Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Dwa banki z indeksu WIG20 mogą popaść w tarapaty

W ostatnim odcinku drugiego tygodnia sierpnia prezentujemy dwa sygnały, które mogą obrazować przewagę podaży na rynku. Zapraszamy do zapoznania się z analizami wykresów banków Alior oraz BZ WBK. W obu przypadkach bardzo istotna będzie piątkowa sesja na warszawskim parkiecie. 

 

Analiza techniczna spółek z GPW (webinar analityczny)

Poniedziałek, 21.08, godzina 19:00

Każdy uczestnik będzie mógł zgłosić swoją spółkę do analizy

Więcej informacji

 


 

         1. Alior Bank

 

Źródło: AmiBroker, Dane: stooq.pl

 

Pierwszym podażowym sygnałem, który pojawił się pod koniec bieżącego tygodnia na wykresie Alior Banku, jest formacja spadającej gwiazdy. Taka sytuacja może sugerować, iż ostatnie wzrosty mogą być jedynie korektą ruchu spadkowego. Dla krótkoterminowej sytuacji istotne jest, aby podczas piątkowej sesji byki przejęły kontrolę, gdyż świeca spadkowa potwierdzi przewagę podaży na rynku. 

 

Śledź sygnały techniczne na tym walorze w serwisie ATSkaner.pl

 

     2. BZ WBK

 

Źródło: AmiBroker, Dane: stooq.pl

 

Z bardzo klarownym sygnałem podażowym mamy również do czynienia na wykresie Banku Zachodniego WBK. Z tym wyjątkiem, iż w tym przypadku widoczne jest przebicie przez linię trendu, zgodnie z którą notowania poruszały się od czerwca bieżącego roku. Możliwe, iż takie zachowanie zapowiada korektę ostatniego wzrostowego ruchu. Co ciekawe, również wskaźnik MACD wygenerował w ostatnim czasie potencjalny sygnał podażowy. 

 

Śledź sygnały techniczne na tym walorze w serwisie ATSkaner.pl 

 

 

Partnerem technologicznym projektu ATrakcyjne Spółki jest serwis inwestorski ATSkaner.pl

 

 


    

 

 

 

 

-

Analizy papierów wartościowych w ramach projektu "ATrakcyjne Spółki", mają tylko i wyłącznie charakter informacyjno-edukacyjny, a poszczególne analizy są wyłącznie subiektywną opinią autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Stąd Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych oraz autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie lektury treści publikowanych w ramach niniejszego projektu. W inwestowaniu należy korzystać z wielu źródeł i konfrontować je przed podjęciem decyzji.

Zobacz również:

17.10.2017, Aktualności

SII Poleca: Price Action Day, 21 października 2017 r.

17.10.2017, Aktualności

SII Poleca: Price Action Day, 21 października 2017 r.

Price Action Day to wydarzenie poświęcone metodzie analizy ceny Price Action na rynku walutowym, akcyjnym oraz kontraktów terminowych na indeksy i surowce, które już 21 października zagości w warszawskim hotelu Sofitel Victoria. Czterech ekspertów rynkowych przez cały dzień będzie prezentował inwestorom indywidualnym zagadnienia związane z popularną strategią Price Action bazującą na najpopularniejszych formacjach świecowych.

Zobacz więcej

18.10.2017, Newsroom

Energa zwiększyła w III kw. zysk EBITDA o 13,9% rdr

18.10.2017, Newsroom

Energa zwiększyła w III kw. zysk EBITDA o 13,9% rdr

Spółka opublikowała szacunkowe wyniki uzyskane w III kw. 2017 roku. Zysk EBITDA wyniósł 500 mln zł wobec 439 mln zł przed rokiem, co oznacza wzrost o 13,9%.

Zobacz więcej

Dwa banki z indeksu WIG20 mogą popaść w tarapaty