Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Asseco Poland sprzedaje część akcji Formula Systems

© Nmedia – fotolia.com

Grupa Asseco Poland poinformowała o zamiarze sprzedaży części posiadanych akcji spółki zależnej Formula Systems. Po przeprowadzeniu transakcji jej udział w kapitale zakładowym izraelskiej firmy wynosić będzie 26,33%.

 

Umowa sprzedaży 2.356.605 akcji, stanowiących 16% udział w kapitale zakładowym Formula Systems, zawarta została 3 sierpnia 2017 roku poza rynkiem regulowanym w Izraelu z 11 tamtejszymi instytucjami finansowymi. Cena sprzedaży jednej akcji ustalona została na poziomie 124,14 szekli izraelskich (NIS), a łączna wartość transakcji wyniosła 292,5 mln szekli (około 295 mln zł).


Jednocześnie Zarząd Asseco Poland ujawnił, że negocjuje zbycie kolejnego, 4-procentowego pakietu akcji Formula Systems po takiej samej cenie za 1 walor. Po zawarciu tych transakcji udział polskiej spółki w kapitale zakładowym Formula Systems ma wynosić 26,33%. W konsekwencji Asseco Poland utraci nad izraelską firmą kontrolę. Polska spółka poinformowała ponadto, że poza obecnie negocjowaną transakcją, nie planuje w ciągu najbliższych 2 lata dokonywać kolejnych transakcji zbycia akcji Formula Systems.


Przypomnijmy, że Formula Systems została przejęta przez Asseco Poland w 2010 roku. Wtedy za pakiet 6.687.642 akcji, stanowiący 50,19% w kapitale zakładowym, zapłacono około 145 mln USD (wówczas było to około 435 mln zł). Formula Systems to notowana na amerykańskim rynku NASDAQ Global Markets i na giełdzie TASE w Tel Awiwie izraelska spółka holdingowa, posiadająca udziały w pięciu firmach informatycznych (Matrix IT, Magic Software Enterprises, Sapiens International Corporation, Insync Staffing oraz TSG IT Advanced Systems), prowadzących działalność w ponad 50 krajach na całym świecie. W 2016 roku spółki z grupy Formula Systems odpowiadały za 55% przychodów z Grupy Asseco.

 

W czwartek, na pierwszej giełdowej sesji po ujawnieniu informacji o planach sprzedaży akcji Formula Systems notowania Asseco Poland wyraźnie spadają. Około godziny 15 warszawscy inwestorzy byli skłonni płacić za jeden walor tej spółki 43,45 zł, co oznacza ponad 3-procentowy spadek w porównaniu do kursu odniesienia.

 

Asseco Poland – wykres kursu akcji
Źródło: Stooq.pl.

 

Zobacz również:

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

Człowiekiem Corporate Governance 2017 została Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce.

Zobacz więcej

15.12.2017, Felietony

Ostatnie dni na wpłatę na IKE, IKZE i na optymalizację podatkową w 2017 roku

15.12.2017, Felietony

Ostatnie dni na wpłatę na IKE, IKZE i na optymalizację podatkową w 2017 roku

Koniec roku blisko, zostało dosłownie kilka dni, aby pomyśleć o podatkach, które za 2017 rok będziemy płacili w kwietniu, jak również o emeryturze na którą przejdziemy za kilka lub kilkanaście lub kilkadziesiąt lat.

Zobacz więcej

Asseco Poland sprzedaje część akcji Formula Systems