Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Internauci wybrali kolejną spółkę do Fundamentalnego Portfela SII

Wczoraj zakończyła się druga sonda w Fundamentalnym Portfelu SII. Najwięcej głosów internautów otrzymała propozycja inwestycji w akcje Monnari i to właśnie ta spółka zasiliła segment głosowany Portfela.

 

Wyniki sondy
Auto Partner 15,5%
Monnari 29,8%
Stalexport 25,7%
PlayWay 13,5%
Bytom 15,5%

 

Jak pokazuje powyższa tabela, sonda miała dwóch liderów: Monnari i Stalexport Autostrady. Ostatecznie z niewielką przewagą wygrało Monnari, zdobywając 29,8% głosów internautów. Propozycję zakupu akcji tej spółki szeroko komentowaliśmy w poprzednim odcinku Portfela SII, z którym można zapoznać się w tym miejscu.

 

W telegraficznym skrócie przypomnimy jedynie, że w Monnari przede wszystkim spodobały się nam wyniki osiągnięte w III kw. 2017 roku, w którym spółce udało się wykazać zyski wobec poniesionych strat przed rokiem. Z kolei działania mające na celu obronę marży brutto na sprzedaży pozwoliły na osiągnięcie marży na poziomie 52,7%, czyli o 4,6 p.p. wyższej niż przed rokiem. Mając to na uwadze, liczymy na dobre wyniki w czwartym kwartale.

 

Monnari – potwierdzenie transakcji
Źródło: bossa.pl

 

Powyżej prezentujemy potwierdzenie zakupu 233 akcji Monnari po cenie 8,54 zł. Zgodnie z zapowiedzią, sprzedaż rozważymy, gdy kurs akcji spadnie poniżej 7 zł lub w reakcji na nowe informacje, które napłyną na rynek.

 

Monnari – wykres kursu akcji
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w programie AmiBroker; Dane: Stooq.pl.

 


 

Partner strategiczny

 

DM BOŚ

 


 

Ailleron

Pod koniec listopada raport okresowy opublikował Ailleron. Wyniki mogły rozczarować za sprawą wysokich kosztów. Jak pokazuje tabela poniżej, zysk operacyjny wyniósł 0,6 mln zł i był o prawie 64% niższy niż w analogicznym

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 25 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

11.01.2018, Aktualności

Winter Capital Market Games 2018 – 9-11 marca w Czarnej Górze!

11.01.2018, Aktualności

Winter Capital Market Games 2018 – 9-11 marca w Czarnej Górze!

IV edycja Zimowych Igrzysk Rynku Kapitałowego odbędzie się w dniach 9-11 marca 2018 r. na terenie jednej z najnowocześniejszych stacji narciarskich w Czarnej Górze w Kotlinie Kłodzkiej.

Zobacz więcej

16.01.2018, Ze spółek

Trwają zapisy w wezwaniu na akcje Robyg. Co inwestor powinien zrobić, by się zapisać?

16.01.2018, Ze spółek

Trwają zapisy w wezwaniu na akcje Robyg. Co inwestor powinien zrobić, by się zapisać?

W dniu 1 grudnia 2017 r. Bricks Acquisitions Limited, podmiot pośrednio należący do Goldman Sachs Group, ogłosił wezwanie na wszystkie akcje Robyg SA („Robyg”), jednego z czołowych deweloperów mieszkaniowych w Polsce.

Zobacz więcej

Internauci wybrali kolejną spółkę do Fundamentalnego Portfela SII