Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

SII Poleca: Książka Alberta Rokickiego "Longterm – jak inwestowac na giełdzie i osiągnąć zysk"

W ostatnich dniach ukazała się książka Alberta Rokickiego, autora popularnego bloga longterm.pl, pod tytułem "Longterm – jak inwestowac na giełdzie i osiągnąć zysk". Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych objęło patronat medialny nad tym wydawnictwem.

 

Spis treści:

 

  • Dlaczego powinieneś inwestować długoterminowo?
  • Psychika w inwestowaniu
  • Moje zasady inwestowania długoterminowego
  • Przykłady analiz spółek z bloga longterm.pl
  • Przykłady moich inwestycji (case studies)
  • Wydarzenia, które istotnie wpłynęły na moje decyzje inwestycyjne

 

Za zachętę do lektury książki niech posłuży ta recenzja:

 

„Giełdy nie da się nauczyć, ją trzeba przeżyć” to chyba najważniejszy cytat z książki „Longterm” Alberta Rokickiego. To bardzo ważne, że dostajemy książkę napisaną przez super praktyka, przez osobę, która jest na rynku od bardzo dawna, kogoś kto zdążył na początku swojej kariery giełdowej spektakularnie zbankrutować, żeby z tego zaczerpnąć swoje najważniejsze doświadczenie życiowe.

 

„Longterm” to znakomity przewodnik dla długoterminowych inwestorów dywidendowych. Albert Rokicki przekonuje, że właśnie długi termin powinien być horyzontem inwestycyjnym dla wszystkich inwestorów i podaje szereg bardzo konkretnych wskazówek jakimi zasadami powinni kierować się inwestorzy w swoich inwestycjach. Wszystko to jest opisane w sposób niewiarygodnie przystępny. Ta książka to kompletne przeciwieństwo wielu, często niezrozumiałych, pozycji akademickich, gdzie czytelnik zraża się po pierwszych kilku stronach. Lekkość pióra pozwala chłonąć całość niemalże jak beletrystyczną powieść. Jest tu tyle opowieści dotyczących prywatnych inwestycji autora, „opakowanych” w często w barwne dykteryjki, że po prostu nie sposób się oderwać.

 

Michał Masłowski

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

 

Książkę "Longterm" można kupić na stronie wydawnictwa PWN.

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

Według danych opublikowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji na rynku głównym wyniósł w 2017 roku 16% i był wyższy o 3 p.p. niż w 2016 roku.

Zobacz więcej

SII Poleca: Książka Alberta Rokickiego "Longterm – jak inwestowac na giełdzie i osiągnąć zysk"