Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Debata PAP Biznes: Strategie rynkowe TFI - perspektywy, wyzwania, zagrożenia

© kwanchaift - Fotolia.com

Co dalej po czerwcowej podwyżce stóp procentowych w USA, kondycja światowej gospodarki, poprawa sytuacji makro w Polsce, czy są szanse na dalsze wzrosty na światowych giełdach, prognozy dla długu i surowców - to główne zagadnienia debaty PAP Biznes z udziałem przedstawicieli Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych.

 

To czternasta debata z cyklu "Strategie rynkowe TFI - perspektywy, wyzwania, zagrożenia". Wezmą w niej udział przedstawiciele Union Investment TFI, PKO TFI, KBC TFI, TFI PZU oraz Skarbiec TFI.


Partnerem merytorycznym cyklu są Analizy Online.


Podobnie jak podczas poprzednich debat, uczestniczący w niej zarządzający funduszami inwestycyjnymi przyjrzą się globalnej sytuacji makroekonomicznej i możliwym scenariuszom dla wzrostu gospodarczego i inflacji na świecie.
Zgodnie z oczekiwaniami 2017 rok przebiega pod znakiem licznych wydarzeń geopolitycznych, na które inwestorzy zwracają baczną uwagę. Za nami burzliwy początek kadencji prezydenta Donalda Trumpa, Brexit zaczyna przybierać konkretne kształty, nie znikają wątpliwości co do przyszłości Unii Europejskiej, przed nami wybory parlamentarne w Niemczech. Na co - zdaniem zarządzających funduszami inwestycyjnymi - warto zwracać uwagę w najbliższym czasie?
Tradycyjnie jednym z tematów debaty będzie ocena polityki pieniężnej banków centralnych, w tym amerykańskiego Fed i Europejskiego Banku Centralnego. Kilka dni temu Fed po raz kolejny zdecydował się na podwyżkę stóp procentowych w USA. Uczestnicy debaty przedstawią swoje oczekiwania co do wpływu jego decyzji na rynkową koniunkturę.


W listopadzie Donald Trump wygrał wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych. Rynki przywitały ten wybór początkowo silną przeceną, ale potem przeważyły nadzieje i oczekiwania, że Trump wesprze amerykańską gospodarkę. Uczestnicy debaty poszukają odpowiedzi na pytanie, czy Trump jest w stanie spełnić oczekiwania i jaki będzie długofalowy wpływ tej prezydentury na realną gospodarkę i rynkową koniunkturę.


Wszystkie powyższe tematy mają tradycyjnie już pomóc w odpowiedzi, jaką strategię inwestycyjną na najbliższe miesiące przyjmą zarządzający funduszami inwestycyjnymi. Podobnie jak podczas poprzednich debat, kluczowym zagadnieniem będą prognozy dotyczące rynków akcji, obligacji, walut oraz surowców na światowych rynkach.


Debaty z udziałem przedstawicieli TFI organizowane są cyklicznie, raz na kwartał.

 

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

Według danych opublikowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji na rynku głównym wyniósł w 2017 roku 16% i był wyższy o 3 p.p. niż w 2016 roku.

Zobacz więcej

Debata PAP Biznes: Strategie rynkowe TFI - perspektywy, wyzwania, zagrożenia