Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Enea – specjalna analiza sytuacji technicznej!

W dniu dzisiejszym na Państwa prośbę przygotowaliśmy odcinek poświęcony tylko spółce Enea. Przeanalizowaliśmy ten walor w tygodniowym oraz dziennym interwale, tak aby uwzględnić w analizie jak najwięcej szczegółów. Zapraszamy jednocześnie do zapisów na kolejny odcinek webinaru, podczas którego na Państwa życzenie będziemy analizować spółki z warszawskiego parkietu. 

 

Specjalny odcinek – Analiza  techniczna na żywo

Poniedziałek, 24.07, godzina 19:00

Każdy uczestnik będzie mógł zgłosić swoją spółkę do analizy

Zapisz się na spotkanie

 


 

         1. Enea

 

Źródło: AmiBroker, Dane: stooq.pl

 

Na tygodniowym wykresie spółki Enea zaznaczyliśmy zielonymi równoległymi liniami kanał trendowy, który zapoczątkowany został na początku października zeszłego roku. Od tamtego momentu wzrosty charakteryzowały się dużą zmiennością ceny, jednak finalnie wartość akcji w dziewięć miesięcy wzrosła z 8,64 zł aż do okolic 14 zł. Obecnie istotne jest, aby byki pokonały ten psychologiczny poziom cenowy. W przypadku powodzenia następnym poziomem oporu wynikającym z historycznych notowań waloru jest obszar 15 zł. W celu uszczegółowienia analizy warto przyjrzeć się również wykresowi w interwale dziennym.  

 

Źródło: AmiBroker, Dane: stooq.pl

 

W niższej skali czasowej widoczne jest, iż w przeciągu ostatnich trzech miesięcy notowania poruszają się zgodnie z linią trendu. Ostatnie odbicie od niej nastąpiło w zeszłym tygodniu w piątek. Co więcej, warto zauważyć, iż poniedziałkowe notowania otworzyły się wzrostową luką cenową względem piątkowej ceny zamknięcia. Bardzo istotne w tej sytuacji jest, aby byki potwierdziły swoje zamiary i podczas dzisiejszej sesji również pokazały siłę. Dodatkową informację przekazuje nam również wskaźnik MACD, który podczas dzisiejszej sesji prawdopodobnie wygeneruje sygnał kupna. 

 

Śledź sygnały techniczne na tym walorze w serwisie ATSkaner.pl 

 

 

Partnerem technologicznym projektu ATrakcyjne Spółki jest serwis inwestorski ATSkaner.pl

 

 


    

 

 

 

 

-

Analizy papierów wartościowych w ramach projektu "ATrakcyjne Spółki", mają tylko i wyłącznie charakter informacyjno-edukacyjny, a poszczególne analizy są wyłącznie subiektywną opinią autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Stąd Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych oraz autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie lektury treści publikowanych w ramach niniejszego projektu. W inwestowaniu należy korzystać z wielu źródeł i konfrontować je przed podjęciem decyzji.

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Enea – specjalna analiza sytuacji technicznej!
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie