Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Zamiar ogłoszenia wezwania na 100% akcji WDX po cenie dwa razy wyższej od kursu

© Petrovich12 - Fotolia.com

Spółka WDX zakomunikowała o zamiarze ogłoszenia wezwania na 100% akcji spółki przez spółkę zależną funduszu Abris CEE Mid-Market Fund III L.P. Cena w wezwaniu ma wynosić 14,88 zł, czyli pawie dwa razy więcej niż na zamknięciu sesji z dnia wczorajszego – 7,66 zł. Jednocześnie cena w wezwaniu jest wyższa od historycznych szczytów z 2007 roku.

 

Dwaj najwięksi akcjonariusze WDX – Dariusz Bąkowski i Sławomir Bąkowski, posiadają łącznie 74,7% udziałów w kapitale zakładowym WDX i 78,46% w liczbie głosów na walnym zgromadzeniu. Zakomunikowali oni o podpisaniu umów z WOHO Holdings Limited, które przewidują między innymi ogłoszenie wezwania na 100% akcji spółki po cenie 14,88 zł. Ogłoszenie wezwania jest warunkowane uzyskaniem odpowiednich zgód właściwych urzędów antymonopolowych w Polsce, Serbii oraz Macedonii.

 

Celem wezwania jest zniesienie dematerializacji akcji i wycofanie akcji spółki z obrotu na rynku regulowanym. Docelowo w akcjonariacie spółki mają znajdować się WOHO oraz Dariusz Bąkowski. W przypadku osiągnięcia łącznie przynajmniej 90% ogólnej liczby głosów, strony porozumienia nie wykluczają rozpoczęcia procesu przymusowego wykupu akcji.

 

WDX zajmuje się dostarczaniem zintegrowanych rozwiązań z zakresu wyposażenia magazynów, składowania i projektowania systemów logistycznych w transporcie wewnętrznym. Po trzech kwartałach 2017 roku spółka wypracowała 101 mln zł przychodów (+12,1% rdr), 7,1 mln zł zysku operacyjnego (+16,4% rdr) oraz 5,1 mln zł zysku netto (+6% rdr).

 

Cena w zapowiedzianym wezwaniu jest najwyższą w historii spółki. Na wykresie zdyskontowanym o wypłacone dywidendy maksimum z 2007 roku wyniosło 10,65 zł. Jednak spółka od tego czasu wielokrotnie wypłaciła dywidendę, przy czym w ostatnich latach stopa dywidendy wynosiła około 5%. Bez uwzględniania dywidendy historyczne maksimum wyniosło 14,20 zł wobec ceny w wezwaniu 14,88 zł.

 

WDX – wykres kursu akcji
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w programie AmiBroker; Dane: Stooq.pl.

 

 

Źródło: WDX S.A.

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

19.03.2018, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników rocznych Grupy PZU za 2017 rok

19.03.2018, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników rocznych Grupy PZU za 2017 rok

Zapraszamy do udziału w czacie inwestorskim z Grupą Kapitałową PZU, który odbędzie się 22 marca (czwartek) o godz. 12:00. Na pytania inwestorów odpowie Tomasz Kulik, Członek Zarządu PZU SA i PZU Życie SA.

Zobacz więcej

Zamiar ogłoszenia wezwania na 100% akcji WDX po cenie dwa razy wyższej od kursu
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie