Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Wysokie przychody LSI Software ciągną w górę notowania spółki

© nd3000 – fotolia.com

Spółka LSI Software opublikowała raport bieżący zawierający informację o wstępnych przychodach osiągniętych po trzech kwartałach 2017 roku. W reakcji na ten komunikat giełdowe notowania jej akcji w piątek od rana wyraźnie rosną.

 

Jak poinformowano w raporcie spółki, skonsolidowane przychody zrealizowane przez LSI Software wyniosły w trzecim kwartale bieżącego roku 11,6 mln zł w porównaniu do 7,6 mln zł wykazanych w analogicznym okresie rok wcześniej, co oznacza poprawę rok do roku o 53%.

 

Od początku tego roku przychody Grupy Kapitałowej LSI Software osiągnęły poziom 34 mln zł wobec 23,3 mln zł wypracowanych w trzech pierwszych kwartałach 2016 roku. Oznacza to wzrost o 46%. Jednocześnie wyjaśniono, że wyłączając przychody nabytej na początku lutego 2017 roku spółki zależnej GiP sp. z o.o., skonsolidowane przychody LSI Software wyniosły 29,8 mln zł, co oznacza poprawę rok do roku o 28%.

 

W piątek, na pierwszej giełdowej sesji po publikacji wstępnych wyników finansowych, od rana kurs akcji LSI Software wyraźnie rośnie. Cena otwarcia notowań ustalona została na poziomie 12,4 zł w porównaniu do kursu odniesienia wynoszącego 11,67 zł, co oznacza wzrost o ponad 6%.

 

LSI Software – wykres kursu akcji
Źródło: wykres wygenerowany za pomocą programu AmiBroker.

 

LSI Software to polski producent oprogramowania dla sektorów detalicznego (retail) i gastronomiczno-hotelarskiego (hospitality). W swojej ofercie ma także własny system klasy ERP (Enterprise Resource Planning) oraz oprogramowanie do obsługi obiektów rekreacyjno-sportowych. Ponadto świadczy usługi konsultacyjne, wdrożeniowe, serwis, a także dostawy specjalistycznych rozwiązań sprzętowych.

 

Zobacz również:

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

Człowiekiem Corporate Governance 2017 została Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce.

Zobacz więcej

17.11.2017, Newsroom

Grupa Azoty osiągnęła w III kw. historyczny zysk EBITDA na poziomie 255 mln zł

17.11.2017, Newsroom

Grupa Azoty osiągnęła w III kw. historyczny zysk EBITDA na poziomie 255 mln zł

Spółka pochwaliła się poprawą wyników finansowych w III kw. 2017 roku. Na poziomie zysku EBITDA wszystkie segmenty działalności wykazały dodatnią kontrybucję.

Zobacz więcej

Wysokie przychody LSI Software ciągną w górę notowania spółki