Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Budimex pochwalił się wynikami za trzeci kwartał. Kurs akcji rośnie

© Andy Dean – fotolia.com

Spółka Budimex opublikowała raport bieżący, w którym poinformowała o wysokości osiągniętego zysku netto w trzecim kwartale bieżącego roku. W reakcji na ten komunikat w czwartek od rana kurs akcji budowlanej spółki wyraźnie rośnie.

 

Skonsolidowany wynik netto Budimex za III kwartał 2017 roku był równy 142 mln zł w porównaniu do 105 mln zł wypracowanych w analogicznym okresie rok wcześniej, co oznacza poprawę o 35%. Jak podała spółka, wzrost skonsolidowanego wyniku netto wynika z poprawy rentowności w segmencie budowlanym oraz wzrostu liczby przekazań notarialnych w segmencie deweloperskim.

 

Po trzech kwartałach bieżącego roku zysk netto Grupy Budimex wynosi 337 mln zł, podczas gdy rok temu było to 252 mln zł. Jak wynika z konsensusu PAP, analitycy przewidywali wcześniej, że skonsolidowany wynik netto Budimeksu w całym 2017 roku wyniesie 397 mln zł.

 

W czwartek, na pierwszej giełdowej sesji po publikacji wspomnianego wyżej raportu bieżącego, od rana kurs akcji Budimex wyraźnie rośnie. Około godz. 10 inwestorzy z warszawskiej giełdy skłonni byli płacić za jeden walor spółki około 207 zł w porównaniu do kursu zamknięcia z dnia poprzedniego ustalonego na poziomie 198,1 zł, co oznacza wzrost o blisko 4,5%.

 

Budimex – wykres kursu akcji
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie Stooq.pl.

 

Zobacz również:

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

Dla członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych udało się nam uzyskać wydłużony okres próbny w Legimi.

Zobacz więcej

22.06.2018, Newsroom

6 spółek z NewConnect, których raporty roczne wzbudziły zastrzeżenia audytorów cz. 1

22.06.2018, Newsroom

6 spółek z NewConnect, których raporty roczne wzbudziły zastrzeżenia audytorów cz. 1

Opinia biegłego rewidenta na temat raportu rocznego spółki to jeden z dokumentów, na który warto zwrócić uwagę podczas podejmowania decyzji inwestycyjnych.

Zobacz więcej

Budimex pochwalił się wynikami za trzeci kwartał. Kurs akcji rośnie
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie