Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Asseco Poland sprzedaje część akcji Formula Systems

© Nmedia – fotolia.com

Grupa Asseco Poland poinformowała o zamiarze sprzedaży części posiadanych akcji spółki zależnej Formula Systems. Po przeprowadzeniu transakcji jej udział w kapitale zakładowym izraelskiej firmy wynosić będzie 26,33%.

 

Umowa sprzedaży 2.356.605 akcji, stanowiących 16% udział w kapitale zakładowym Formula Systems, zawarta została 3 sierpnia 2017 roku poza rynkiem regulowanym w Izraelu z 11 tamtejszymi instytucjami finansowymi. Cena sprzedaży jednej akcji ustalona została na poziomie 124,14 szekli izraelskich (NIS), a łączna wartość transakcji wyniosła 292,5 mln szekli (około 295 mln zł).


Jednocześnie Zarząd Asseco Poland ujawnił, że negocjuje zbycie kolejnego, 4-procentowego pakietu akcji Formula Systems po takiej samej cenie za 1 walor. Po zawarciu tych transakcji udział polskiej spółki w kapitale zakładowym Formula Systems ma wynosić 26,33%. W konsekwencji Asseco Poland utraci nad izraelską firmą kontrolę. Polska spółka poinformowała ponadto, że poza obecnie negocjowaną transakcją, nie planuje w ciągu najbliższych 2 lata dokonywać kolejnych transakcji zbycia akcji Formula Systems.


Przypomnijmy, że Formula Systems została przejęta przez Asseco Poland w 2010 roku. Wtedy za pakiet 6.687.642 akcji, stanowiący 50,19% w kapitale zakładowym, zapłacono około 145 mln USD (wówczas było to około 435 mln zł). Formula Systems to notowana na amerykańskim rynku NASDAQ Global Markets i na giełdzie TASE w Tel Awiwie izraelska spółka holdingowa, posiadająca udziały w pięciu firmach informatycznych (Matrix IT, Magic Software Enterprises, Sapiens International Corporation, Insync Staffing oraz TSG IT Advanced Systems), prowadzących działalność w ponad 50 krajach na całym świecie. W 2016 roku spółki z grupy Formula Systems odpowiadały za 55% przychodów z Grupy Asseco.

 

W czwartek, na pierwszej giełdowej sesji po ujawnieniu informacji o planach sprzedaży akcji Formula Systems notowania Asseco Poland wyraźnie spadają. Około godziny 15 warszawscy inwestorzy byli skłonni płacić za jeden walor tej spółki 43,45 zł, co oznacza ponad 3-procentowy spadek w porównaniu do kursu odniesienia.

 

Asseco Poland – wykres kursu akcji
Źródło: Stooq.pl.

 

Zobacz również:

31.07.2017, Aktualności

Capital Market Games, 23 września w Warszawie

31.07.2017, Aktualności

Capital Market Games, 23 września w Warszawie

Ponad 25 lat nowej historii rynku kapitałowego w Polsce przyczyniło się do powstania wielu profesji i środowisk tworzących jedną, wielką rodzinę. Warto dbać zarówno o relacje prywatne jak i biznesowe pomiędzy uczestnikami rynku. Dlatego też już 23 września 2017 r. na Arenie Furbolu na warszawskim Ursynowie po raz kolejny będziemy mieli przyjemność gościć wszystkich, którzy zdecydują się stanąć do sportowej rywalizacji na piątych Capital Market Games!

Zobacz więcej

Asseco Poland sprzedaje część akcji Formula Systems