Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Czy piątkowa sesja będzie kluczowa dla notowań dwóch znanych spółek?

Podczas ostatniej sesji tygodnia prezentujemy analizy wykresów dwóch znanych spółek – Eurocashu oraz Budimeksu. W obu przypadkach piątek może w znaczący sposób wpłynąć na przyszłość notowań walorów. Zapraszamy jednocześnie do zapisów na kolejny webinar analityczny, który odbędzie się w pierwszy poniedziałek sierpnia. 

 

Analiza techniczna spółek z GPW (webinar analityczny)

Poniedziałek, 07.08, godzina 19:00

Każdy uczestnik będzie mógł zgłosić swoją spółkę do analizy

Więcej informacji

 


 

         1. Eurocash

 

Źródło: AmiBroker, Dane: stooq.pl

 

Z ambiwalentnymi sygnałami płynącymi z wykresu mamy do czynienia w przypadku spółki Eurocash. Z jednej strony podczas kolejnej próby przebicia przez okolice poziomu 35 zł na wykresie pojawiła się formacja spadającej gwiazdy, z drugiej jednak wskaźnik MACD oraz średnie kroczące sugerują sygnał popytowy. Finałem tej sytuacji może być dzisiejsza sesja – jej zakończenie świecą spadkową będzie potwierdzeniem zniżkowych aspiracji. Drugim scenariuszem jest kolejny atak na wspomniany opór. 

 

Śledź sygnały techniczne na tym walorze w serwisie ATSkaner.pl

 

     2. Budimex 

 

Źródło: AmiBroker, Dane: stooq.pl

 

Piątkowa sesja może być również kluczowa dla przyszłości notowań spółki Budimex. Kurs akcji znalazł się niedługo po otwarciu poniżej ostatniego lokalnego dołka, poziomu 218 zł. Nadzieje pozostawia fakt, że wraz z biegiem sesji cena została wyciągnięta ponad ten pułap cenowy. Idealnym scenariuszem dla byków byłoby zamknięcie sesji formacją młota, która mogłaby w takiej sytuacji sygnalizować zakończenie korekty ABC wyższego rzędu. 

 

Śledź sygnały techniczne na tym walorze w serwisie ATSkaner.pl 

 

 

Partnerem technologicznym projektu ATrakcyjne Spółki jest serwis inwestorski ATSkaner.pl

 

 


    

 

 

 

 

-

Analizy papierów wartościowych w ramach projektu "ATrakcyjne Spółki", mają tylko i wyłącznie charakter informacyjno-edukacyjny, a poszczególne analizy są wyłącznie subiektywną opinią autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Stąd Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych oraz autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie lektury treści publikowanych w ramach niniejszego projektu. W inwestowaniu należy korzystać z wielu źródeł i konfrontować je przed podjęciem decyzji.

Zobacz również:

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

Dla członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych udało się nam uzyskać wydłużony okres próbny w Legimi.

Zobacz więcej

21.06.2018, Newsroom

Ropa naftowa tanieje na rynkach przed posiedzeniem OPEC

21.06.2018, Newsroom

Ropa naftowa tanieje na rynkach przed posiedzeniem OPEC

Ceny ropy naftowej na światowych rynkach zaczęły mocno spadać.

Zobacz więcej

Czy piątkowa sesja będzie kluczowa dla notowań dwóch znanych spółek?
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie