Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

CD Projekt poniżej oczekiwań w III kw. – tego nie grali od dwóch lat

www.playgwent.com

CD Projekt opublikował wyniki za III kw. 2017 roku, które okazały się słabsze od oczekiwań analityków. Taka sytuacja już dawno się nie wydarzyła – ostatni raz było to w III kw. 2015 roku, czyli kwartał po premierze Wiedźmina 3.

 

Wyniki finansowe spółki przedstawia poniższa grafika z prezentacji wynikowej. Z kolei w odniesieniu do konsensusu PAP przedstawiają się one w następujący sposób: przychody okazały się o 17,7% mniejsze od oczekiwań, zysk operacyjny o 14,8%, a zysk netto o 14,7%. CD Projekt przyzwyczaił inwestorów do przebijania konsensusu, stąd nie dziwi paniczna wyprzedaż na początku sesji (12% luka spadkowa).

 

Źródło: CD Projekt S.A.

 

Źródło: opracowanie własne, PAP

 

CD Projekt pochwalił się, że w III kw. 2017 roku całkowity zysk brutto (przed opodatkowaniem) ze sprzedaży Wiedźmina 3 wraz z dodatkami przekroczył 1 mld zł. Przy okazji można zaznaczyć, że 3 września 2017 roku miała miejsce 10 rocznica premiery pierwszej gry o Wiedźminie.

 

W III kw. bieżącego roku przychody CD Projekt pochodziły głównie ze sprzedaży tantiem (wciąż wysoka sprzedaż Wiedźmina III wraz z dodatkami) oraz sprzedaży wygenerowanej z gry karcianej GWINT, która po raz pierwszy została udostępniona wszystkim graczom w II kw. 2017 roku. Spółka oczywiście kontynuowała prace nad grą Cyberpunk 2077.

 

Znaczną poprawę wyników odnotowała platforma z grami GOG.com. W III kw. 2017 roku zwiększyła przychody o 42% rdr, do poziomu 33,4 mln zł, a zysk netto wyniósł 1,9 mln zł wobec 0,5 mln zł przed rokiem. Obecnie w ofercie sklepu znajduje się ponad 2 200 tytułów. CD Projekt poinformował, że już drugi kwartał z rzędu najwyższą wartość przychodów w segmencie GOG.com wygenerował GWINT.

 

Podsumowanie kwartału, w tym również komentarz do postępów prac nad GWINTem, w komentarzu wideo przedstawił Piotr Nielubowicz, Wiceprezes ds. finansowych CD Projekt.

 

 

Po dynamicznej przecenie w pierwszych minutach sesji (przez moment cena spadła do 96 zł), kurs akcji szybko zawrócił powyżej 100 zł, a do godziny 10:30 przecena zmniejszyła się do 7%. Jest to już druga obrona okrągłego poziomu 100 zł w tym miesiącu, stąd można uznać go za kluczowe wsparcie dla notowań. 

 

CD Projekt – wykres kursu akcji
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w programie AmiBroker; Dane: Stooq.pl.

 

 

Źródło: CD Projekt S.A.

Zobacz również:

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

Człowiekiem Corporate Governance 2017 została Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce.

Zobacz więcej

14.12.2017, Newsroom

Dawne Briju z decyzją Urzędu Skarbowego – zaległy podatek VAT oceniono na 7,7 mln zł

14.12.2017, Newsroom

Dawne Briju z decyzją Urzędu Skarbowego – zaległy podatek VAT oceniono na 7,7 mln zł

Spółka otrzymała wynik kontroli wydany przez Naczelnika Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Poznaniu. Urząd zakwestionował transakcje z trzema kontrahentami.

Zobacz więcej

CD Projekt poniżej oczekiwań w III kw. – tego nie grali od dwóch lat