Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Główni akcjonariusze Auto Partner sprzedadzą część swoich akcji

© Minerva Studio – fotolia.com

Firma Auto Partner opublikowała raport bieżący zawierający informację o zamiarze sprzedaży części swoich akcji przez jej głównych akcjonariuszy – Aleksandra Góreckiego (pełniącego funkcję Prezesa Zarządu spółki) i Katarzyny Góreckiej (pełniącej funkcję członka Rady Nadzorczej spółki). W reakcji na ten komunikat notowania akcji dystrybutora części samochodowych we wtorek od rana mocno spadają.

 

Jak poinformowano, zamiarem jest sprzedaż przez każdego z wyżej wspomnianych akcjonariuszy do 6 mln, tj. łącznie do 12 mln, akcji Auto Parnter, które uprawniają do wykonywania w sumie 9,27% głosów na walnym zgromadzeniu spółki. W tym celu rozpoczęto budowę przyspieszonej księgi popytu, a procedura ABB ma się rozpocząć niezwłocznie. Ponadto każdy z akcjonariuszy z osobna w odniesieniu do posiadanych akcji zastrzegł sobie możliwość zmiany warunków procedury ABB, w tym jej odwołania lub zakończenia, zmiany terminu realizacji lub liczby oferowanych akcji Auto Partner.

 

Obecnie Aleksander Górecki posiada 41 883 577 akcji, które uprawniają do wykonywania 32,36% głosów na walnym zgromadzeniu Auto Partner, a Katarzyna Górecka ma 35 060 681 akcji z udziałem na poziomie 27,08%. Nawet w przypadku sprzedaży maksymalnej zakładanej liczby akcji (12 mln) ich łączny udział w spółce pozostanie zatem powyżej poziomu 50%.

 

We wtorek, na pierwszej giełdowej sesji po publikacji raportu bieżącego przez Auto Partner, od rana giełdowe notowania tej spółki wyraźnie spadają. Około południa inwestorzy skłonni byli płacić za jedną akcję 4,85 zł, co oznacza blisko 9-procentowy spadek w porównaniu z poniedziałkową ceną zamknięcia (5,32 zł).

 

Auto Partner – wykres kursu akcji
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie Stooq.pl.

 

Zobacz również:

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

Dla członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych udało się nam uzyskać wydłużony okres próbny w Legimi.

Zobacz więcej

19.06.2018, Newsroom

WIG najniżej od lutego 2017 roku. Zobacz, jak wypada na tle innych giełd regionu

19.06.2018, Newsroom

WIG najniżej od lutego 2017 roku. Zobacz, jak wypada na tle innych giełd regionu

"Wojna handlowa" oraz zmiany stóp procentowych Fed niekorzystnie wpływają na giełdy Europy Środkowo-Wschodniej.

Zobacz więcej

Główni akcjonariusze Auto Partner sprzedadzą część swoich akcji
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie