Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Inwestycje w innowacyjność wzmocnią EBITDA Energi

© sdecoret - Fotolia.com

Grupa Energa w ramach Strategii Innowacji realizuje projekty, które budują jej przewagę konkurencyjną i dają wzrost wartości. Zgodnie z przyjętą Strategią już w 2020 roku udział nowych obszarów aktywności w EBITDA Grupy ma wynieść 100 mln PLN. W 2025 roku ten udział ma być trzykrotnie większy.

 

Energa chce przeznaczać na innowacje 40 mln zł rocznie. W tym celu powołała dedykowaną jednostkę badawczo-rozwojową – Centrum Badawczo-Rozwojowe im. M. Faradaya (CBRF). Działanie to ma być głównym narzędziem realizacji strategii innowacji przyjętej na lata 2017-2020 z perspektywą 2025+. Więcej na temat strategii przyjętej 15 listopada 2016 roku pisaliśmy w raporcie analitycznym na temat spółki z końca 2016 roku: Energa – czy spółka znalazła już twarde dno? Wydatki na badania i rozwój mają systematycznie rosnąć, aż do 2,5% EBITDA w 2025 roku.

 

Energa - wydatki na badania i rozwój
Źródło: Energa S.A.

 

Obszary i projekty, w które Energa chce inwestować, to między innymi:

  • rozwój inteligentnych sieci i klastrów balansujących;
  • magazynowanie energii;
  • elektromobilność;
  • usługi systemowe dla operatorów sieciowych;
  • rozwój systemów diagnostycznych;
  • poprawa niezawodności i ciągłości zasilania odbiorców;
  • zwiększenie efektywności energetycznej.

 

Obecnie Energa prowadzi największy w kraju program wdrażania inteligentnego opomiarowania AMI, rozszerza sferę elektromobilności oraz oferuje efektywnościowe i inteligentne rozwiązania dla klientów indywidualnych, firm i samorządów. Spółka, jako pierwsza wśród firm energetycznych wykazała, że sterowanie popytem (DSR) jest możliwe, zarówno w gospodarstwach domowych, jak i u dużych odbiorców. To przyczynia się do efektywnego wykorzystania energii elektrycznej w systemie i wymiernych oszczędności w jej zużyciu dla odbiorców. 

 

Energa – wykres kursu akcji
Energa - Analiza techniczna
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie Stooq.pl.

 

Źródło: Energa S.A.

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

Inwestycje w innowacyjność wzmocnią EBITDA Energi
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie