Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Czarne chmury nad Krukiem

© Dark Illusion - Fotolia.com

Podczas wczorajszej sesji (to jest czwartek 19 października) kurs akcji Kruka zniżkował o 3,6%. Towarzyszyło temu wyłamanie bardzo ważnych wsparć.

 

Podaż na walorach Kruka nie odpuszcza i pociąga kurs akcji na kolejne dołki. Podczas wczorajszej sesji notowania przebiły okolice poziomu 280 zł, czyli wsparcia wynikającego z poprzedniego lokalnego dołka oraz 200-okresowej średniej kroczącej. Dodatkowo, ruch ten miał miejsce na zwiększonych obrotach. Wszystkie te czynniki powodują, że inwestorzy mogą z coraz większym niepokojem spoglądać na wykres Kruka.

 

Nieco optymizmu może rzucić spojrzenie ze skali tygodniowej. W tej perspektywie korekta do poziomu 250 zł nie rodzi większych wątpliwości i w naturalny sposób wpisuje się we wzrostowąstrukturę coraz wyższych szczytów i dołków. W tym scenariuszu pojawia się oczywiście podstawowe pytanie – czy to wsparcie wytrzyma?

 

Kruk – wykres kursu akcji, skala dzienna
Kruk - Analiza techniczna
Źródło: opracowanie własne na podstawie programu Amibroker, dane: Stooq.pl.

 

Kruk – wykres kursu akcji, skala tygodniowa
Kruk - Analiza techniczna
Źródło: opracowanie własne na podstawie programu Amibroker, dane: Stooq.pl.

 

 


 

Analiza techniczna spółek z GPW (webinar analityczny)

Poniedziałek, 23.10, godzina 19:00

Każdy uczestnik będzie mógł zgłosić swoją spółkę do analizy

Więcej informacji

 

Playlista ze wszystkimi analizami

 


 

--

Analizy papierów wartościowych w ramach projektu "ATrakcyjne Spółki", mają tylko i wyłącznie charakter informacyjno-edukacyjny, a poszczególne analizy są wyłącznie subiektywną opinią autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Stąd Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych oraz autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie lektury treści publikowanych w ramach niniejszego projektu. W inwestowaniu należy korzystać z wielu źródeł i konfrontować je przed podjęciem decyzji.

Zobacz również:

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

Dla członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych udało się nam uzyskać wydłużony okres próbny w Legimi.

Zobacz więcej

22.06.2018, Newsroom

6 spółek z NewConnect, których raporty roczne wzbudziły zastrzeżenia audytorów cz. 1

22.06.2018, Newsroom

6 spółek z NewConnect, których raporty roczne wzbudziły zastrzeżenia audytorów cz. 1

Opinia biegłego rewidenta na temat raportu rocznego spółki to jeden z dokumentów, na który warto zwrócić uwagę podczas podejmowania decyzji inwestycyjnych.

Zobacz więcej

Czarne chmury nad Krukiem
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie