Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Brak mocy na Budimeksie i Echo Investment

© anthony - Fotolia.com

Na koniec tygodnia przedstawiamy analizę dwóch walorów, które na razie potwierdzają realizację scenariusza spadkowego. Jednocześnie zapraszamy na poniedziałkowy webinar analityczny, który rozpocznie się o godzinie 19:00.

Budimex

Od maja bieżącego roku na Budimeksie trwa korekta. Kurs akcji porusza się w strukturze spadkowej coraz niższych szczytów i dołków, pokonując ważne poziomy wsparcia, takie jak 200-okresowa średnia krocząca czy linia trendu wzrostowego. W październiku kurs zanurkował poniżej 200 zł, a więc kolejnego ważnego wsparcia, wynikającego zarówno z okrągłego poziomu psychologicznego, czy tygodniowej struktury wzrostowej (poprzedni lokalny szczyt). Pod koniec listopada kurs akcji na chwilę powrócił powyżej tego poziomu, jednak wzrosty zakończyły się na linii trendu spadkowego.

 

Budimex – wykres kursu akcji, skala dzienna
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w programie AmiBroker; Dane: Stooq.pl.

 

Budimex – wykres kursu akcji, skala tygodniowa
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w programie AmiBroker; Dane: Stooq.pl.

 


 

Analiza techniczna spółek z GPW (webinar analityczny)

Poniedziałek, 11.12, godzina 19:00

Każdy uczestnik będzie mógł zgłosić swoją spółkę do analizy

Więcej informacji

 

Playlista ze wszystkimi analizami

 


Echo Investment

Problemy z kontynuacją wzrostów ma również Echo Investment. Przypomnijmy, że kurs akcji spółki urósł od początku 2016 roku z okolic 2,20 zł do nawet 6 zł (a wykres uwzględnia między innymi wypłaconą dywidendę, dla której stopa dywidendy sięgnęła 50%). Jednak trzy ostatnie miesiące dla kursu to przebicie 200-okresowej średniej kroczącej, linii trendu wzrostowego oraz wsparcia w postaci poprzedniego, lokalnego dołka. Po wzrostach z listopada mocy starczyło jedynie na przetestowanie od dołu przebitego wcześniej wsparcia na poziomie 4,80 zł.

 

Echo Investment – wykres kursu akcji
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w programie AmiBroker; Dane: Stooq.pl.

 

 

--

Projekt „ATrakcyjne Spółki” ma tylko i wyłącznie charakter informacyjno-edukacyjny, a poszczególne analizy są wyłącznie subiektywną opinią autorów i nie stanowią „rekomendacji inwestycyjnych” w rozumieniu przepisów art. 3 ust. 1 pkt 35) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) NR 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE (Dz.U.UE.L.2014.173.1 z dnia 2014.06.12) ani „informacji rekomendującej” w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 34) ww. Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715), lub jakiejkolwiek porady. Stąd Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych oraz autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie lektury treści publikowanych w ramach niniejszego projektu. W inwestowaniu należy korzystać z wielu źródeł i konfrontować je przed podjęciem decyzji.

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

Brak mocy na Budimeksie i Echo Investment
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie