Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

KRUK „odjechał”. Kupiliśmy Libet i zrealizowaliśmy 18% zysku na Enerdze

Po tygodniu od wystawienia zlecenia zakupu akcji KRUKa ich kurs poszybował na nowe historyczne maksima (333,45 zł). W efekcie wyżej wspomniane zlecenie nie zostało zrealizowane, a segment głosowany zasilony został następną w kolejności pod względem liczby głosów spółką z sondy – Libet. Jednocześnie Portfel SII opuściły akcje Energi.


 

Partner strategiczny

 

DM BOŚ

 


 

Chcesz wygrać książkę o tematyce giełdowej?

Zgłoś propozycję do naszego portfela na forum SII

 


 

Przypomnijmy, jak argumentowaliśmy zakup akcji Libetu:

 

Grupa Libet to jeden z największych na polskim rynku producentów kostki brukowej i innych betonowych materiałów nawierzchniowych. W jej ofercie znajdują się produkty z segmentów premium, kierowane głównie do osób indywidualnych, segmentu standard oraz z segmentu przemysłowego, zaspokajającego popyt wynikający z realizowanych inwestycji infrastrukturalnych.

 

W pierwszym kwartale 2017 roku Grupa Libet poniosła stratę zarówno na poziomie operacyjnym, jak i na poziomie netto (odpowiednio 7,1 mln zł i 6,3 mln zł), co wynika jednak z sezonowości – firma zarabia głównie w drugim i trzecim kwartale, podczas gdy pierwsze miesiące roku to okres przygotowania do sezonu produkcyjnego i sprzedażowego. Zgodnie z przyjętą strategią rozwoju spółka rozwija swoją sieć dystrybucji i ofertę produktów z grupy premium, co powinno przynieść pozytywne efekty w kolejnych okresach. Libet liczy także na wzrost inwestycji i poprawę sytuacji w budownictwie w 2017 roku. Jednocześnie warto zwrócić uwagę na podjętą niedawno uchwałę walnego zgromadzenia Libetu w sprawie upoważenienia Zarządu spółki do nabycia do 20% akcji własnych po cenie nie niższej niż 1 zł i nie wyższej niż 5 zł. Ewentualny skup akcji własnych mógłby się rozpocząć najwcześniej 1 października 2017 roku, a jego szczegółowe warunki wymagają jeszcze doprecyzowania przez Zarząd.

 

W ciągu ostatnich dwóch tygodni kurs akcji Libetu poruszał się w trendzie bocznym ocylując pomiędzy 2 zł a 2,15 zł, czyli dokładnie w ustalonych przez nas widełkach zakupu. Do Portfela SII kupiliśmy 840 akcji Libet po cenie 2,14 zł, przeznaczając łącznie na tę inwestycję 1 804,43 zł (w tym 6,83 zł prowizji).

 

 

Potwierdzenie zakupu akcji Libet
Libet - potwierdzenie zakupu

 

Zlecenie stop loss ustaliliśmy na poziomie 1,85 zł, a take profit na 2,5 zł.

 

Libet - Analiza techniczna
Źródło: Opracowanie własne z wykorzystaniem narzędzi serwisu stooq.pl

 

Energa

Energa jest również spółką z segmentu głosowanego. Spółka wygrała dwie sondy, jednak za pierwszym razem kurs akcji znacznie wykroczył poza proponowane widełki zakupu. Akcje zakupiliśmy na początku maja po kursie 9,99 zł, a dzisiaj, to jest 21 lipca 2017 roku, sprzedaliśmy posiadany pakiet po kursie 11,79 zł, realizując 18% zysk w przeciągu 2,5 miesiąca.

 

Potwierdzenie sprzedaży akcji Energa
Energa - potwierdzenie sprzedaży

 

Zdecydowaliśmy się na taki ruch zgodnie z zasadami segmentu głosowanego (przekroczenie ustalonego wcześniej poziomu take profit), pomimo że techniczne spółka wciąż wygląda interesująco.

 

Energa - Analiza techniczna
Źródło: Opracowanie własne z wykorzystaniem narzędzi serwisu stooq.pl

 

Poniżej przedstawiamy stan Portfela SII na dzień 21 lipca 2017 roku.

 

 

  

 

--
Projekt "Portfel SII" ma tylko i wyłącznie charakter informacyjno-edukacyjny, a poszczególne analizy są wyłącznie subiektywną opinią autorów i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Stąd Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych oraz autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie lektury treści publikowanych w ramach niniejszego projektu. W inwestowaniu należy korzystać z wielu źródeł i konfrontować je przed podjęciem decyzji.

Zobacz również:

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

Człowiekiem Corporate Governance 2017 została Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce.

Zobacz więcej

21.11.2017, Newsroom

Rok po dołku w energetyce. Liderem wzrostów Energa, dalej długo nic

21.11.2017, Newsroom

Rok po dołku w energetyce. Liderem wzrostów Energa, dalej długo nic

W połowie listopada 2016 roku rozpoczęły się wzrosty na warszawskim parkiecie, które szybko zostały okrzyknięte powrotem do hossy na GPW. Nie ominęły one spółek energetycznych. Gdzie obecnie znajdują się kursy akcji spółek z branży?

Zobacz więcej

KRUK „odjechał”. Kupiliśmy Libet i zrealizowaliśmy 18% zysku na Enerdze