Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Budimex pochwalił się wynikami za trzeci kwartał. Kurs akcji rośnie

© Andy Dean – fotolia.com

Spółka Budimex opublikowała raport bieżący, w którym poinformowała o wysokości osiągniętego zysku netto w trzecim kwartale bieżącego roku. W reakcji na ten komunikat w czwartek od rana kurs akcji budowlanej spółki wyraźnie rośnie.

 

Skonsolidowany wynik netto Budimex za III kwartał 2017 roku był równy 142 mln zł w porównaniu do 105 mln zł wypracowanych w analogicznym okresie rok wcześniej, co oznacza poprawę o 35%. Jak podała spółka, wzrost skonsolidowanego wyniku netto wynika z poprawy rentowności w segmencie budowlanym oraz wzrostu liczby przekazań notarialnych w segmencie deweloperskim.

 

Po trzech kwartałach bieżącego roku zysk netto Grupy Budimex wynosi 337 mln zł, podczas gdy rok temu było to 252 mln zł. Jak wynika z konsensusu PAP, analitycy przewidywali wcześniej, że skonsolidowany wynik netto Budimeksu w całym 2017 roku wyniesie 397 mln zł.

 

W czwartek, na pierwszej giełdowej sesji po publikacji wspomnianego wyżej raportu bieżącego, od rana kurs akcji Budimex wyraźnie rośnie. Około godz. 10 inwestorzy z warszawskiej giełdy skłonni byli płacić za jeden walor spółki około 207 zł w porównaniu do kursu zamknięcia z dnia poprzedniego ustalonego na poziomie 198,1 zł, co oznacza wzrost o blisko 4,5%.

 

Budimex – wykres kursu akcji
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie Stooq.pl.

 

Zobacz również:

17.10.2017, Aktualności

SII Poleca: Price Action Day, 21 października 2017 r.

17.10.2017, Aktualności

SII Poleca: Price Action Day, 21 października 2017 r.

Price Action Day to wydarzenie poświęcone metodzie analizy ceny Price Action na rynku walutowym, akcyjnym oraz kontraktów terminowych na indeksy i surowce, które już 21 października zagości w warszawskim hotelu Sofitel Victoria. Czterech ekspertów rynkowych przez cały dzień będzie prezentował inwestorom indywidualnym zagadnienia związane z popularną strategią Price Action bazującą na najpopularniejszych formacjach świecowych.

Zobacz więcej

18.10.2017, Newsroom

Energa zwiększyła w III kw. zysk EBITDA o 13,9% rdr

18.10.2017, Newsroom

Energa zwiększyła w III kw. zysk EBITDA o 13,9% rdr

Spółka opublikowała szacunkowe wyniki uzyskane w III kw. 2017 roku. Zysk EBITDA wyniósł 500 mln zł wobec 439 mln zł przed rokiem, co oznacza wzrost o 13,9%.

Zobacz więcej

Budimex pochwalił się wynikami za trzeci kwartał. Kurs akcji rośnie