Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Zamiar ogłoszenia wezwania na 100% akcji WDX po cenie dwa razy wyższej od kursu

© Petrovich12 - Fotolia.com

Spółka WDX zakomunikowała o zamiarze ogłoszenia wezwania na 100% akcji spółki przez spółkę zależną funduszu Abris CEE Mid-Market Fund III L.P. Cena w wezwaniu ma wynosić 14,88 zł, czyli pawie dwa razy więcej niż na zamknięciu sesji z dnia wczorajszego – 7,66 zł. Jednocześnie cena w wezwaniu jest wyższa od historycznych szczytów z 2007 roku.

 

Dwaj najwięksi akcjonariusze WDX – Dariusz Bąkowski i Sławomir Bąkowski, posiadają łącznie 74,7% udziałów w kapitale zakładowym WDX i 78,46% w liczbie głosów na walnym zgromadzeniu. Zakomunikowali oni o podpisaniu umów z WOHO Holdings Limited, które przewidują między innymi ogłoszenie wezwania na 100% akcji spółki po cenie 14,88 zł. Ogłoszenie wezwania jest warunkowane uzyskaniem odpowiednich zgód właściwych urzędów antymonopolowych w Polsce, Serbii oraz Macedonii.

 

Celem wezwania jest zniesienie dematerializacji akcji i wycofanie akcji spółki z obrotu na rynku regulowanym. Docelowo w akcjonariacie spółki mają znajdować się WOHO oraz Dariusz Bąkowski. W przypadku osiągnięcia łącznie przynajmniej 90% ogólnej liczby głosów, strony porozumienia nie wykluczają rozpoczęcia procesu przymusowego wykupu akcji.

 

WDX zajmuje się dostarczaniem zintegrowanych rozwiązań z zakresu wyposażenia magazynów, składowania i projektowania systemów logistycznych w transporcie wewnętrznym. Po trzech kwartałach 2017 roku spółka wypracowała 101 mln zł przychodów (+12,1% rdr), 7,1 mln zł zysku operacyjnego (+16,4% rdr) oraz 5,1 mln zł zysku netto (+6% rdr).

 

Cena w zapowiedzianym wezwaniu jest najwyższą w historii spółki. Na wykresie zdyskontowanym o wypłacone dywidendy maksimum z 2007 roku wyniosło 10,65 zł. Jednak spółka od tego czasu wielokrotnie wypłaciła dywidendę, przy czym w ostatnich latach stopa dywidendy wynosiła około 5%. Bez uwzględniania dywidendy historyczne maksimum wyniosło 14,20 zł wobec ceny w wezwaniu 14,88 zł.

 

WDX – wykres kursu akcji
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w programie AmiBroker; Dane: Stooq.pl.

 

 

Źródło: WDX S.A.

Zobacz również:

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

Dla członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych udało się nam uzyskać wydłużony okres próbny w Legimi.

Zobacz więcej

19.06.2018, Newsroom

WIG najniżej od lutego 2017 roku. Zobacz, jak wypada na tle innych giełd regionu

19.06.2018, Newsroom

WIG najniżej od lutego 2017 roku. Zobacz, jak wypada na tle innych giełd regionu

"Wojna handlowa" oraz zmiany stóp procentowych Fed niekorzystnie wpływają na giełdy Europy Środkowo-Wschodniej.

Zobacz więcej

Zamiar ogłoszenia wezwania na 100% akcji WDX po cenie dwa razy wyższej od kursu
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie