Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

AAT Holding chce skupić akcje po cenie 19,50 zł oraz wycofać spółkę z GPW

© Eisenhans - Fotolia.com

AAT Holding, w porozumieniu z akcjonariuszem większościowym Lock Syndication S.C.A (70% udziału w kapitale zakładowym), chce ogłosić skup do 30% akcji własnych i wycofać spółkę z obrotu giełdowego. Cena w skupie ma zostać ustalona na poziomie 19,50 zł za akcję.

 

W najbliższych dniach ma zostać zwołane NWZA w celu podjęcia odpowiedniej uchwały. Z kolei porozumienie z większościowym akcjonariuszem zostało zawarte na okres trzech lat.

 

Spółka wypunktowała główne powody takiej decyzji. Wskazała na:

 

  • w ostatnim okresie obserwowany ograniczony dostęp do finansowania z rynku kapitałowego,
  • płynność akcji spółki jest ograniczona,
  • koszty notowania akcji na rynku giełdowym oraz inne koszty ponoszone przez spółki publiczne, w tym związane z wypełnianiem przez nie różnego rodzaju obowiązków,
  • obowiązki informacyjne oraz inne ograniczenia związane z publicznym charakterem spółki, co może wpływać negatywnie na jej konkurencyjność w porównaniu do podmiotów prywatnych.

 

W akcjonariacie AAT Holding powyżej progu 5% znajduje się jedynie OFE NN z udziałem na poziomie 11,89% w kapitale zakładowym.

 

Spółka zadebiutowała na giełdzie w II połowie 2015 roku. W 2016 roku wypracowała 192,6 mln zł przychodów (+2,7% rdr) jednak zysk netto spadł do 14,6 mln zł (-4,6% rdr). Po 9 miesiącach 2017 roku przychody wyniosły 131 mln zł (-2,2% rdr), z kolei zysk netto 8,4 mln zł (+75% rdr).

 

AAT Holding – wykres kursu akcji
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w programie AmiBroker; Dane: Stooq.pl.

 

Dwa ostatnie lata nie są dla giełdy najlepsze pod względem debiutów. Jak można wyczytać ze statystyk podawanych przez GPW, w 2016 roku tyle samo spółek zadebiutowało i opuściło Główny Rynek (19). Z kolei w 2017 roku debiutów było 10, a wycofań dwa razy więcej, 20. Ponadto, wciąż kilku emitentów jest w trakcie procesu wycofywania spółki z publicznego obrotu. W ostatnim czasie o takim zamiarze zakomunikował między innymi Tarczyński. Z pozytywów warto zwrócić uwagę na to, jak duże oferty publiczne zostały przeprowadzone w 2017 roku: Play Communications – 4,38 mld zł, Dino Polska – 1,65 mld zł, oraz GetBack – 0,74 mld zł. 

 

Źródło: opracowanie własne na podstawie gpw.pl

 

 

Źródło: AAT Holding S.A.

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

19.03.2018, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników rocznych Grupy PZU za 2017 rok

19.03.2018, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników rocznych Grupy PZU za 2017 rok

Zapraszamy do udziału w czacie inwestorskim z Grupą Kapitałową PZU, który odbędzie się 22 marca (czwartek) o godz. 12:00. Na pytania inwestorów odpowie Tomasz Kulik, Członek Zarządu PZU SA i PZU Życie SA.

Zobacz więcej

AAT Holding chce skupić akcje po cenie 19,50 zł oraz wycofać spółkę z GPW
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie