Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Budimex pochwalił się wynikami za trzeci kwartał. Kurs akcji rośnie

© Andy Dean – fotolia.com

Spółka Budimex opublikowała raport bieżący, w którym poinformowała o wysokości osiągniętego zysku netto w trzecim kwartale bieżącego roku. W reakcji na ten komunikat w czwartek od rana kurs akcji budowlanej spółki wyraźnie rośnie.

 

Skonsolidowany wynik netto Budimex za III kwartał 2017 roku był równy 142 mln zł w porównaniu do 105 mln zł wypracowanych w analogicznym okresie rok wcześniej, co oznacza poprawę o 35%. Jak podała spółka, wzrost skonsolidowanego wyniku netto wynika z poprawy rentowności w segmencie budowlanym oraz wzrostu liczby przekazań notarialnych w segmencie deweloperskim.

 

Po trzech kwartałach bieżącego roku zysk netto Grupy Budimex wynosi 337 mln zł, podczas gdy rok temu było to 252 mln zł. Jak wynika z konsensusu PAP, analitycy przewidywali wcześniej, że skonsolidowany wynik netto Budimeksu w całym 2017 roku wyniesie 397 mln zł.

 

W czwartek, na pierwszej giełdowej sesji po publikacji wspomnianego wyżej raportu bieżącego, od rana kurs akcji Budimex wyraźnie rośnie. Około godz. 10 inwestorzy z warszawskiej giełdy skłonni byli płacić za jeden walor spółki około 207 zł w porównaniu do kursu zamknięcia z dnia poprzedniego ustalonego na poziomie 198,1 zł, co oznacza wzrost o blisko 4,5%.

 

Budimex – wykres kursu akcji
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie Stooq.pl.

 

Zobacz również:

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

Człowiekiem Corporate Governance 2017 została Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce.

Zobacz więcej

12.12.2017, Ze spółek

Poznaj Mintos i skorzystaj ze specjalnej oferty powitalnej dla członków SII

12.12.2017, Ze spółek

Poznaj Mintos i skorzystaj ze specjalnej oferty powitalnej dla członków SII

Słyszeliście już o Mintos? Jest to internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Mintos to platforma online, która oferuje inwestorom indywidualnym łatwe i przejrzyste formy inwestowania w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe. Zwrot z inwestycji może wynieść nawet około 12% netto w skali roku.

Zobacz więcej

Budimex pochwalił się wynikami za trzeci kwartał. Kurs akcji rośnie