani „informacji rekomendującej” w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 34) ww. Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715), lub jakiejkolwiek porady. Stąd Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych oraz autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie lektury treści publikowanych w ramach niniejszego projektu. W inwestowaniu należy korzystać z wielu źródeł i konfrontować je przed podjęciem decyzji.

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

Rozpoczynamy nowy projekt edukacyjny – Techniczny Portfel SII!
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie