Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Nowe obowiązki spółek giełdowych w zakresie współpracy z firmą audytorską (zapis szkolenia)

© Sergey Nivens - Fotolia.com

W trakcie szkolenia omówione zostaną regulacje zawarte w ustawie z dnia 17 maja 2017 roku o biegłych rewidentach, modyfikujące obowiązki związane z utworzeniem komitetu audytu oraz jego zadaniami. Dodatkowo analizie zostaną poddane liczne obowiązki dokumentacyjne jednostek zainteresowania publicznego (JZP) w tym odnoszące się do przygotowania polityki świadczenia przez firmę audytorską dozwolonych usług niebędących badaniem, określenia procedury wyboru firmy audytorskiej przez JZP, a także przygotowania regulaminu działania komitetu audytu oraz regulaminu działania rady nadzorczej.

 

W przypadku naruszenia przepisów nowej ustawy oraz rozporządzenia Komisji Europejskiej  nr 537/2014 przez jednostkę zainteresowania publicznego na spółkę, członków jej zarządu, rady nadzorczej lub komitetów audytu mogą zostać nałożone przez Komisję Nadzoru Finansowego dotkliwe kary, w tym pieniężne: dla osób fizycznych – do 250 tys. zł, dla osób prawnych – do 10% przychodów.  Dostosowania się do nowych regulacji należy dokonać do dnia 20.10.2017 r.

 

Nowe obowiązki jednostek zainteresowania publicznego w zakresie współpracy z firmą audytorską (nowe regulacje i obowiązki komitetów audytu)

 

 

Uczestnicząc w szkoleniu dowiecie się:

  • W jakich jednostkach zainteresowania publicznego występuje obowiązek powołania komitetu audytu?
  • Jakie są nowe zadania i obowiązki rad nadzorczych w jednostkach zainteresowania publicznego zwolnionych z obowiązku tworzenia komitetu audytu?
  • Jakie są zadania komitetu audytu?
  • Jakie są kryteria wyboru członków komitetu audytu?
  • Jak kształtować regulamin działania rad nadzorczych i komitetów audytu?
  • Jak budować politykę i procedury wyboru firmy audytorskiej oraz politykę świadczenia dodatkowych usług?

 

Zdobycie tej wiedzy uchroni spółkę, jej interesariuszy oraz członków zarządu i rady nadzorczej przed groźbą dotkliwych kar.

 

Szkolenie poprowadziła

 

Ewa JakubczykEwa Jakubczyk-Cały

Biegły rewident z szerokim doświadczeniem. Jest Partnerem Zarządzającym firmy audytorskiej PKF Consult, działającej na polskim rynku od blisko 25 lat.

 

Ekspert w zakresie rachunkowości, rewizji, finansów i zarządzania.  Jest współtwórcą szeregu koncepcji restrukturyzacji oraz analiz, wycen i części finansowych due diligence. W praktyce wykorzystuje swoje wieloletnie doświadczenie w doradztwie przy połączeniach spółek i konsolidacji sprawozdań finansowych.  Od 1991 roku członek rad nadzorczych spółek, w tym także spółek dopuszczonych do publicznego obrotu. Była członkiem: Komisji Nadzoru Audytowego (KNA) w latach 2009-2016;  Sądu Giełdowego przy GPW w Warszawie. Jest członkiem Rady Fundatorów  Fundacji Polskiego Instytutu Dyrektorów oraz  Komisji Etyki przy PIBR.

 

Absolwentka Strategic Leadership Academy w ICAN Institute oraz Institute of Leadership & Management w Londynie.

Wykładowca z zakresu rachunkowości, instrumentów finansowych i sprawozdawczości finansowej grup kapitałowych na wyższych uczelniach (m.in. SGH) oraz w wielu instytucjach szkoleniowych. Wykłada również na szkoleniach obligatoryjnych dla biegłych rewidentów  z zakresu polskich i międzynarodowych  standardów rachunkowości i rewizji finansowej.

 

Jest współautorką książek branżowych „Rachunkowość i plan kont dla spółek kapitałowych po nowelizacji ustawy o rachunkowości” oraz „Podatek dochodowy odroczony” (Wydawnictwo Difin). Autorka szeregu publikacji prasowych z zakresu problematyki rynków kapitałowych, rachunkowości, sprawozdawczości  i rewizji finansowej.

 

Zobacz również:

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

Dla członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych udało się nam uzyskać wydłużony okres próbny w Legimi.

Zobacz więcej

22.06.2018, Newsroom

6 spółek z NewConnect, których raporty roczne wzbudziły zastrzeżenia audytorów cz. 1

22.06.2018, Newsroom

6 spółek z NewConnect, których raporty roczne wzbudziły zastrzeżenia audytorów cz. 1

Opinia biegłego rewidenta na temat raportu rocznego spółki to jeden z dokumentów, na który warto zwrócić uwagę podczas podejmowania decyzji inwestycyjnych.

Zobacz więcej

Nowe obowiązki spółek giełdowych w zakresie współpracy z firmą audytorską (zapis szkolenia)
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie