Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Wysokie przychody LSI Software ciągną w górę notowania spółki

© nd3000 – fotolia.com

Spółka LSI Software opublikowała raport bieżący zawierający informację o wstępnych przychodach osiągniętych po trzech kwartałach 2017 roku. W reakcji na ten komunikat giełdowe notowania jej akcji w piątek od rana wyraźnie rosną.

 

Jak poinformowano w raporcie spółki, skonsolidowane przychody zrealizowane przez LSI Software wyniosły w trzecim kwartale bieżącego roku 11,6 mln zł w porównaniu do 7,6 mln zł wykazanych w analogicznym okresie rok wcześniej, co oznacza poprawę rok do roku o 53%.

 

Od początku tego roku przychody Grupy Kapitałowej LSI Software osiągnęły poziom 34 mln zł wobec 23,3 mln zł wypracowanych w trzech pierwszych kwartałach 2016 roku. Oznacza to wzrost o 46%. Jednocześnie wyjaśniono, że wyłączając przychody nabytej na początku lutego 2017 roku spółki zależnej GiP sp. z o.o., skonsolidowane przychody LSI Software wyniosły 29,8 mln zł, co oznacza poprawę rok do roku o 28%.

 

W piątek, na pierwszej giełdowej sesji po publikacji wstępnych wyników finansowych, od rana kurs akcji LSI Software wyraźnie rośnie. Cena otwarcia notowań ustalona została na poziomie 12,4 zł w porównaniu do kursu odniesienia wynoszącego 11,67 zł, co oznacza wzrost o ponad 6%.

 

LSI Software – wykres kursu akcji
Źródło: wykres wygenerowany za pomocą programu AmiBroker.

 

LSI Software to polski producent oprogramowania dla sektorów detalicznego (retail) i gastronomiczno-hotelarskiego (hospitality). W swojej ofercie ma także własny system klasy ERP (Enterprise Resource Planning) oraz oprogramowanie do obsługi obiektów rekreacyjno-sportowych. Ponadto świadczy usługi konsultacyjne, wdrożeniowe, serwis, a także dostawy specjalistycznych rozwiązań sprzętowych.

 

Zobacz również:

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

Dla członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych udało się nam uzyskać wydłużony okres próbny w Legimi.

Zobacz więcej

21.06.2018, Newsroom

Ropa naftowa tanieje na rynkach przed posiedzeniem OPEC

21.06.2018, Newsroom

Ropa naftowa tanieje na rynkach przed posiedzeniem OPEC

Ceny ropy naftowej na światowych rynkach zaczęły mocno spadać.

Zobacz więcej

Wysokie przychody LSI Software ciągną w górę notowania spółki
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie