Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

5 propozycji do Portfela SII na lipiec

© grapestock - Fotolia.com

Przedstawiamy pięć propozycji inwestycyjnych do Portfela SII na lipiec. Zapraszamy do oddania głosu na swojego faworyta, który pozwoli osiągnąć najwyższą stopę zwrotu. Sonda znajduje się na samym dole akapitu, a głosy będzie można oddawać do środy, 12 lipca, do godziny 12:00.

KRUK

Akcje KRUKa od debiutu poruszają się w trendzie wzrostowym, a obecnie oscylują wokół historycznych maksimów. Pomysł inwestycyjny polega na podłączeniu się do trendu, zważywszy, że z technicznego punktu widzenia kurs utrzymuje się powyżej wsparcia 290 zł. Od strony fundamentalnej KRUK prezentuje się bardzo dobrze – korzysta z dobrej sytuacji makroekonomicznej, co ma potwierdzenie w wynikach za ostatnie lata. Równie dobrze wypadł I kw. 2017 roku, w którym spółka odnotowała 309,3 mln zł spłat z pakietów własnych i po raz pierwszy w historii spłaty z rynków zagranicznych były wyższe niż w Polsce. Dalszy rozwój KRUKa opiera się na ekspansji zagranicznej, a najważniejszym kierunkiem są Włochy. Na początku czerwca spółka poinformowała o zakupie na tym rynku kolejnego portfela wierzytelności o wartości około 131,7 mln euro. Szerzej sytuację w spółce i perspektywy rozwoju opisywaliśmy w raporcie analitycznym KRUK – przed spółką zapowiada się kolejny rekordowy rok.

 

Zakup akcji w przedziale 290 zł – 300 zł. Stop loss 270 zł. Take profit 340 zł.

 

Kruk - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Forte

Producent mebli ma za sobą lata stabilnego wzrostu. Pierwsza skaza pojawiła się w wynikach za I kw. 2017 roku, w którym wyniki finansowe Forte spadły w relacji do I kw. 2016 roku. Przychody wyniosły 294 mln zł i były o 2,2% mniejsze niż rok temu, a zysk netto 31 mln zł, co było wynikiem o 8,4% gorszym rok do roku. Sytuacja w branży jednak cały czas pozostaje pozytywna i utrzymuje się dobry sentyment, o czym świadczą chociażby rekomendacje domów maklerskich dla spółek z sektora. Z tego względu duże inwestycje przeprowadzane przez Forte, nawet kosztem dywidendy, oceniamy pozytywnie i liczymy na dalszy wzrost kursu akcji spółki. Za propozycją przemawia również analiza techniczna i wybicie górą z kanału korekcyjnego.

 

Zakup akcji w przedziale 80 zł – 83 zł. Stop loss 74 zł. Take profit 94 zł.

 

Forte - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 


 

  

Partner strategiczny

 

DM BOŚ

 


 

Chcesz wygrać książkę o tematyce giełdowej?

Zgłoś propozycję do naszego portfela na forum SII

 


Cyfrowe Centrum Serwisowe

Cyfrowe Centrum Serwisowe to spółka z rynku NewConnect zajmująca się głównie świadczeniem usług serwisowych urządzeń telekomunikacyjnych, tabletów i wybranych modeli cyfrowych aparatów fotograficznych. Ponadto emitent prowadzi sprzedaż hurtową i detaliczną telefonów komórkowych, smartfonów, tabletów, akcesoriów, modemów, notebooków i innych artykułów elektronicznych. Grupa CCS pokazała dobre wyniki za I kwartał 2017 roku – jej przychody ze sprzedaży wyniosły 42,8 mln zł wobec 34,7 mln zł wykazanych w analogicznym okresie rok wcześniej, a wynik netto wzrósł z poziomu 88 tys. zł do 1,6 mln zł. Jest to efektem systematycznie rosnących przychodów z tytułu wykonywania usług serwisowych i poprawy efektywności tego segmentu, a także widocznej poprawy efektywności w części dystrybucyjnej. Niedawno ZWZ spółki zdecydowało również o wypłacie dywidendy w kwocie 0,15 zł na jedną akcję (dzień dywidendy i dzień wypłaty dywidendy to odpowiednio 14 i 28 lipca 2017 roku). Jednocześnie warto jednak zwrócić uwagę na pewien czynnik ryzyka związany z toczącymi się w Grupie CCS postępowaniami kontrolnymi w zakresie prawidłowości obliczania podatku.

