Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Spółka dnia: silny sygnał popytowy na wykresie Grupy Azoty

© artemegorov - Fotolia.com

W ciągu ostatnich 10 sesji Grupa Azoty zaliczyła aż 9 wzrostowych. Istotniejszym faktem jest jednak wybicie kluczowego oporu podczas odnotowanej serii zwyżek.

 

Od grudnia 2015 roku w niecały rok kurs akcji Grupy Azoty stracił ponad 50%. Cena spadła z maksimum w okolicach 110 zł do nieco powyżej 50 zł. Od początku 2017 roku kurs akcji spółki poruszał się w trendzie bocznym. Dopiero ostatnie dwa tygodnie przyniosły mocne odreagowanie i w efekcie wybicie oporu na poziomie 75 zł. Ten poziom był kluczowy z kilku powodów:

 

  • są to ostatnie lokalne szczyty, a więc wybicie kończy spadkową strukturę coraz niższych szczytów i dołków,
  • na tym poziomie przebiega zniesienie Fibonacciego 38,2% całego impulsu spadkowego opisywanego powyżej,
  • na początku bieżącego roku na tym poziomie została wyznaczona formacja podwójnego szczytu.

 

Warto też zwrócić uwagę, że spadki z połowy 2016 roku miały charakter ruchu jednostajnego, przez co kolejny najbliższy opór można wyznaczyć dopiero w okolicach 88 zł – 90 zł. Za scenariuszem wzrostowym przemawiają również zwiększone wolumeny podczas zwyżek z ostatnich dwóch tygodni, połączone z odbiciem się w górę od 200-okresowej średniej kroczącej.

 

Grupa Azoty – wykres kursu akcji
Grupa Azoty - Analiza techniczna
Źródło: opracowanie własne na podstawie programu Amibroker, dane: Stooq.pl.

 

 

--

Analizy papierów wartościowych w ramach projektu "ATrakcyjne Spółki", mają tylko i wyłącznie charakter informacyjno-edukacyjny, a poszczególne analizy są wyłącznie subiektywną opinią autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Stąd Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych oraz autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie lektury treści publikowanych w ramach niniejszego projektu. W inwestowaniu należy korzystać z wielu źródeł i konfrontować je przed podjęciem decyzji.

Zobacz również:

23.04.2018, Aktualności

Pierwsza rekomendacja Domu Analiz SII jest już dostępna!

23.04.2018, Aktualności

Pierwsza rekomendacja Domu Analiz SII jest już dostępna!

Analitycy Domu Analiz SII wydali dla akcji CDRL rekomendację "kupuj" z 12-miesięczną ceną docelową ustaloną na poziomie 42,62 zł. W momencie wydania rekomendacji giełdowy kurs tych walorów wynosił 32 zł, co oznacza potencjał wzrostu równy 33,2%.

Zobacz więcej

25.04.2018, Newsroom

Wyniki spółek wydobywczych za 2017 rok. Ceny surowców ratują zyski

25.04.2018, Newsroom

Wyniki spółek wydobywczych za 2017 rok. Ceny surowców ratują zyski

Największym beneficjentem ubiegłorocznych wzrostów cen węgla była JSW. Wzrostem zysków mogą się jednak pochwalić również inne spółki wydobywcze.

Zobacz więcej

Spółka dnia: silny sygnał popytowy na wykresie Grupy Azoty
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie