Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Spółka dnia: Ailleron zwyżkował o 38,3%

© mooshny - Fotolia.pl

Ailleron był najmocniej zwyżkującą spółką podczas dzisiejszej sesji, to jest 26 czerwca 2017 roku. Kurs akcji zwyżkował o 38,3% po informacji o podpisaniu umowy z Citibankiem N.A. Oddział w Singapurze na wdrożenie LiveBank w 16 krajach regionu APAC i EMEA.


Umowa ma strategiczne znaczenie dla Spółki, ponieważ w sposób skokowy zwiększa sprzedaż produktów Fintech na rynkach zagranicznych. Co istotne, dotychczasowe doświadczenie Spółki we współpracy ze wszystkimi bankami, w tym Standard Chartered Bank, Commerzbank czy Emirates NBD, wskazuje na realizację istotnych dodatkowych przychodów powtarzalnych przez klientów w kolejnych latach wynikających z dosprzedaży dodatkowych licencji stanowiskowych, kolejnych funkcjonalności oraz modułów platformy czy realizacji usług suportowych – napisano w raporcie bieżącym.

 

Ailleron pochwalił się, że podpisana umowa stanowi największy kontrakt spółki na rynkach finansowych. Kwota kontraktu pozostaje tajemnicą ze względu na żądanie przez Citibank ścisłego zachowania poufności. Spółka poinformowała jedynie, że wartość kontraktu znacząco przekracza 10% kapitałów własnych posiadanych na koniec 2016 roku – 74,8 mln zł.

 

LiveBank jest silnym motorem napędowym wyników finansowych spółki. Jest to innowacyjne i unikalne rozwiązanie, które pomaga milionom klientów banków wypełnić lukę między samoobsługową bankowością internetową/mobilną a fizycznymi oddziałami. LiveBank pozwala bankom aktywnie angażować klientów w dialog z bankiem, umożliwiając prezentację dynamicznie zmieniających się ofert, sprzedaż produktów bankowych z wykorzystaniem kanału wideo, audio, chat, co-browsingu i współdzielenia dokumentów. LiveBank uzupełnia istniejące kanały elektroniczne i umożliwia bankom współpracę ze swoimi klientami na dowolnym urządzeniu i w dogodnym dla nich momencie.

 

Dynamiczny rozwój sprzedaży LiveBank potwierdza słuszność kierunków rozwoju platformy oraz utwierdza Ailleron w roli lidera rynku. Kontrakt stanowi strategiczną i najważniejszą referencję w sprzedaży LiveBank w regionie Azji oraz w ocenie Spółki otwiera możliwości wejścia na rynek Ameryki Północnej. W regionie Azji Południowej Spółka obecnie obsługuje bardzo dużo zapytań klientów i prowadzi cztery zaawansowane postępowania przetargowe. Efektywną obsługę rosnącej liczby zamówień z regionu Azji zapewni Ailleron Asia PTE LTD – spółka zależna uruchomiona w czerwcu 2017 w Singapurze – dodano w raporcie.

 

Dla Ailleron rok 2016 był najlepszym rokiem w historii. (…) Źródłem tak dobrych wyników jest przede wszystkim ekspansja międzynarodowa LiveBanku, postępująca specjalizacja i tworzenie nowych linii produktowych w sektorze finansowym i telekomunikacyjnym oraz znaczący wzrost eksportu. LiveBank siedmiokrotnie poprawił wynik w stosunku do roku 2015, osiągając EBITDA na poziomie 2,1 mln zł – podsumował 2016 rok w liście do akcjonariuszy Prezes Zarządu spółki, Rafał Styczeń.

 

Od kilku lat Ailleron (dawniej Wind Mobile) dynamicznie zwiększa przychody. Dynamika wyniosła 26,5% rdr w 2015 roku i 30,7% rdr w 2016 roku, a przychody spółki wyniosły 89 mln zł. W I kw. 2017 roku przychody zwiększyły się o 19% rdr, wynosząc 17,3 mln zł. Większe problemy pojawiają się po stronie zysków. Marża brutto na sprzedaży spadła z 49,4% w 2014 roku do 33,2% w 2016 roku. Zysk brutto na sprzedaży wyniósł 29,6 mln zł w 2016 roku i był o około 1 mln zł mniejszy niż w 2015 roku – 30,6 mln zł. Natomiast zysk netto wyniósł 7,6 mln zł wobec 6,6 mln zł przed rokiem, a w I kw. 2017 roku 0,53 mln zł wobec 0,38 mln zł.

 

Ailleron - wyniki finansowe
Źródło: Ailleron S.A.

 

Dzisiejsza sesja wybiła nowe, hostoryczne maksimum na poziomie 18,25 zł. Zgodnie z klasyczną analizą techniczną jest to sygnał kontynuacji trendu wzrostowego.

 

Ailleron - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

 

Źródło: Ailleron S.A.

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

19.03.2018, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników rocznych Grupy PZU za 2017 rok

19.03.2018, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników rocznych Grupy PZU za 2017 rok

Zapraszamy do udziału w czacie inwestorskim z Grupą Kapitałową PZU, który odbędzie się 22 marca (czwartek) o godz. 12:00. Na pytania inwestorów odpowie Tomasz Kulik, Członek Zarządu PZU SA i PZU Życie SA.

Zobacz więcej

Spółka dnia: Ailleron zwyżkował o 38,3%
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie