Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Forte zawodzi inwestorów. Kurs akcji mocno spada po ujawnieniu wyników za II kwartał

© arsdigital – fotolia.com

Grupa Fabryki Mebli Forte ujawniła szacunkowe wyniki finansowe za II kwartał 2017 roku. Reakcja inwestorów na opublikowany raport może świadczyć o tym, że oczekiwania wobec spółki były dużo wyższe.

 

Zgodnie ze wstępnymi wyliczeniami w drugim kwartale 2017 roku Grupa Kapitałowa Fabryki Mebli Forte wypracowała 243 mln zł przychodów ze sprzedaży, co oznacza wzrost o 0,9% w stosunku do analogicznego okresu rok wcześniej. W całym pierwszym półroczu 2017 roku szacunkowa wartość przychodów ze sprzedaży wyniosła natomiast 536 mln zł i była niższa o 0,8% w porównaniu do pierwszego półrocza 2016 roku.

 

Pomimo utrzymania przychodów ze sprzedaży na podobnym poziomie jak rok wcześniej, wyraźnie pogorszył się zysk operacyjny Grupy Forte. W drugim kwartale 2017 roku wyniósł on 17,3 mln zł, co oznacza spadek o 37,3% rok do roku. W całym pierwszym półroczu bieżącego roku wynik EBIT znalazł się natomiast na poziomie 57,7 mln zł i był niższy o 18,6% w porównaniu do pierwszego półrocza 2016 roku.

 

Spółka nie podała informacji o kluczowych czynnikach mających wpływ na kształtowanie się jej wyników finansowych i przyczynach obniżenia jej rentowności. Pierwsze kłopoty Forte z utrzymaniem marż widoczne były już jednak w raporcie za I kwartał bieżącego roku.

 

Opublikowane szacunkowe wyniki finansowe producenta mebli nie zostały dobrze przyjęte przez rynek. W poniedziałek, na pierwszej giełdowej sesji po ich przekazaniu do publicznej wiadomości, notowania akcji spółki mocno spadają. Około godz. 11 inwestorzy skłonni byli płacić za jeden walor około 70,5 zł, co oznacza spadek w stosunku do kursu odniesienia o blisko 10%.

 

Fabryki Mebli Forte – wykres kursu akcji
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie Stooq.pl.

 

Zobacz również:

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

Dla członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych udało się nam uzyskać wydłużony okres próbny w Legimi.

Zobacz więcej

21.06.2018, Newsroom

Ropa naftowa tanieje na rynkach przed posiedzeniem OPEC

21.06.2018, Newsroom

Ropa naftowa tanieje na rynkach przed posiedzeniem OPEC

Ceny ropy naftowej na światowych rynkach zaczęły mocno spadać.

Zobacz więcej

Forte zawodzi inwestorów. Kurs akcji mocno spada po ujawnieniu wyników za II kwartał
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie