Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

4 indeksy branżowe pod lupą – który ma szanse na zwyżki?

W dzisiejszym specjalnym odcinku ATrakcyjnych Spółek przeanalizowaliśmy wykresy indeksów branżowych w interwale dziennym. Wielokrotnie potencjalne sygnały inwestycyjne na ich wykresach stawały się odpowiednim momentem do poważnego zainteresowania akcjami spółek wchodzących w ich skład. Jednocześnie zapraszamy do zapisów na poniedziałkowy webinar analityczny „Analiza techniczna na żywo”. 

WIG-BANKI 

Źródło: AmiBroker, Dane: stooq.pl

 

Według wielu ekspertów hossa na giełdzie uzależniona jest od zachowania indeksu WIG-BANKI. Z tego powodu warto być na bieżąco z sytuacją techniczną wykresu tego indeksu. Na powyższym wykresie dziennym zaznaczyliśmy dwa kanały spadkowe. Najważniejsza informacja krótkoterminowa jest taka, iż w ostatnich dniach doszło do wybicia górą z ostatniego kanału. Dla przyszłości notowań tego indeksu najważniejsze jest, aby wybicie to było utrzymane, a kurs podążał w kierunku północnym. Do bardzo istotnej walki popytu z podażą dojdzie w okolicach ostatniego szczytu, czyli poziomu 7743,3 punktów, jednak osiągnięcie tego poziomu wymaga zwiększonej akcji popytu, która w ostatnim czasie jest znikoma – zobrazowane jest to niskimi poziomami obrotów. 

 

WIG-BUDOWNICTWO

Źródło: AmiBroker, Dane: stooq.pl

 

Drugim indeksem analizowanym po zamknięciu czwartkowej sesji jest WIG-BUDOWNICTWO. W tym przypadku mamy do czynienia z ambiwalentnymi sygnałami. Z jednej strony rozliczenie falowe podpowiada, iż istnieje duże prawdopodobieństwo, że obecnie znajdujemy się w fali 5, co w praktyce prowadzić powinno do wybicia szczytu fali 3, czyli poziomu 3724,9 punktów. W kontrze do tej sytuacji stoi układ średnich kroczących, które podpowiadają jednoznacznie kierunek spadkowy. Tak czy inaczej, kluczowe dla dalszych notowań jest utrzymanie poziomu 3400 punktów, co potwierdziłoby potencjalne rozliczenie falowe i chęć kontynuacji wzrostów.  Pokonanie tego poziomu otworzyłoby drogę do dalszych spadków, a kolejne potencjalne wsparcie znajduje się dopiero na poziomie 3200 punktów. 

 


Specjalny odcinek – Analiza techniczna na żywo

Poniedziałek, 10.07, godzina 19:00

Każdy uczestnik będzie mógł zgłosić swoją spółkę do analizy

Zapisz się na spotkanie

 

Playlista ze wszystkimi analizami


WIG-ENERGETYKA

Źródło: AmiBroker, Dane: stooq.pl

 

W naszym przeglądzie nie mogło zabraknąć indeksu WIG-ENERGETYKA. W tym wypadku mamy do czynienia z sytuacją, w której w ujęciu krótkoterminowym notowania przebiły linię trendu respektowaną w ostatnim czasie. Nie można tego zdarzenia traktować in plus, jednak sygnał ten nie przekreśla dalszych wzrostów tego waloru. Spadki te mogą okazać się jedynie korektą wpisującą się w schemat falowy. Indeks warto obserwować, gdyż pojawienie się wzmożonej akcji byków podczas spadków może być początkiem powrotu do wzrostów.

 

WIG-TELEKOMUNIKACJA

Źródło: AmiBroker, Dane: stooq.pl

 

Ostatnim indeksem w przeglądzie jest WIG-TELEKOMUNIKACJA. W tym przypadku widoczne jest, iż dziewiątego maja biezącego roku doszło do istotnego wybicia, które było potencjalnym sygnałem kończącym spadki. Co więcej, z biegiem czasu notowania dalej urosły, a następnie korekta zatrzymała się praktycznie na świecy wybijającej, czyli w okolicach obszaru 700 zł. Możliwe, iż poziom ten stał się wsparciem dla notowań, a w najbliższej przyszłości byki podejmą kolejną próbę podejścia i pokonania poziomu 740 zł. Wybicie dołem, bądź górą z obszaru 700 zł – 740 zł będzie potencjalnym sygnałem, który wskaże średnioterminowy kierunek notowań indeksu.

 

 

--

Analizy papierów wartościowych w ramach projektu "ATrakcyjne Spółki", mają tylko i wyłącznie charakter informacyjno-edukacyjny, a poszczególne analizy są wyłącznie subiektywną opinią autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Stąd Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych oraz autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie lektury treści publikowanych w ramach niniejszego projektu. W inwestowaniu należy korzystać z wielu źródeł i konfrontować je przed podjęciem decyzji.

Zobacz również:

11.01.2018, Aktualności

Winter Capital Market Games 2018 – 9-11 marca w Czarnej Górze!

11.01.2018, Aktualności

Winter Capital Market Games 2018 – 9-11 marca w Czarnej Górze!

IV edycja Zimowych Igrzysk Rynku Kapitałowego odbędzie się w dniach 9-11 marca 2018 r. na terenie jednej z najnowocześniejszych stacji narciarskich w Czarnej Górze w Kotlinie Kłodzkiej.

Zobacz więcej

16.01.2018, Ze spółek

Trwają zapisy w wezwaniu na akcje Robyg. Co inwestor powinien zrobić, by się zapisać?

16.01.2018, Ze spółek

Trwają zapisy w wezwaniu na akcje Robyg. Co inwestor powinien zrobić, by się zapisać?

W dniu 1 grudnia 2017 r. Bricks Acquisitions Limited, podmiot pośrednio należący do Goldman Sachs Group, ogłosił wezwanie na wszystkie akcje Robyg SA („Robyg”), jednego z czołowych deweloperów mieszkaniowych w Polsce.

Zobacz więcej

4 indeksy branżowe pod lupą – który ma szanse na zwyżki?