Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

5 propozycji do Portfela SII na lipiec

© grapestock - Fotolia.com

Przedstawiamy pięć propozycji inwestycyjnych do Portfela SII na lipiec. Zapraszamy do oddania głosu na swojego faworyta, który pozwoli osiągnąć najwyższą stopę zwrotu. Sonda znajduje się na samym dole akapitu, a głosy będzie można oddawać do środy, 12 lipca, do godziny 12:00.

KRUK

Akcje KRUKa od debiutu poruszają się w trendzie wzrostowym, a obecnie oscylują wokół historycznych maksimów. Pomysł inwestycyjny polega na podłączeniu się do trendu, zważywszy, że z technicznego punktu widzenia kurs utrzymuje się powyżej wsparcia 290 zł. Od strony fundamentalnej KRUK prezentuje się bardzo dobrze – korzysta z dobrej sytuacji makroekonomicznej, co ma potwierdzenie w wynikach za ostatnie lata. Równie dobrze wypadł I kw. 2017 roku, w którym spółka odnotowała 309,3 mln zł spłat z pakietów własnych i po raz pierwszy w historii spłaty z rynków zagranicznych były wyższe niż w Polsce. Dalszy rozwój KRUKa opiera się na ekspansji zagranicznej, a najważniejszym kierunkiem są Włochy. Na początku czerwca spółka poinformowała o zakupie na tym rynku kolejnego portfela wierzytelności o wartości około 131,7 mln euro. Szerzej sytuację w spółce i perspektywy rozwoju opisywaliśmy w raporcie analitycznym KRUK – przed spółką zapowiada się kolejny rekordowy rok.

 

Zakup akcji w przedziale 290 zł – 300 zł. Stop loss 270 zł. Take profit 340 zł.

 

Kruk - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Forte

Producent mebli ma za sobą lata stabilnego wzrostu. Pierwsza skaza pojawiła się w wynikach za I kw. 2017 roku, w którym wyniki finansowe Forte spadły w relacji do I kw. 2016 roku. Przychody wyniosły 294 mln zł i były o 2,2% mniejsze niż rok temu, a zysk netto 31 mln zł, co było wynikiem o 8,4% gorszym rok do roku. Sytuacja w branży jednak cały czas pozostaje pozytywna i utrzymuje się dobry sentyment, o czym świadczą chociażby rekomendacje domów maklerskich dla spółek z sektora. Z tego względu duże inwestycje przeprowadzane przez Forte, nawet kosztem dywidendy, oceniamy pozytywnie i liczymy na dalszy wzrost kursu akcji spółki. Za propozycją przemawia również analiza techniczna i wybicie górą z kanału korekcyjnego.

 

Zakup akcji w przedziale 80 zł – 83 zł. Stop loss 74 zł. Take profit 94 zł.

 

Forte - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 


 

  

Partner strategiczny

 

DM BOŚ

 


 

Chcesz wygrać książkę o tematyce giełdowej?

Zgłoś propozycję do naszego portfela na forum SII

 


Cyfrowe Centrum Serwisowe

Cyfrowe Centrum Serwisowe to spółka z rynku NewConnect zajmująca się głównie świadczeniem usług serwisowych urządzeń telekomunikacyjnych, tabletów i wybranych modeli cyfrowych aparatów fotograficznych. Ponadto emitent prowadzi sprzedaż hurtową i detaliczną telefonów komórkowych, smartfonów, tabletów, akcesoriów, modemów, notebooków i innych artykułów elektronicznych. Grupa CCS pokazała dobre wyniki za I kwartał 2017 roku – jej przychody ze sprzedaży wyniosły 42,8 mln zł wobec 34,7 mln zł wykazanych w analogicznym okresie rok wcześniej, a wynik netto wzrósł z poziomu 88 tys. zł do 1,6 mln zł. Jest to efektem systematycznie rosnących przychodów z tytułu wykonywania usług serwisowych i poprawy efektywności tego segmentu, a także widocznej poprawy efektywności w części dystrybucyjnej. Niedawno ZWZ spółki zdecydowało również o wypłacie dywidendy w kwocie 0,15 zł na jedną akcję (dzień dywidendy i dzień wypłaty dywidendy to odpowiednio 14 i 28 lipca 2017 roku). Jednocześnie warto jednak zwrócić uwagę na pewien czynnik ryzyka związany z toczącymi się w Grupie CCS postępowaniami kontrolnymi w zakresie prawidłowości obliczania podatku.

 

Zakup akcji w przedziale 1,30 zł – 1,40 zł. Stop loss 1,15 zł. Take profit 1,85 zł. Podane wartości nie uwzględniają odcięcia dywidendy.

 

Cyfrowe Centrum Serwisowe - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

KBJ

KBJ to kolejny kandydat z rynku NewConnect. Spółka specjalizuje się w dostarczaniu usług wdrożeniowych oraz doradczych, a także budowaniu dedykowanych rozwiązań informatycznych, zgodnych z indywidualnymi potrzebami klienta. Do głównych klientów spółki należą przede wszystkim duże korporacje, które korzystają z systemu ERP firmy SAP – wiodącego na świecie producenta systemów, aplikacji i produktów do przetwarzania danych, na których emitent opiera swoje rozwiązania.

 

Spółka dynamicznie się rozwija, z okresu na okres wyraźnie poprawiając swoje wyniki finansowe. W rekordowym 2016 roku przychody ze sprzedaży produktów KBJ zwiększyły się o 112% do poziomu 17,6 mln zł, natomiast zysk netto wzrósł z poziomu 0,4 mln zł do 1,4 mln zł, tj. o 218%. Początek bieżącego roku również można uznać za udany – w porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej w pierwszym kwartale spółka wykazała wzrost przychodów ze sprzedaży produktów o 88% do poziomu 4,1 mln zł. Jednocześnie wynik netto był 0,5 mln zł na minusie, jednak w dużej mierze jest to związane z sezonowością związaną z cyklem fakturowania realizowanych projektów. Warto także zwrócić uwagę, że KBJ regularnie dzieli się z akcjonariuszami zyskiem. W tym roku dywidenda na jedną akcję ma wynieść 0,45 zł, a dzień dywidendy i dzień wypłaty dywidendy to odpowiednio 1 września i 20 września 2017 roku.

 

Zakup akcji w przedziale 10,50 zł – 11,00 zł. Stop loss 9,40 zł. Take profit 13,50 zł.

 

KBJ - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Libet

Grupa Libet to jeden z największych na polskim rynku producentów kostki brukowej i innych betonowych materiałów nawierzchniowych. W jej ofercie znajdują się produkty z segmentów premium, kierowane głównie do osób indywidualnych, segmentu standard oraz z segmentu przemysłowego, zaspokajającego popyt wynikający z realizowanych inwestycji infrastrukturalnych.

 

W pierwszym kwartale 2017 roku Grupa Libet poniosła stratę zarówno na poziomie operacyjnym, jak i na poziomie netto (odpowiednio 7,1 mln zł i 6,3 mln zł), co wynika jednak z sezonowości – firma zarabia głównie w drugim i trzecim kwartale, podczas gdy pierwsze miesiące roku to okres przygotowania do sezonu produkcyjnego i sprzedażowego. Zgodnie z przyjętą strategią rozwoju spółka rozwija swoją sieć dystrybucji i ofertę produktów z grupy premium, co powinno przynieść pozytywne efekty w kolejnych okresach. Libet liczy także na wzrost inwestycji i poprawę sytuacji w budownictwie w 2017 roku. Jednocześnie warto zwrócić uwagę na podjętą niedawno uchwałę walnego zgromadzenia Libetu w sprawie upoważenienia Zarządu spółki do nabycia do 20% akcji własnych po cenie nie niższej niż 1 zł i nie wyższej niż 5 zł. Ewentualny skup akcji własnych mógłby się rozpocząć najwcześniej 1 października 2017 roku, a jego szczegółowe warunki wymagają jeszcze doprecyzowania przez Zarząd.

 

Zakup akcji w przedziale 2 zł – 2,15 zł. Stop loss 1,85 zł. Take profit 2,50 zł.

 

Libet - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

 

Zobacz również:

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

Dla członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych udało się nam uzyskać wydłużony okres próbny w Legimi.

Zobacz więcej

22.06.2018, Newsroom

6 spółek z NewConnect, których raporty roczne wzbudziły zastrzeżenia audytorów cz. 1

22.06.2018, Newsroom

6 spółek z NewConnect, których raporty roczne wzbudziły zastrzeżenia audytorów cz. 1

Opinia biegłego rewidenta na temat raportu rocznego spółki to jeden z dokumentów, na który warto zwrócić uwagę podczas podejmowania decyzji inwestycyjnych.

Zobacz więcej

5 propozycji do Portfela SII na lipiec
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie