Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

KRUK „odjechał”. Kupiliśmy Libet i zrealizowaliśmy 18% zysku na Enerdze

Po tygodniu od wystawienia zlecenia zakupu akcji KRUKa ich kurs poszybował na nowe historyczne maksima (333,45 zł). W efekcie wyżej wspomniane zlecenie nie zostało zrealizowane, a segment głosowany zasilony został następną w kolejności pod względem liczby głosów spółką z sondy – Libet. Jednocześnie Portfel SII opuściły akcje Energi.


 

Partner strategiczny

 

DM BOŚ

 


 

Chcesz wygrać książkę o tematyce giełdowej?

Zgłoś propozycję do naszego portfela na forum SII

 


 

Przypomnijmy, jak argumentowaliśmy zakup akcji Libetu:

 

Grupa Libet to jeden z największych na polskim rynku producentów kostki brukowej i innych betonowych materiałów nawierzchniowych. W jej ofercie znajdują się produkty z segmentów premium, kierowane głównie do osób indywidualnych, segmentu standard oraz z segmentu przemysłowego, zaspokajającego popyt wynikający z realizowanych inwestycji infrastrukturalnych.

 

W pierwszym kwartale 2017 roku Grupa Libet poniosła stratę zarówno na poziomie operacyjnym, jak i na poziomie netto (odpowiednio 7,1 mln zł i 6,3 mln zł), co wynika jednak z sezonowości – firma zarabia głównie w drugim i trzecim kwartale, podczas gdy pierwsze miesiące roku to okres przygotowania do sezonu produkcyjnego i sprzedażowego. Zgodnie z przyjętą strategią rozwoju spółka rozwija swoją sieć dystrybucji i ofertę produktów z grupy premium, co powinno przynieść pozytywne efekty w kolejnych okresach. Libet liczy także na wzrost inwestycji i poprawę sytuacji w budownictwie w 2017 roku. Jednocześnie warto zwrócić uwagę na podjętą niedawno uchwałę walnego zgromadzenia Libetu w sprawie upoważenienia Zarządu spółki do nabycia do 20% akcji własnych po cenie nie niższej niż 1 zł i nie wyższej niż 5 zł. Ewentualny skup akcji własnych mógłby się rozpocząć najwcześniej 1 października 2017 roku, a jego szczegółowe warunki wymagają jeszcze doprecyzowania przez Zarząd.

 

W ciągu ostatnich dwóch tygodni kurs akcji Libetu poruszał się w trendzie bocznym ocylując pomiędzy 2 zł a 2,15 zł, czyli dokładnie w ustalonych przez nas widełkach zakupu. Do Portfela SII kupiliśmy 840 akcji Libet po cenie 2,14 zł, przeznaczając łącznie na tę inwestycję 1 804,43 zł (w tym 6,83 zł prowizji).

 

 

Potwierdzenie zakupu akcji Libet
Libet - potwierdzenie zakupu

 

Zlecenie stop loss ustaliliśmy na poziomie 1,85 zł, a take profit na 2,5 zł.

 

Libet - Analiza techniczna
Źródło: Opracowanie własne z wykorzystaniem narzędzi serwisu stooq.pl

 

Energa

Energa jest również spółką z segmentu głosowanego. Spółka wygrała dwie sondy, jednak za pierwszym razem kurs akcji znacznie wykroczył poza proponowane widełki zakupu. Akcje zakupiliśmy na początku maja po kursie 9,99 zł, a dzisiaj, to jest 21 lipca 2017 roku, sprzedaliśmy posiadany pakiet po kursie 11,79 zł, realizując 18% zysk w przeciągu 2,5 miesiąca.

 

Potwierdzenie sprzedaży akcji Energa
Energa - potwierdzenie sprzedaży

 

Zdecydowaliśmy się na taki ruch zgodnie z zasadami segmentu głosowanego (przekroczenie ustalonego wcześniej poziomu take profit), pomimo że techniczne spółka wciąż wygląda interesująco.

 

Energa - Analiza techniczna
Źródło: Opracowanie własne z wykorzystaniem narzędzi serwisu stooq.pl

 

Poniżej przedstawiamy stan Portfela SII na dzień 21 lipca 2017 roku.

 

 

  

 

--
Projekt "Portfel SII" ma tylko i wyłącznie charakter informacyjno-edukacyjny, a poszczególne analizy są wyłącznie subiektywną opinią autorów i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Stąd Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych oraz autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie lektury treści publikowanych w ramach niniejszego projektu. W inwestowaniu należy korzystać z wielu źródeł i konfrontować je przed podjęciem decyzji.

Zobacz również:

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

Człowiekiem Corporate Governance 2017 została Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce.

Zobacz więcej

23.11.2017, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników LW Bogdanka S.A. za trzeci kwartał 2017 r.

23.11.2017, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników LW Bogdanka S.A. za trzeci kwartał 2017 r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w czacie inwestorskim z Prezesem Zarządu LW Bogdanka SA, Krzysztofem Szlagą. Czat odbędzie się 27 listopada (poniedziałek) o godzinie 12:00. Zapraszamy do zadawania pytań już dziś w opcji off-line.

Zobacz więcej

KRUK „odjechał”. Kupiliśmy Libet i zrealizowaliśmy 18% zysku na Enerdze