Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

AAT Holding chce skupić akcje po cenie 19,50 zł oraz wycofać spółkę z GPW

© Eisenhans - Fotolia.com

AAT Holding, w porozumieniu z akcjonariuszem większościowym Lock Syndication S.C.A (70% udziału w kapitale zakładowym), chce ogłosić skup do 30% akcji własnych i wycofać spółkę z obrotu giełdowego. Cena w skupie ma zostać ustalona na poziomie 19,50 zł za akcję.

 

W najbliższych dniach ma zostać zwołane NWZA w celu podjęcia odpowiedniej uchwały. Z kolei porozumienie z większościowym akcjonariuszem zostało zawarte na okres trzech lat.

 

Spółka wypunktowała główne powody takiej decyzji. Wskazała na:

 

  • w ostatnim okresie obserwowany ograniczony dostęp do finansowania z rynku kapitałowego,
  • płynność akcji spółki jest ograniczona,
  • koszty notowania akcji na rynku giełdowym oraz inne koszty ponoszone przez spółki publiczne, w tym związane z wypełnianiem przez nie różnego rodzaju obowiązków,
  • obowiązki informacyjne oraz inne ograniczenia związane z publicznym charakterem spółki, co może wpływać negatywnie na jej konkurencyjność w porównaniu do podmiotów prywatnych.

 

W akcjonariacie AAT Holding powyżej progu 5% znajduje się jedynie OFE NN z udziałem na poziomie 11,89% w kapitale zakładowym.

 

Spółka zadebiutowała na giełdzie w II połowie 2015 roku. W 2016 roku wypracowała 192,6 mln zł przychodów (+2,7% rdr) jednak zysk netto spadł do 14,6 mln zł (-4,6% rdr). Po 9 miesiącach 2017 roku przychody wyniosły 131 mln zł (-2,2% rdr), z kolei zysk netto 8,4 mln zł (+75% rdr).

 

AAT Holding – wykres kursu akcji
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w programie AmiBroker; Dane: Stooq.pl.

 

Dwa ostatnie lata nie są dla giełdy najlepsze pod względem debiutów. Jak można wyczytać ze statystyk podawanych przez GPW, w 2016 roku tyle samo spółek zadebiutowało i opuściło Główny Rynek (19). Z kolei w 2017 roku debiutów było 10, a wycofań dwa razy więcej, 20. Ponadto, wciąż kilku emitentów jest w trakcie procesu wycofywania spółki z publicznego obrotu. W ostatnim czasie o takim zamiarze zakomunikował między innymi Tarczyński. Z pozytywów warto zwrócić uwagę na to, jak duże oferty publiczne zostały przeprowadzone w 2017 roku: Play Communications – 4,38 mld zł, Dino Polska – 1,65 mld zł, oraz GetBack – 0,74 mld zł. 

 

Źródło: opracowanie własne na podstawie gpw.pl

 

 

Źródło: AAT Holding S.A.

Zobacz również:

11.06.2018, Aktualności

Amibroker praktycznie – szkolenie on-line Pawła Szczepanika i 200 zł zniżki dla członków SII

11.06.2018, Aktualności

Amibroker praktycznie – szkolenie on-line Pawła Szczepanika i 200 zł zniżki dla członków SII

Tylko do piątku, 15 czerwca 2018 r. trwać będą zapisy na szkolenie on-line Amibroker Praktycznie, autorstwa Pawła Szczepanika.

Zobacz więcej

14.06.2018, Newsroom

Sprawdź, jak radzą sobie tegoroczni debiutanci na GPW

14.06.2018, Newsroom

Sprawdź, jak radzą sobie tegoroczni debiutanci na GPW

W czasie niespełna 6 miesięcy tego roku na rynku głównym warszawskiej giełdy zadebiutowały tylko cztery spółki.

Zobacz więcej

AAT Holding chce skupić akcje po cenie 19,50 zł oraz wycofać spółkę z GPW
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie