Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

DM BOŚ wyżej ceni walory CD Projektu

© gpointstudio – fotolia.com

Analitycy Domu Maklerskiego BOŚ wydali uaktualnioną rekomendację dla akcji CD Projektu, w której podtrzymano zalecenie „kupuj”. Nowa dwunastomiesięczna cena docelowa dla walorów tego producenta gier ustalona została na poziomie 103,4 zł, co przy ich obecnym giełdowym kursie oznacza około 20-procentowy potencjał wzrostu.

 

Dzięki znakomitej sprzedaży Wiedźmina 3 wyniki CD Projektu za I kw. 2017 roku okazały się wyższe od naszych prognoz
o odpowiednio 18% i 45%. Pomimo że upłynął kolejny rok od debiutu, przychody ze sprzedaży gry okazały się o ok. 11% wyższe r/r. Ekstrapolując wyniki CD Projektu za I kwartał br. na pozostałe kwartały (II, III i IV) podwyższamy prognozy całorocznych przychodów i wyniku netto odpowiednio do 530,1 mln zł i 242,6 mln zł (z wcześniejszych: 472,6 mln zł i 173,0 mln zł) w 2017, co w połączeniu z około 30% wzrostem cen spółek porównywalnych, skutkuje wzrostem naszej 12-miesięcznej wyceny walorów Spółki do 103,4 zł na akcję (poprzednio 80,30 zł na akcję). Zważywszy na ok. 19% lukę wycenową oraz dodatkowo inne czynniki, które mogą przyczynić się do wzrostu naszych prognoz w przyszłości, podtrzymujemy nasze rekomendacje dla Spółki: długoterminową fundamentalną Kupuj i krótkoterminową relatywną Przeważaj – napisano w raporcie.

 

Obecny kurs akcji CD Projektu na warszawskiej giełdzie kształtuje się na poziomie około 86,3 zł, co oznacza blisko 20-procentowy potencjał wzrostu.

 

CD Projekt – wykres kursu akcji
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie internetowym Stooq.pl.

 

Źródło: DM BOŚ, PAP.

 

Zobacz również:

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

Dla członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych udało się nam uzyskać wydłużony okres próbny w Legimi.

Zobacz więcej

22.06.2018, Newsroom

6 spółek z NewConnect, których raporty roczne wzbudziły zastrzeżenia audytorów cz. 1

22.06.2018, Newsroom

6 spółek z NewConnect, których raporty roczne wzbudziły zastrzeżenia audytorów cz. 1

Opinia biegłego rewidenta na temat raportu rocznego spółki to jeden z dokumentów, na który warto zwrócić uwagę podczas podejmowania decyzji inwestycyjnych.

Zobacz więcej

DM BOŚ wyżej ceni walory CD Projektu
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie