Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Debata PAP Biznes: Strategie rynkowe TFI - perspektywy, wyzwania, zagrożenia

© kwanchaift - Fotolia.com

Co dalej po czerwcowej podwyżce stóp procentowych w USA, kondycja światowej gospodarki, poprawa sytuacji makro w Polsce, czy są szanse na dalsze wzrosty na światowych giełdach, prognozy dla długu i surowców - to główne zagadnienia debaty PAP Biznes z udziałem przedstawicieli Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych.

 

To czternasta debata z cyklu "Strategie rynkowe TFI - perspektywy, wyzwania, zagrożenia". Wezmą w niej udział przedstawiciele Union Investment TFI, PKO TFI, KBC TFI, TFI PZU oraz Skarbiec TFI.


Partnerem merytorycznym cyklu są Analizy Online.


Podobnie jak podczas poprzednich debat, uczestniczący w niej zarządzający funduszami inwestycyjnymi przyjrzą się globalnej sytuacji makroekonomicznej i możliwym scenariuszom dla wzrostu gospodarczego i inflacji na świecie.
Zgodnie z oczekiwaniami 2017 rok przebiega pod znakiem licznych wydarzeń geopolitycznych, na które inwestorzy zwracają baczną uwagę. Za nami burzliwy początek kadencji prezydenta Donalda Trumpa, Brexit zaczyna przybierać konkretne kształty, nie znikają wątpliwości co do przyszłości Unii Europejskiej, przed nami wybory parlamentarne w Niemczech. Na co - zdaniem zarządzających funduszami inwestycyjnymi - warto zwracać uwagę w najbliższym czasie?
Tradycyjnie jednym z tematów debaty będzie ocena polityki pieniężnej banków centralnych, w tym amerykańskiego Fed i Europejskiego Banku Centralnego. Kilka dni temu Fed po raz kolejny zdecydował się na podwyżkę stóp procentowych w USA. Uczestnicy debaty przedstawią swoje oczekiwania co do wpływu jego decyzji na rynkową koniunkturę.


W listopadzie Donald Trump wygrał wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych. Rynki przywitały ten wybór początkowo silną przeceną, ale potem przeważyły nadzieje i oczekiwania, że Trump wesprze amerykańską gospodarkę. Uczestnicy debaty poszukają odpowiedzi na pytanie, czy Trump jest w stanie spełnić oczekiwania i jaki będzie długofalowy wpływ tej prezydentury na realną gospodarkę i rynkową koniunkturę.


Wszystkie powyższe tematy mają tradycyjnie już pomóc w odpowiedzi, jaką strategię inwestycyjną na najbliższe miesiące przyjmą zarządzający funduszami inwestycyjnymi. Podobnie jak podczas poprzednich debat, kluczowym zagadnieniem będą prognozy dotyczące rynków akcji, obligacji, walut oraz surowców na światowych rynkach.


Debaty z udziałem przedstawicieli TFI organizowane są cyklicznie, raz na kwartał.

 

Zobacz również:

18.04.2018, Aktualności

Podmiot powołany przez SII będzie wydawać rekomendacje inwestycyjne!

18.04.2018, Aktualności

Podmiot powołany przez SII będzie wydawać rekomendacje inwestycyjne!

Zadaniem nowego podmiotu – Domu Analiz SII – będzie dostarczanie pokrycia analitycznego emitentów, którzy do tej pory nie cieszyli się dużym zainteresowaniem instytucji finansowych.

Zobacz więcej

Debata PAP Biznes: Strategie rynkowe TFI - perspektywy, wyzwania, zagrożenia
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie