Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Telestrada zastępuje Oponeo.pl w Portfelu SII. Rollercoaster na Libecie

© Wrangler - Fotolia.com

W ostatniej sondzie do Portfela SII najwięcej głosów zebrał GetBack – 40,3%. Jednak już dzień po zakończeniu sondy kurs akcji tej spółki zrealizował zakładany przez nas take profit. Notowania kolejnych dwóch propozycji również wyszły poza zakładany przedział cenowy. W efekcie Portfel SII zasiliły akcje Telestrady.

 

Poniżej w tabeli prezentujemy pełne zestawienie wyników sondy z początku września.

 

Wyniki sondy

ETF WIG20 16,0%
Eurocash 20,6%
GetBack 40,3%
Maxcom 11,1%
Telestrada 12,0%

 


 

Partner strategiczny

 

DM BOŚ

 


 

Chcesz wygrać książkę o tematyce giełdowej?

Zgłoś propozycję do naszego portfela na forum SII

 


Telestrada i Oponeo.pl

Zgodnie z zasadami Portfela SII, niezależnie od zakładanych wcześniej poziomów docelowych musimy sprzedać posiadane akcje Oponeo.pl, aby zrobić miejsce dla nowej inwestycji. W efekcie zrealizowaliśmy niewielką stratę na poziomie 2,5%. Akcje Oponeo.pl kupiliśmy w kwietniu po 48,78 zł, a sprzedaliśmy dzisiaj (12 września) po cenie 47,56 zł.

 

Oponeo.pl – wykres kursu akcji
Oponeo.pl - Analiza techniczna
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie Stooq.pl.

 

W miejsce Oponeo.pl kupiliśmy 99 akcji Telestrady po cenie 18,04 zł. Wyznaczone przez nas poziomy docelowe dla tej inwestycji to: stop loss 15,80 zł, take profit 22 zł.

 

 

Przypomnijmy, w jaki sposób argumentowaliśmy tę propozycję:

 

Nasza piąta propozycja w tej sondzie to Telestrada z rynku NewConnect. Spółka jest operatorem telekomunikacyjnym, funkcjonującym na rynku usług biznesowych i domowych. Działa w dwóch głównych segmentach: standardowym i inteligentnych usług telekomunikacyjnych.

 

Głównym argumentem za tą propozycją są poprawiające się wyniki finansowe. W II kw. 2017 roku, pomimo spadku przychodów o 4,3% rdr, spółka pokazała 3 mln zł zysku operacyjnego (+27,1% rdr) i 3 mln zł zysku netto wobec straty 0,4 mln zł przed rokiem (wyniki w II kw. 2016 roku zostały obniżone o koszty z tytułu rozchodu aktywów finansowych w wysokości ponad 2,5 mln zł). Poprawa na poziomie operacyjnym w bieżącym okresie wynikała z mniejszych o ponad 1,2 mln zł (30% rdr) kosztów sprzedaży. Pomimo tego, spółka odnotowała wzrost kart SIM w segmencie usług komórkowych o 21% w relacji do I kw. 2017 roku. Na koniec czerwca aktywnie działało blisko 71 tys. abonenckich kart SIM.

 

Libet

Libet jest spółką z segmentu głosowanego, która zasiliła Portfel SII pod koniec lipca bieżącego roku. W sierpniu spółkę dotknęła duża i dynamiczna przecena, która sprowadziła kurs akcji poniżej zakładanego przez nas poziomu stop loss (1,85 zł w cenach zamknięcia). Ze spółki nie napłynęły jednak żadne informacje, zmieniające jej sytuację fundamentalną, dlatego postanowiliśmy dalej trzymać akcje, zważywszy, że po 10% luce spadkowej z 16 sierpnia kurs akcji szybko zwyżkował i ostatecznie zakończył sesje na niewielkim plusie (1,2%). Obecnie cena oscyluje wokół 1,90 zł. 

 

Libet – wykres kursu akcji
Libet - Analiza techniczna
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie Stooq.pl.

 

 

Poniżej prezentujemy stan Portfela SII na dzień 12 września 2017 roku.

 

Stan Portfela SII, 12.09.2017

 

--
Projekt "Portfel SII" ma tylko i wyłącznie charakter informacyjno-edukacyjny, a poszczególne analizy są wyłącznie subiektywną opinią autorów i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Stąd Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych oraz autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie lektury treści publikowanych w ramach niniejszego projektu. W inwestowaniu należy korzystać z wielu źródeł i konfrontować je przed podjęciem decyzji.

Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

16.02.2018, Newsroom

Mercor z wyraźną poprawą wyników po trzech kwartałach

16.02.2018, Newsroom

Mercor z wyraźną poprawą wyników po trzech kwartałach

Skonsolidowane przychody netto ze sprzedaży wzrosły rok do roku o 24,6%, a wynik operacyjny o 45,9%.

Zobacz więcej

Telestrada zastępuje Oponeo.pl w Portfelu SII. Rollercoaster na Libecie