Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

2 spółki z indeksu sWIG80 walczą z kanałami trendowymi

Kanały trendowe to jedno z podstawowych narzędzi analizy technicznej opartej na zachowaniu ceny. Ich skuteczność potwierdza fakt, iż bardzo często są częścią strategii inwestycyjnych. W dzisiejszym odcinku prezentujemy analizę wykresów spółek Asseco Business Solutions oraz Agroton, na których kanały trendowe odgrywają istotną rolę od kilku miesięcy. 

 

Analiza techniczna spółek z GPW (webinar analityczny)

Poniedziałek, 07.08, godzina 19:00

Każdy uczestnik będzie mógł zgłosić swoją spółkę do analizy

Więcej informacji

 


 

         1. Asseco Business Solutions

 

Źródło: AmiBroker, Dane: stooq.pl

 

Arcyciekawa sytuacja techniczna ma miejsce na wykresie spółki Asseco BS. Od końca kwietnia bieżącego roku kurs akcji porusza się w spadkowym kanale trendowym. Kilka sesji temu nastąpiło odbicie od jego dolnej linii, więc prawdopodobnym scenariuszem jest ruch w kierunku górnego ograniczenia formacji. W celu odwrócenia kierunku rynku niezbędne jest wybicie z kanału spadkowego, dlatego warto śledzić sposób, w jakim rynek będzie wzrastał. 

 

Śledź sygnały techniczne na tym walorze w serwisie ATSkaner.pl

 

     2. Agroton

 

Źródło: AmiBroker, Dane: stooq.pl

 

Drugą spółką, której notowania poruszają się od kilku miesięcy zgodnie ze spadkowym kanałem trendowym jest Agroton. Między dwoma dzisiejszymi walorami widoczna jest jednak zasadnicza różnica, a mianowicie różne przypuszczalne kierunki podążania ceny w najbliższym czasie. Wszystko za sprawą faktu, iż akcje Agrotonu odbiły się podczas wtorkowej sesji od górnej granicy kanału trendowego, rysując formację spadającej gwiazdy. Oba te zdarzenia zwiększają prawdopodobieństwo, iż w najbliższym czasie kontrolę mogą przejać niedźwiedzie, a kurs będzie podążał w kierunku dolnej granicy kanału trendowego. 

 

Śledź sygnały techniczne na tym walorze w serwisie ATSkaner.pl 

 

 

Partnerem technologicznym projektu ATrakcyjne Spółki jest serwis inwestorski ATSkaner.pl

 

 


    

 

 

 

 

-

Analizy papierów wartościowych w ramach projektu "ATrakcyjne Spółki", mają tylko i wyłącznie charakter informacyjno-edukacyjny, a poszczególne analizy są wyłącznie subiektywną opinią autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Stąd Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych oraz autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie lektury treści publikowanych w ramach niniejszego projektu. W inwestowaniu należy korzystać z wielu źródeł i konfrontować je przed podjęciem decyzji.

Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

16.02.2018, Newsroom

Mercor z wyraźną poprawą wyników po trzech kwartałach

16.02.2018, Newsroom

Mercor z wyraźną poprawą wyników po trzech kwartałach

Skonsolidowane przychody netto ze sprzedaży wzrosły rok do roku o 24,6%, a wynik operacyjny o 45,9%.

Zobacz więcej

2 spółki z indeksu sWIG80 walczą z kanałami trendowymi