 

Zakup akcji w przedziale 1,30 zł – 1,40 zł. Stop loss 1,15 zł. Take profit 1,85 zł. Podane wartości nie uwzględniają odcięcia dywidendy.

 

Cyfrowe Centrum Serwisowe - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

KBJ

KBJ to kolejny kandydat z rynku NewConnect. Spółka specjalizuje się w dostarczaniu usług wdrożeniowych oraz doradczych, a także budowaniu dedykowanych rozwiązań informatycznych, zgodnych z indywidualnymi potrzebami klienta. Do głównych klientów spółki należą przede wszystkim duże korporacje, które korzystają z systemu ERP firmy SAP – wiodącego na świecie producenta systemów, aplikacji i produktów do przetwarzania danych, na których emitent opiera swoje rozwiązania.

 

Spółka dynamicznie się rozwija, z okresu na okres wyraźnie poprawiając swoje wyniki finansowe. W rekordowym 2016 roku przychody ze sprzedaży produktów KBJ zwiększyły się o 112% do poziomu 17,6 mln zł, natomiast zysk netto wzrósł z poziomu 0,4 mln zł do 1,4 mln zł, tj. o 218%. Początek bieżącego roku również można uznać za udany – w porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej w pierwszym kwartale spółka wykazała wzrost przychodów ze sprzedaży produktów o 88% do poziomu 4,1 mln zł. Jednocześnie wynik netto był 0,5 mln zł na minusie, jednak w dużej mierze jest to związane z sezonowością związaną z cyklem fakturowania realizowanych projektów. Warto także zwrócić uwagę, że KBJ regularnie dzieli się z akcjonariuszami zyskiem. W tym roku dywidenda na jedną akcję ma wynieść 0,45 zł, a dzień dywidendy i dzień wypłaty dywidendy to odpowiednio 1 września i 20 września 2017 roku.

 

Zakup akcji w przedziale 10,50 zł – 11,00 zł. Stop loss 9,40 zł. Take profit 13,50 zł.

 

KBJ - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Libet

Grupa Libet to jeden z największych na polskim rynku producentów kostki brukowej i innych betonowych materiałów nawierzchniowych. W jej ofercie znajdują się produkty z segmentów premium, kierowane głównie do osób indywidualnych, segmentu standard oraz z segmentu przemysłowego, zaspokajającego popyt wynikający z realizowanych inwestycji infrastrukturalnych.

 

W pierwszym kwartale 2017 roku Grupa Libet poniosła stratę zarówno na poziomie operacyjnym, jak i na poziomie netto (odpowiednio 7,1 mln zł i 6,3 mln zł), co wynika jednak z sezonowości – firma zarabia głównie w drugim i trzecim kwartale, podczas gdy pierwsze miesiące roku to okres przygotowania do sezonu produkcyjnego i sprzedażowego. Zgodnie z przyjętą strategią rozwoju spółka rozwija swoją sieć dystrybucji i ofertę produktów z grupy premium, co powinno przynieść pozytywne efekty w kolejnych okresach. Libet liczy także na wzrost inwestycji i poprawę sytuacji w budownictwie w 2017 roku. Jednocześnie warto zwrócić uwagę na podjętą niedawno uchwałę walnego zgromadzenia Libetu w sprawie upoważenienia Zarządu spółki do nabycia do 20% akcji własnych po cenie nie niższej niż 1 zł i nie wyższej niż 5 zł. Ewentualny skup akcji własnych mógłby się rozpocząć najwcześniej 1 października 2017 roku, a jego szczegółowe warunki wymagają jeszcze doprecyzowania przez Zarząd.

 

Zakup akcji w przedziale 2 zł – 2,15 zł. Stop loss 1,85 zł. Take profit 2,50 zł.

 

Libet - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

 

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

Według danych opublikowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji na rynku głównym wyniósł w 2017 roku 16% i był wyższy o 3 p.p. niż w 2016 roku.

Zobacz więcej

5 propozycji do Portfela SII na lipiec