Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Zmiany w Portfelu SII. Kruk zastąpi Quercusa

W ostatniej sondzie do Portfela SII wygrał KRUK. Na tę propozycję internauci oddali blisko połowę głosów. Wystawiliśmy zlecenie zakupu na 6 akcji z limitem 300 zł i czekamy na realizację.

 

Poniżej w tabeli prezentujemy pełne zestawienie wyników sondy na lipiec.

 

Wyniki sondy

KRUK 45%
Forte 14,69%
Cyfrowe Centrum Serwisowe 12,19%
KBJ 8,75%
Libet 19,38%

 


 

Partner strategiczny

 

DM BOŚ

 


 

Chcesz wygrać książkę o tematyce giełdowej?

Zgłoś propozycję do naszego portfela na forum SII

 


 

Zakup akcji KRUKa do Portfela SII argumentowaliśmy w następujący sposób:

 

Akcje KRUKa od debiutu poruszają się w trendzie wzrostowym, a obecnie oscylują wokół historycznych maksimów. Pomysł inwestycyjny polega na podłączeniu się do trendu, zważywszy, że z technicznego punktu widzenia kurs utrzymuje się powyżej wsparcia 290 zł. Od strony fundamentalnej KRUK prezentuje się bardzo dobrze – korzysta z dobrej sytuacji makroekonomicznej, co ma potwierdzenie w wynikach za ostatnie lata. Równie dobrze wypadł I kw. 2017 roku, w którym spółka odnotowała 309,3 mln zł spłat z pakietów własnych i po raz pierwszy w historii spłaty z rynków zagranicznych były wyższe niż w Polsce. Dalszy rozwój KRUKa opiera się na ekspansji zagranicznej, a najważniejszym kierunkiem są Włochy. Na początku czerwca spółka poinformowała o zakupie na tym rynku kolejnego portfela wierzytelności o wartości około 131,7 mln euro. Szerzej sytuację w spółce i perspektywy rozwoju opisywaliśmy w raporcie analitycznym KRUK – przed spółką zapowiada się kolejny rekordowy rok.

 

Zakup akcji w przedziale 290 zł – 300 zł. Stop loss 270 zł. Take profit 340 zł.

 

Tydzień po publikacji sondy akcje KRUKa pozostają w konsolidacji powyżej 300 zł.

 

Kruk - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Quercus

Zgodnie z zasadami segmentu głosowanego, po czterech miesiącach sprzedajemy akcje Quercusa. Od momentu zakupu spółki po 6,9 zł kurs nie zrealizował ani poziomu take profit (7,50 zł), ani stop loss (5,5 zł). Ostatecznie akcje sprzedaliśmy po cenie 5,76 zł, notując 16,5% stratę na tej transakcji. Tym samym bilans zyskownych i stratnych pozycji w segmencie głosowanym wyrównał się (po 11 transakcji). W segmencie posiadamy obecnie akcje Oponeo.pl, Energi i LSI Software, a obecnie na wszystkich tych pozycjach notujemy jeszcze niezrealizowany zysk.

 

Potwierdzenie transakcji sprzedaży akcji Quercus
Źródło: bossa.pl.

 

Poniżej przedstawiamy stan Portfela SII na dzień 14 lipca 2017 roku.

 

Portfel SII

 

 

 

--
Projekt "Portfel SII" ma tylko i wyłącznie charakter informacyjno-edukacyjny, a poszczególne analizy są wyłącznie subiektywną opinią autorów i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Stąd Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych oraz autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie lektury treści publikowanych w ramach niniejszego projektu. W inwestowaniu należy korzystać z wielu źródeł i konfrontować je przed podjęciem decyzji.

Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

16.02.2018, Newsroom

Mercor z wyraźną poprawą wyników po trzech kwartałach

16.02.2018, Newsroom

Mercor z wyraźną poprawą wyników po trzech kwartałach

Skonsolidowane przychody netto ze sprzedaży wzrosły rok do roku o 24,6%, a wynik operacyjny o 45,9%.

Zobacz więcej

Zmiany w Portfelu SII. Kruk zastąpi Quercusa