Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

2 spółki z indeksu sWIG80 walczą z kanałami trendowymi

Kanały trendowe to jedno z podstawowych narzędzi analizy technicznej opartej na zachowaniu ceny. Ich skuteczność potwierdza fakt, iż bardzo często są częścią strategii inwestycyjnych. W dzisiejszym odcinku prezentujemy analizę wykresów spółek Asseco Business Solutions oraz Agroton, na których kanały trendowe odgrywają istotną rolę od kilku miesięcy. 

 

Analiza techniczna spółek z GPW (webinar analityczny)

Poniedziałek, 07.08, godzina 19:00

Każdy uczestnik będzie mógł zgłosić swoją spółkę do analizy

Więcej informacji

 


 

         1. Asseco Business Solutions

 

Źródło: AmiBroker, Dane: stooq.pl

 

Arcyciekawa sytuacja techniczna ma miejsce na wykresie spółki Asseco BS. Od końca kwietnia bieżącego roku kurs akcji porusza się w spadkowym kanale trendowym. Kilka sesji temu nastąpiło odbicie od jego dolnej linii, więc prawdopodobnym scenariuszem jest ruch w kierunku górnego ograniczenia formacji. W celu odwrócenia kierunku rynku niezbędne jest wybicie z kanału spadkowego, dlatego warto śledzić sposób, w jakim rynek będzie wzrastał. 

 

Śledź sygnały techniczne na tym walorze w serwisie ATSkaner.pl

 

     2. Agroton

 

Źródło: AmiBroker, Dane: stooq.pl

 

Drugą spółką, której notowania poruszają się od kilku miesięcy zgodnie ze spadkowym kanałem trendowym jest Agroton. Między dwoma dzisiejszymi walorami widoczna jest jednak zasadnicza różnica, a mianowicie różne przypuszczalne kierunki podążania ceny w najbliższym czasie. Wszystko za sprawą faktu, iż akcje Agrotonu odbiły się podczas wtorkowej sesji od górnej granicy kanału trendowego, rysując formację spadającej gwiazdy. Oba te zdarzenia zwiększają prawdopodobieństwo, iż w najbliższym czasie kontrolę mogą przejać niedźwiedzie, a kurs będzie podążał w kierunku dolnej granicy kanału trendowego. 

 

Śledź sygnały techniczne na tym walorze w serwisie ATSkaner.pl 

 

 

Partnerem technologicznym projektu ATrakcyjne Spółki jest serwis inwestorski ATSkaner.pl

 

 


    

 

 

 

 

-

Analizy papierów wartościowych w ramach projektu "ATrakcyjne Spółki", mają tylko i wyłącznie charakter informacyjno-edukacyjny, a poszczególne analizy są wyłącznie subiektywną opinią autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Stąd Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych oraz autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie lektury treści publikowanych w ramach niniejszego projektu. W inwestowaniu należy korzystać z wielu źródeł i konfrontować je przed podjęciem decyzji.

Zobacz również:

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

Dla członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych udało się nam uzyskać wydłużony okres próbny w Legimi.

Zobacz więcej

19.06.2018, Newsroom

WIG najniżej od lutego 2017 roku. Zobacz, jak wypada na tle innych giełd regionu

19.06.2018, Newsroom

WIG najniżej od lutego 2017 roku. Zobacz, jak wypada na tle innych giełd regionu

"Wojna handlowa" oraz zmiany stóp procentowych Fed niekorzystnie wpływają na giełdy Europy Środkowo-Wschodniej.

Zobacz więcej

2 spółki z indeksu sWIG80 walczą z kanałami trendowymi
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie