Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

CD Projekt poniżej oczekiwań w III kw. – tego nie grali od dwóch lat

www.playgwent.com

CD Projekt opublikował wyniki za III kw. 2017 roku, które okazały się słabsze od oczekiwań analityków. Taka sytuacja już dawno się nie wydarzyła – ostatni raz było to w III kw. 2015 roku, czyli kwartał po premierze Wiedźmina 3.

 

Wyniki finansowe spółki przedstawia poniższa grafika z prezentacji wynikowej. Z kolei w odniesieniu do konsensusu PAP przedstawiają się one w następujący sposób: przychody okazały się o 17,7% mniejsze od oczekiwań, zysk operacyjny o 14,8%, a zysk netto o 14,7%. CD Projekt przyzwyczaił inwestorów do przebijania konsensusu, stąd nie dziwi paniczna wyprzedaż na początku sesji (12% luka spadkowa).

 

Źródło: CD Projekt S.A.

 

Źródło: opracowanie własne, PAP

 

CD Projekt pochwalił się, że w III kw. 2017 roku całkowity zysk brutto (przed opodatkowaniem) ze sprzedaży Wiedźmina 3 wraz z dodatkami przekroczył 1 mld zł. Przy okazji można zaznaczyć, że 3 września 2017 roku miała miejsce 10 rocznica premiery pierwszej gry o Wiedźminie.

 

W III kw. bieżącego roku przychody CD Projekt pochodziły głównie ze sprzedaży tantiem (wciąż wysoka sprzedaż Wiedźmina III wraz z dodatkami) oraz sprzedaży wygenerowanej z gry karcianej GWINT, która po raz pierwszy została udostępniona wszystkim graczom w II kw. 2017 roku. Spółka oczywiście kontynuowała prace nad grą Cyberpunk 2077.

 

Znaczną poprawę wyników odnotowała platforma z grami GOG.com. W III kw. 2017 roku zwiększyła przychody o 42% rdr, do poziomu 33,4 mln zł, a zysk netto wyniósł 1,9 mln zł wobec 0,5 mln zł przed rokiem. Obecnie w ofercie sklepu znajduje się ponad 2 200 tytułów. CD Projekt poinformował, że już drugi kwartał z rzędu najwyższą wartość przychodów w segmencie GOG.com wygenerował GWINT.

 

Podsumowanie kwartału, w tym również komentarz do postępów prac nad GWINTem, w komentarzu wideo przedstawił Piotr Nielubowicz, Wiceprezes ds. finansowych CD Projekt.

 

 

Po dynamicznej przecenie w pierwszych minutach sesji (przez moment cena spadła do 96 zł), kurs akcji szybko zawrócił powyżej 100 zł, a do godziny 10:30 przecena zmniejszyła się do 7%. Jest to już druga obrona okrągłego poziomu 100 zł w tym miesiącu, stąd można uznać go za kluczowe wsparcie dla notowań. 

 

CD Projekt – wykres kursu akcji
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w programie AmiBroker; Dane: Stooq.pl.

 

 

Źródło: CD Projekt S.A.

Zobacz również:

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

Dla członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych udało się nam uzyskać wydłużony okres próbny w Legimi.

Zobacz więcej

22.06.2018, Newsroom

6 spółek z NewConnect, których raporty roczne wzbudziły zastrzeżenia audytorów cz. 1

22.06.2018, Newsroom

6 spółek z NewConnect, których raporty roczne wzbudziły zastrzeżenia audytorów cz. 1

Opinia biegłego rewidenta na temat raportu rocznego spółki to jeden z dokumentów, na który warto zwrócić uwagę podczas podejmowania decyzji inwestycyjnych.

Zobacz więcej

CD Projekt poniżej oczekiwań w III kw. – tego nie grali od dwóch lat
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie