Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Wysokie spłaty i inwestycje GetBacku w III kw. Kurs akcji rośnie o 5%

© Mymemo - Fotolia.com

GetBack już w pierwszym dniu roboczym miesiąca opublikował informacje dotyczące portfeli wierzytelności i spłat za III kw. 2017 roku. Spółka odnotowała wysoką dynamikę podstawowych danych operacyjnych.

 

W III kw. 2017 roku GetBack wydał na zakup portfeli wierzytelności 842,9 mln zł wobec 189,8 mln zł w analogicznym okresie roku poprzedniego. Narastająco od początku roku inwestycje sięgnęły 1,58 mld zł wobec 777,5 mln zł przed rokiem, a więc były o 103,6% większe. Na koniec III kw. wartość nominalna posiadanych wierzytelności wyniosła 28 mld zł.

 

Podobnie zachowywały się spłaty z posiadanych portfeli wierzytelności. W III kw. 2017 roku wyniosły one 326,5 mln zł wobec 160,1 mln zł rok temu, a więc były o 103,9% większe. Narastająco od początku roku spłaty wyniosły 866,6 mln zł (+74,3% rdr). Realizacja odzysków w odniesieniu do planu z dnia nabycia portfeli wierzytelności wyniosła 119% wobec 112% przed rokiem.

 

Więcej na temat spółki oraz wyników osiągniętych w I półroczu 2017 roku pisaliśmy w raporcie analitycznym opublikowanym w poprzednim tygodniu: GetBack na drodze do zostania liderem w regionie CEE.

 

Do godziny 10:00 kurs akcji GetBacku zwyżkował nawet o 5,2% po informacji o inwestycjach i spłatach z portfeli wierzytelnosci. Kurs oscyluje blisko rekordu w cenach zamknięcia na poziomie 27,10 zł. 

 

GetBack – wykres kursu akcji
GetBack- Analiza techniczna
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w programie AmiBroker; Dane: Stooq.pl.

 

 

Źródło: GetBack S.A.

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

Wysokie spłaty i inwestycje GetBacku w III kw. Kurs akcji rośnie o 5%
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie