Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Telestrada zastępuje Oponeo.pl w Portfelu SII. Rollercoaster na Libecie

© Wrangler - Fotolia.com

W ostatniej sondzie do Portfela SII najwięcej głosów zebrał GetBack – 40,3%. Jednak już dzień po zakończeniu sondy kurs akcji tej spółki zrealizował zakładany przez nas take profit. Notowania kolejnych dwóch propozycji również wyszły poza zakładany przedział cenowy. W efekcie Portfel SII zasiliły akcje Telestrady.

 

Poniżej w tabeli prezentujemy pełne zestawienie wyników sondy z początku września.

 

Wyniki sondy

ETF WIG20 16,0%
Eurocash 20,6%
GetBack 40,3%
Maxcom 11,1%
Telestrada 12,0%

 


 

Partner strategiczny

 

DM BOŚ

 


 

Chcesz wygrać książkę o tematyce giełdowej?

Zgłoś propozycję do naszego portfela na forum SII

 


Telestrada i Oponeo.pl

Zgodnie z zasadami Portfela SII, niezależnie od zakładanych wcześniej poziomów docelowych musimy sprzedać posiadane akcje Oponeo.pl, aby zrobić miejsce dla nowej inwestycji. W efekcie zrealizowaliśmy niewielką stratę na poziomie 2,5%. Akcje Oponeo.pl kupiliśmy w kwietniu po 48,78 zł, a sprzedaliśmy dzisiaj (12 września) po cenie 47,56 zł.

 

Oponeo.pl – wykres kursu akcji
Oponeo.pl - Analiza techniczna
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie Stooq.pl.

 

W miejsce Oponeo.pl kupiliśmy 99 akcji Telestrady po cenie 18,04 zł. Wyznaczone przez nas poziomy docelowe dla tej inwestycji to: stop loss 15,80 zł, take profit 22 zł.

 

 

Przypomnijmy, w jaki sposób argumentowaliśmy tę propozycję:

 

Nasza piąta propozycja w tej sondzie to Telestrada z rynku NewConnect. Spółka jest operatorem telekomunikacyjnym, funkcjonującym na rynku usług biznesowych i domowych. Działa w dwóch głównych segmentach: standardowym i inteligentnych usług telekomunikacyjnych.

 

Głównym argumentem za tą propozycją są poprawiające się wyniki finansowe. W II kw. 2017 roku, pomimo spadku przychodów o 4,3% rdr, spółka pokazała 3 mln zł zysku operacyjnego (+27,1% rdr) i 3 mln zł zysku netto wobec straty 0,4 mln zł przed rokiem (wyniki w II kw. 2016 roku zostały obniżone o koszty z tytułu rozchodu aktywów finansowych w wysokości ponad 2,5 mln zł). Poprawa na poziomie operacyjnym w bieżącym okresie wynikała z mniejszych o ponad 1,2 mln zł (30% rdr) kosztów sprzedaży. Pomimo tego, spółka odnotowała wzrost kart SIM w segmencie usług komórkowych o 21% w relacji do I kw. 2017 roku. Na koniec czerwca aktywnie działało blisko 71 tys. abonenckich kart SIM.

 

Libet

Libet jest spółką z segmentu głosowanego, która zasiliła Portfel SII pod koniec lipca bieżącego roku. W sierpniu spółkę dotknęła duża i dynamiczna przecena, która sprowadziła kurs akcji poniżej zakładanego przez nas poziomu stop loss (1,85 zł w cenach zamknięcia). Ze spółki nie napłynęły jednak żadne informacje, zmieniające jej sytuację fundamentalną, dlatego postanowiliśmy dalej trzymać akcje, zważywszy, że po 10% luce spadkowej z 16 sierpnia kurs akcji szybko zwyżkował i ostatecznie zakończył sesje na niewielkim plusie (1,2%). Obecnie cena oscyluje wokół 1,90 zł. 

 

Libet – wykres kursu akcji
Libet - Analiza techniczna
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie Stooq.pl.

 

 

Poniżej prezentujemy stan Portfela SII na dzień 12 września 2017 roku.

 

Stan Portfela SII, 12.09.2017

 

--
Projekt "Portfel SII" ma tylko i wyłącznie charakter informacyjno-edukacyjny, a poszczególne analizy są wyłącznie subiektywną opinią autorów i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Stąd Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych oraz autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie lektury treści publikowanych w ramach niniejszego projektu. W inwestowaniu należy korzystać z wielu źródeł i konfrontować je przed podjęciem decyzji.

Zobacz również:

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

Dla członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych udało się nam uzyskać wydłużony okres próbny w Legimi.

Zobacz więcej

22.06.2018, Newsroom

6 spółek z NewConnect, których raporty roczne wzbudziły zastrzeżenia audytorów cz. 1

22.06.2018, Newsroom

6 spółek z NewConnect, których raporty roczne wzbudziły zastrzeżenia audytorów cz. 1

Opinia biegłego rewidenta na temat raportu rocznego spółki to jeden z dokumentów, na który warto zwrócić uwagę podczas podejmowania decyzji inwestycyjnych.

Zobacz więcej

Telestrada zastępuje Oponeo.pl w Portfelu SII. Rollercoaster na Libecie
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie