Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Eurocash ponownie zaskakuje, byki muszą ratować AmRest

W dzisiejszym odcinku prezentujemy spółki, których notowania w ostatnim czasie dostarczają wielu emocji. Mowa oczywiście o spółkach Eurocash oraz AmRest. Zapraszamy do zapoznania z analizami oraz do zapisów na poniedziałkowy webinar analityczny. 

 

Analiza techniczna spółek z GPW (webinar analityczny)

Poniedziałek, 04.08, godzina 19:00

Każdy uczestnik będzie mógł zgłosić swoją spółkę do analizy

Więcej informacji

 


 

         1. Eurocash

 

Źródło: AmiBroker, Dane: stooq.pl

 

Euforia na wykresie Eurocash trwa w dalszym ciągu. Podczas dzisiejszej sesji kurs akcji wzrósł na kwadrans po godzinie dwunastej o ponad 5%! Bardzo istotne, aby taki stan rzeczy się utrzymał i świeca nie posiadała widocznego cienia podażowego. Kolejnym ważnym elementem dla przyszłości notowań będzie zachowanie kursu w trakcie kolejnych sesji, podczas których nie może dojść do spadku poniżej poziomu 36 zł. W przypadku utrzymania wzrostowych aspiracji byki będą walczyć z oporem znajdującym się na psychologicznym poziomie 40 zł. 

 

Warto również dodać, iż spółka Eurocash jest jedną z pięciu naszych propozycji w sondzie do Portfela SII.

 

Śledź sygnały techniczne na tym walorze w serwisie ATSkaner.pl

 

 

         2. AmRest

 

Źródło: AmiBroker, Dane: stooq.pl

 

Na wykresie spółki AmRest również mamy do czynienia z bardzo interesującą sytuacją. Po wybiciu historycznego szczytu 24 sierpnia br. kurs akcji systematycznie traci na wartości. Nadzieję dla bieżącej sytuacji podtrzymuje linia trendu, przy której obecnie zatrzymał się kurs. Do przezwyciężenia spadków niezbędna jest akcja byków, która wywinduje cenę podczas dzisiejszej sesji powyżej ceny otwarcia. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż poprzez ostatnie spadki wskaźnik MACD wygenerował dzisiaj sygnał podażowy. 

 

Śledź sygnały techniczne na tym walorze w serwisie ATSkaner.pl

 

 

Partnerem technologicznym projektu ATrakcyjne Spółki jest serwis inwestorski ATSkaner.pl

 

 

 

 

-

Analizy papierów wartościowych w ramach projektu "ATrakcyjne Spółki", mają tylko i wyłącznie charakter informacyjno-edukacyjny, a poszczególne analizy są wyłącznie subiektywną opinią autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Stąd Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych oraz autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie lektury treści publikowanych w ramach niniejszego projektu. W inwestowaniu należy korzystać z wielu źródeł i konfrontować je przed podjęciem decyzji.

Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

21.02.2018, Newsroom

Rekordowy rok Orbisu – spółka osiągnęła 232,4 mln zł zysku netto

21.02.2018, Newsroom

Rekordowy rok Orbisu – spółka osiągnęła 232,4 mln zł zysku netto

W 2017 roku Orbis poprawił wyniki finansowe oraz wskaźniki operacyjne. Przychód na 1 dostępny pokój, tak zwany wskaźnik RevPAR, wyniósł 184,8 zł i był o 9,2% wyższy niż przed rokiem.

Zobacz więcej

Eurocash ponownie zaskakuje, byki muszą ratować AmRest