Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Akcje GetBack w Fundamentalnym Portfelu SII!

© Natee Meepian - Fotolia.com

Inwestorzy w panice wyprzedają akcje GetBacku. Postanowiliśmy to wykorzystać do zajęcia długiej pozycji na walorach tej spółki. Trafiły one do segmentu własnego Fundamentalnego Portfela SII.

 

Od ponad dwóch miesięcy notowania akcji GetBack systematycznie spadają. Jeszcze na początku października bieżącego roku kształtowały się one na poziomie ponad 28 zł, będąc blisko historycznych maksimów. W czwartek cena zamknięcia notowań ustalona została natomiast na poziomie 21,69 zł, co oznaczało spadek w tym okresie o ponad 20%.

 

Jakby tego było mało, spadki mocno przyspieszyły w piątek. Około południa kurs zbliżył się nawet do poziomu 20 zł i był o blisko 8% niżej w porównaniu do ceny zamknięcia z dnia poprzedniego. Wszystko to prawdopodobnie za sprawą publikacji w prasie, w której pojawiła się informacja o zatrzymaniu komornika prowadzącego jedną z największych kancelarii komorniczych i byłego pracownika GetBack, który miał bezprawnie pozyskiwać i wykorzystywać dane z bazy PESEL.

 

Na te informacje zareagowała spółka GetBack. W piątek wydała oświadczenie, w którym podkreśliła, że nigdy nie miała bezpośredniego dostępu do bazy danych PESEL w sposób umożliwiający pozyskanie danych osobowych osób zadłużonych, a władze spółki do momentu sformułowania zarzutów przez prokuraturę pracownikowi nie posiadały informacji, że mógł on łamać prawo. Ponadto wskazano w nim, że 8 grudnia grudnia 2017 roku Zarząd GetBack złożył wniosek do Prokuratury Okręgowej w Warszawie o nadanie spółce statusu pokrzywdzonej. Firma podjęła także decyzję o natychmiastowym zwolnieniu pracownika, wobec którego toczy się postępowanie, oraz dwóch innych jej pracowników.

 

Komentarz w tej sprawie pojawił się także ze strony Stanisława Żaryna, rzecznika ministra koordynatora służb specjalnych. Na portalu społecznościowym Twitter wyjaśnił on, że ABW nie wykonało żadnych działań w spółce GetBack, a ostatnie działania ABW mają związek ze śledztwem prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie.

 

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 25 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

Dla członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych udało się nam uzyskać wydłużony okres próbny w Legimi.

Zobacz więcej

22.06.2018, Newsroom

6 spółek z NewConnect, których raporty roczne wzbudziły zastrzeżenia audytorów cz. 1

22.06.2018, Newsroom

6 spółek z NewConnect, których raporty roczne wzbudziły zastrzeżenia audytorów cz. 1

Opinia biegłego rewidenta na temat raportu rocznego spółki to jeden z dokumentów, na który warto zwrócić uwagę podczas podejmowania decyzji inwestycyjnych.

Zobacz więcej

Akcje GetBack w Fundamentalnym Portfelu SII!
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie