Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Echa Rynku #224 – Podejrzana hossa deweloperów gier. Wynik „robi” tylko CD Projekt

thewitcher.com

Panuje powszechna opinia, że obecna hossa jest hossą deweloperów gier. Czy jest tak rzeczywiście? Sprawdziliśmy! Okazuje się, że cały wynik "robi" w zasadzie jedna spółka CD Projekt, która po ostatnich wynikach kwartalnych znowu wspięła się na "półkę" wyżej.

 

 

Źródło: stooq.pl

 

Wykres CD Projektu za ostatnie 3 lata wygląda jeszcze bardziej imponująco. Spółka jest już wyceniana na blisko 11 mld złotych, a więc więcej niż niektóre spółki z WIG20.

 

 

Źródło: stooq.pl

 

A co z resztą? Wysoko są wyceniane także akcje 11 bit studios, które co prawda od ponad pół roku są w trendzie bocznym, ale ten trend jest utrzymywany tuż pod szczytami wszech czasów. Podobnie jak w przypadku CD Projektu ta spółka także zdążyła ugruntować opinię niezwykle solidnego producenta gier, który daje bardzo wysokie prawdopodobieństwo wysokiej jakości swoich kolejnych produktów.

 

 

Źródło: stooq.pl

 

Na CD Projekcie i 11 bit studios kończy się jednak wyliczanka spółek trzymających hossę deweloperów gier.  Bloober Team jest w regularnej bessie od pół roku.

 

Źródło: stooq.pl

 

Dramatycznie wygląda także wykres CI Games, który ciągle nie może się podnieść, bo fatalnie przyjętej premierze Snipera 3.

 

Źródło: stooq.pl

 

Na fali zainteresowania spółkami z tej branży w końcówce zeszłego roku zadebiutował Artifex Mundi, producent gier z gatunku free-to-play. Akcjonariusze tej spółki ostatniego roku z pewnością nie mogą zaliczyć do udanych.

 

Źródło: stooq.pl

 

Jak widać nie ma czegoś takiego jak trwająca hossa deweloperów gier. Za wszystkie wzrosty odpowiada w zasadzie jedna spółka. Dość jednak powiedzieć, że CD Projekt, przy tak wysokiej kapitalizacji, jest większy od wszystkich pozostałych spółek z tej branży razem wziętych.

 

O deweloperach gier mówiliśmy w tym odcinku podcastu Echa Rynku. Wytypowaliśmy także branże, które mają szansę pociągnąć dalej hossę, gdyby ta miała być kontynuowana. Jest także kilka słów o historii wyboru Marka Dietla na Prezesa Giełdy. Padły także argumenty za sprzedażą z Portfela SII Briju i PMPG.

 

Nagranie zostało wykonane 26 września 2017 r.

 

Udział wzięli:

Jak słuchać podcastu Echa Rynku?

 

 

lub w SoundCloud

 

 

lub

 

 

 

Więcej:

 

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

Echa Rynku #224 – Podejrzana hossa deweloperów gier. Wynik „robi” tylko CD Projekt
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie