Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Czarne chmury nad Krukiem

© Dark Illusion - Fotolia.com

Podczas wczorajszej sesji (to jest czwartek 19 października) kurs akcji Kruka zniżkował o 3,6%. Towarzyszyło temu wyłamanie bardzo ważnych wsparć.

 

Podaż na walorach Kruka nie odpuszcza i pociąga kurs akcji na kolejne dołki. Podczas wczorajszej sesji notowania przebiły okolice poziomu 280 zł, czyli wsparcia wynikającego z poprzedniego lokalnego dołka oraz 200-okresowej średniej kroczącej. Dodatkowo, ruch ten miał miejsce na zwiększonych obrotach. Wszystkie te czynniki powodują, że inwestorzy mogą z coraz większym niepokojem spoglądać na wykres Kruka.

 

Nieco optymizmu może rzucić spojrzenie ze skali tygodniowej. W tej perspektywie korekta do poziomu 250 zł nie rodzi większych wątpliwości i w naturalny sposób wpisuje się we wzrostowąstrukturę coraz wyższych szczytów i dołków. W tym scenariuszu pojawia się oczywiście podstawowe pytanie – czy to wsparcie wytrzyma?

 

Kruk – wykres kursu akcji, skala dzienna
Kruk - Analiza techniczna
Źródło: opracowanie własne na podstawie programu Amibroker, dane: Stooq.pl.

 

Kruk – wykres kursu akcji, skala tygodniowa
Kruk - Analiza techniczna
Źródło: opracowanie własne na podstawie programu Amibroker, dane: Stooq.pl.

 

 


 

Analiza techniczna spółek z GPW (webinar analityczny)

Poniedziałek, 23.10, godzina 19:00

Każdy uczestnik będzie mógł zgłosić swoją spółkę do analizy

Więcej informacji

 

Playlista ze wszystkimi analizami

 


 

--

Analizy papierów wartościowych w ramach projektu "ATrakcyjne Spółki", mają tylko i wyłącznie charakter informacyjno-edukacyjny, a poszczególne analizy są wyłącznie subiektywną opinią autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Stąd Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych oraz autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie lektury treści publikowanych w ramach niniejszego projektu. W inwestowaniu należy korzystać z wielu źródeł i konfrontować je przed podjęciem decyzji.

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

Według danych opublikowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji na rynku głównym wyniósł w 2017 roku 16% i był wyższy o 3 p.p. niż w 2016 roku.

Zobacz więcej

Czarne chmury nad Krukiem