Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Dwie spółki energetyczne zaskakują przed weekendem!

Po ostatniej sesji bieżącego tygodnia pojawiły się dwa sygnały na wykresach spółek energetycznych. W obu przypadkach mamy do czynienia z potencjalnymi pozytywnymi sygnałami, które miejmy nadzieję rozpędzą dalsze wzrosty obu walorów. Zapraszamy jednocześnie do zapisów na poniedziałkowy webinar. 

 

Specjalny odcinek – Analiza  techniczna na żywo

Poniedziałek, 19.06, godzina 19:00

Każdy uczestnik będzie mógł zgłosić swoją spółkę do analizy

Zapisz się na spotkanie

 


 

         1. Energa

 

Źródło: AmiBroker, Dane: stooq.pl

 

Na wykresie spółki Energa doszło do pozytywnego rozwoju sytuacji. Możliwe, iż rynek rozpoczyna kolejny ruch wzrostowy kończąc tym samym korektę wyższego rzędu. Wszystko za sprawą dynamicznej piątkowej sesji, podczas której rynek wybił się z ostatniej konsolidacji. Ważne, aby na początku kolejnego tygodnia byki w dalszym ciągu przeważały i przebiły się skutecznie przez poziom 10,50 zł. 

 

Śledź sygnały techniczne na tym walorze w serwisie ATSkaner.pl 

 

 

         2. Enea

 

Źródło: AmiBroker, Dane: stooq.pl

 

Drugi sygnał, który prawdopodobnie ukazuje siłę pojawił się na wykresie spółki Enea. W tym przypadku również byki podczas piątkowej sesji pokazały siłę wybijając poprzedni szczyt. Obecnie kurs znajduje się przed psychologiczną barierą 13 złotych. Tak jak w przypadku Energi, bardzo istotne jest, aby wraz z początkiem tygodnia wzrosty zostały utrzymane. 

 

Śledź sygnały techniczne na tym walorze w serwisie ATSkaner.pl 

 

 

Partnerem technologicznym projektu ATrakcyjne Spółki jest serwis inwestorski ATSkaner.pl

 

 


    

 

 

 

 

-

Analizy papierów wartościowych w ramach projektu "ATrakcyjne Spółki", mają tylko i wyłącznie charakter informacyjno-edukacyjny, a poszczególne analizy są wyłącznie subiektywną opinią autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Stąd Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych oraz autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie lektury treści publikowanych w ramach niniejszego projektu. W inwestowaniu należy korzystać z wielu źródeł i konfrontować je przed podjęciem decyzji.

Zobacz również:

17.10.2017, Aktualności

SII Poleca: Price Action Day, 21 października 2017 r.

17.10.2017, Aktualności

SII Poleca: Price Action Day, 21 października 2017 r.

Price Action Day to wydarzenie poświęcone metodzie analizy ceny Price Action na rynku walutowym, akcyjnym oraz kontraktów terminowych na indeksy i surowce, które już 21 października zagości w warszawskim hotelu Sofitel Victoria. Czterech ekspertów rynkowych przez cały dzień będzie prezentował inwestorom indywidualnym zagadnienia związane z popularną strategią Price Action bazującą na najpopularniejszych formacjach świecowych.

Zobacz więcej

18.10.2017, Newsroom

Energa zwiększyła w III kw. zysk EBITDA o 13,9% rdr

18.10.2017, Newsroom

Energa zwiększyła w III kw. zysk EBITDA o 13,9% rdr

Spółka opublikowała szacunkowe wyniki uzyskane w III kw. 2017 roku. Zysk EBITDA wyniósł 500 mln zł wobec 439 mln zł przed rokiem, co oznacza wzrost o 13,9%.

Zobacz więcej

Dwie spółki energetyczne zaskakują przed weekendem!