Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Kurs JSW uciekł, do Portfela SII dołączyły akcje Ailleron

W ostatniej przeprowadzonej sondzie najwięcej głosów uzyskała spółka JSW. W międzyczasie giełdowy kurs producenta węgla koksowego zdążył jednak mocno uciec od zakładanych poziomów realizacji zlecenia. W konsekwencji do Portfela SII dołączyły walory spółki Ailleron, która po JSW cieszyła się największą popularnością wśród czytelników.

 

Poniżej w tabeli prezentujemy pełne zestawienie wyników sierpniowej sondy.

 

Wyniki sondy

JSW 34,72% 
Comarch 9,84% 
Lotos (short) 13,47% 
Alior 20,21% 
Ailleron 21,76% 

 


 

Partner strategiczny

 

DM BOŚ

 


 

Chcesz wygrać książkę o tematyce giełdowej?

Zgłoś propozycję do naszego portfela na forum SII

 


 

W momencie publikacji sondy do Portfela SII akcje JSW notowane były nieco powyżej 80 zł, a planowany zakup tych walorów ustaliliśmy w przedziale 80-84 zł. Niestety, kurs producenta węgla koksowego szybko zaczął uciekać od zakładanego poziomu, przez co po zakończeniu głosowania planowanej transakcji nie udało się już zrealizować. Notowania tylko na chwilę powróciły w okolice 80 zł, wykonując szybki retest wybitego oporu (na wykresie strzałka w górę), natomiast na sesji po zakończeniu sondy rozpoczęła się kolejna fala zwyżek, która wybiła szczyt z listopada ubiegłego roku (druga strzałka). Co prawda kurs akcji nie dotarł jeszcze do wyznaczonego przez nas poziomu take profit na poziomie 99 zł, ale już teraz można powiedzieć, że internauci nie pomylili się w tej sondzie.

 

JSW – wykres kursu akcji
JSW - Analiza techniczna
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie Stooq.pl.

 

Z tego względu do Portfela SII musiała dołączyć druga w kolejności pod względem uzyskanych liczby głosów spółka, tj. Ailleron. Propozycję zakupu walorów tej spółki argumentowaliśmy w następujący sposób:

 

Propozycja zakupu akcji Ailleron do Portfela SII opiera się na dołączeniu do dynamicznego trendu wzrostowego. Dalszy rozwój spółka opiera w dużej mierze na LiveBanku. W czerwcu poinformowała o podpisaniu umowy z Citibankiem na wdrożenie usługi w 16 krajach regionu APAC i EMEA. Nie podano jednak wartości kontraktu, stwierdzając jedynie, że znacząco przekracza ona 10% kapitałów własnych posiadanych na koniec 2016 roku (74,8 mln zł).

 

W I kw. 2017 roku spółka poprawiła wyniki finansowe – przychody wzrosły o 19% rok do roku, a zysk netto o 39,6%, do poziomu 529 tys. zł. Większe problemy pojawiły się na poziomie zysku brutto na sprzedaży – wzrost wyniósł „zaledwie” 7%, jednak spadek marży został wynagrodzony wolniejszym wzrostem kosztów operacyjnych – EBITDA wyniosła 2,4 mln zł i była wyższa o 14,3% rdr. Wierzymy w dalszą poprawę wyników i liczymy na kontynuację trendu wzrostowego kursu akcji. 

 

Transakcja zakupu 95 akcji Ailleron dokonana została 10 sierpnia po cenie 18,89 zł. Take profit ustalony jest na poziomie 24 zł, a stop loss to 16,50 zł.

 

Ailleron – potwierdzenie zakupu

 

 

 

--
Projekt "Portfel SII" ma tylko i wyłącznie charakter informacyjno-edukacyjny, a poszczególne analizy są wyłącznie subiektywną opinią autorów i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Stąd Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych oraz autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie lektury treści publikowanych w ramach niniejszego projektu. W inwestowaniu należy korzystać z wielu źródeł i konfrontować je przed podjęciem decyzji.

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

Według danych opublikowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji na rynku głównym wyniósł w 2017 roku 16% i był wyższy o 3 p.p. niż w 2016 roku.

Zobacz więcej

Kurs JSW uciekł, do Portfela SII dołączyły akcje Ailleron