Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Wiatr zmian w Portfelu SII – wprowadzamy nowe zasady gry

Rozpoczynamy nowy sezon Portfela SII, zmieniając nieco jego dotychczasową formułę. Partnerem projektu pozostanie DM BOŚ.


Pierwsza zmiana będzie kosmetyczna i będzie dotyczyć wprowadzenia nowej nazwy projektu: "Portfel fundamentalny SII". Kolejna edycja przyniesie jednak także inne, istotniejsze modyfikacje. 

 

W najbliższym tygodniu sprzedamy wszystkie spółki, które wchodzą w skład Portfela SII, a następnie wypłacimy wypracowaną nadwyżkę. Następnie startowa kwota 30 tys. zł zainwestowana zostanie na nowo, jednak w nieco innej formule niż poprzednio. O wszystkich zmianach będziemy komunikować na bieżąco.

 


 

Partner strategiczny

 

DM BOŚ

 


 

Co motywowało nas do podjęcia takiej decyzji?

 

O niektórych powodach rozmawialiśmy w jednym z odcinków podcastu Echa Rynku. W naszej ocenie podział na segment inwestycji własnych i dywidendowy (długoterminowy) jest nieco sztuczny. W tym drugim znalazły się przy tym spółki, które nie płacą dywidendy, co może wprowadzać czytelników w błąd. W nowej edycji Portfel fundamentalny SII będzie podzielony na dwa segmenty: segment głosowany i segment inwestycji własnych. Jednocześnie zmienią się zasady trzymania instrumentów finansowych w segmencie głosowanym. Dotychczas musiały one opuścić Portfel po 4 miesiącach niezależnie od sytuacji rynkowej. Tę zasadę znosimy – decyzje o sprzedaży będziemy podejmowali na podstawie analizy najnowszych doniesień ze spółek, co w efekcie może zmienić pierwotne założenia zleceń stop loss i take profit.

 

Po drugie, niedawne zmiany za sterami Portfela SII, a także wcześniejsze przeniesienie wszystkich aktywów z DM Alior do DM BOŚ, spowodowały, że nie dysponujemy niektórymi danymi historycznymi, które moglibyśmy wykorzystać do różnego rodzaju porównań i wyliczeń. Całą sprawę dodatkowo skomplikuje zmiana formuły projektu – usunięcie jednego z segmentów uniemożliwi wiarygodne wyliczanie miar stóp zwrotu, ryzyka czy oceny efektywności inwestycji dla poszczególnych segmentów.

 

 

Zobacz również:

17.10.2017, Aktualności

SII Poleca: Price Action Day, 21 października 2017 r.

17.10.2017, Aktualności

SII Poleca: Price Action Day, 21 października 2017 r.

Price Action Day to wydarzenie poświęcone metodzie analizy ceny Price Action na rynku walutowym, akcyjnym oraz kontraktów terminowych na indeksy i surowce, które już 21 października zagości w warszawskim hotelu Sofitel Victoria. Czterech ekspertów rynkowych przez cały dzień będzie prezentował inwestorom indywidualnym zagadnienia związane z popularną strategią Price Action bazującą na najpopularniejszych formacjach świecowych.

Zobacz więcej

16.10.2017, Aktualności

SII Poleca: VII Konferencja Rada Nadzorcza, 8 listopada 2017 r.

16.10.2017, Aktualności

SII Poleca: VII Konferencja Rada Nadzorcza, 8 listopada 2017 r.

Zapraszamy do udziału w 7. edycji Konferencji Rada Nadzorcza, która odbędzie się 8 listopada 2017 roku (środa) w Dąbrowie Górniczej. Tradycyjnie Konferencja w całości poświęcona będzie praktycznym aspektom sprawowania kontroli i nadzoru właścicielskiego Wśród zaproszonych gości znajdują się m.in. Daria Domaradzka-Guzik, Bogdan Fiszer, Dobrochna Kochańska, Andrzej S. Nartowski, Wiesław Rozłucki, Agnieszka Słomka-Gołębiowska, Dawid Urban i inni

Zobacz więcej

Wiatr zmian w Portfelu SII – wprowadzamy nowe zasady gry