Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

3 blue chipy na mocnych wsparciach

© Sergey Nivens

Przyglądamy się sytuacji technicznej trzech spółek z WIG20, które dotknęła przecena. Notowania tych podmiotów dotarły do ważnych poziomów wsparcia. Zaczynamy od CCC.

CCC

Kurs akcji CCC porusza się w długoterminowym trendzie wzrostowym. Jeszcze w październiku notowania wyznaczały historyczne maksima w okolicach 300 zł. Następnie, po przebiciu krótkoterminowej linii trendu wzrostowego, korekta rozciągnęła się do okolic 240 zł. Jest to ważne wsparcie z następujących powodów:

 

  • 240 zł to poprzedni lokalny szczyt,
  • na tym poziomie przebiega 200-okresowa średnia krocząca,
  • wsparcie jest wzmocnione przez zniesienie Fibonacciego 61,8% ostatniego impulsu wzrostowego.

 

CCC – wykres kursu akcji
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w programie AmiBroker; Dane: Stooq.pl.

 

 


 

Analiza techniczna spółek z GPW (webinar analityczny)

Poniedziałek, 13.11, godzina 14:00

Każdy uczestnik będzie mógł zgłosić swoją spółkę do analizy

Więcej informacji

 

Playlista ze wszystkimi analizami

 


Energa

Kurs akcji Energi pozostaje w kanale korekcyjnym. Notowania dotarły do ważnej strefy wsparcia 11,50 zł – 11,80 zł. Są to poziomy poprzedniego lokalnego dołka oraz szczytu z początku roku, a także okolice linii trendu wzrostowego oraz 200-okresowej średniej kroczącej. Przełamanie tych trzech wsparć będzie klasycznym sygnałem podażowym, przemawiającym za scenariuszem wydłużenia korekty.

 

Energa – wykres kursu akcji
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w programie AmiBroker; Dane: Stooq.pl.

 

Eurocash

Zdecydowanie w najgorszej sytuacji technicznej znajdują się notowania Eurocashu. Słabsze od oczekiwanych wyniki za III kw. 2017 roku spowodowały otwarcie notowań 10% luką spadkową, a w trakcie sesji przecena zwiększyła się do 13%. Jednocześnie taka gwałtowna, negatywna reakcja rynku jest silnym zanegowaniem wcześniejszych pozytywnych sygnałów analizy technicznej. W tej sytuacji nadzieją dla byków ponownie staje się wsparcie w okolicach 30 zł, czyli dołek z drugiej połowy 2015 roku.

 

Eurocash – wykres kursu akcji
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w programie AmiBroker; Dane: Stooq.pl.

 

 

--

Analizy papierów wartościowych w ramach projektu "ATrakcyjne Spółki", mają tylko i wyłącznie charakter informacyjno-edukacyjny, a poszczególne analizy są wyłącznie subiektywną opinią autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Stąd Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych oraz autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie lektury treści publikowanych w ramach niniejszego projektu. W inwestowaniu należy korzystać z wielu źródeł i konfrontować je przed podjęciem decyzji.

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

3 blue chipy na mocnych wsparciach
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie