Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Sare chce kupić Gadu-Gadu za nie więcej niż 2,4 mln zł

© John Smith - Fotolia.com

Sare poinformowało o podpisaniu listu intencyjnego z Xevin Consulting Limited, na mocy którego spółki rozpoczną negocjacje dotyczące sprzedaży aktywów Gadu-Gadu. Rada Nadzorcza Sare wyraziła zgodę na transakcję za cenę nie wyższą niż 2,4 mln zł. Transakcja ma być przeprowadzona najpóźniej do 30 września 2017 roku.

 

Jak napisano w komunikacie przedmiotem transakcji będzie zakup aktywów Gadu-Gadu, obejmujących w szczególności aktywa w postaci: a) sprzętu serwerowego, b) komunikatora Gadu-Gadu, c) domen internetowych: gg.pl oraz gadu-gadu.pl, d) prawa własności do znaków towarowych Gadu-Gadu, e) prawa własności do logotypów Gadu-Gadu (w szczególności do znaku słoneczka).

 

Przypomnijmy, że w grudniu w 2007 roku południowoafrykański koncern Naspers w wyniku wezwania przejął notowane wówczas na GPW Gadu-Gadu. Wycena komunikatora przekroczyła 400 mln zł. Z kolei obecny właściciel – Xevin Consulting Limited z siedzibą na Cyprze, nabył komunikator w październiku 2015 roku, jednak ceny transakcji nie ujawniono.

 

Dla Sare potencjalna akwizycja wpisuje się w realizację strategii biznesowej, pozwoli na poszerzenie oferty o komplementarne usługi oraz umożliwi zapowiedziany wzrost EBITDA. Jak informuje spółka, komunikator do dzisiaj jest bardzo rozpoznawalny i posiada ogromny potencjał, zarówno infrastrukturalny, jak i wizerunkowy. Spółka ma kilka pomysłów jak dalej rozwinąć Gadu-Gadu i widzi potencjał wielu synergii biznesowych, jednak muszą one zostać potwierdzone szczegółową analizą stanu faktycznego oraz analizą opłacalności inwestycyjnej.

 

Mamy precyzyjnie określone cele i założenia związane z rozwojem GG. Jako eksperci w dziedzinie poczty elektronicznej oraz e-mail marketingu, jesteśmy w stanie przewidzieć i zdefiniować trendy oraz następujące zmiany w tej dziedzinie. Dlatego ten komunikator idealnie wpisuje się w naszą strategię rozwoju, a tym samym uzupełni nasze portfolio usług. Dzięki temu nasi obecni i przyszli klienci będą mogli się spodziewać jeszcze szerszego, a jednocześnie bardziej zintegrowanego zakresu usług – skomentował Prezes Sare, Dariusz Piekarski.

 

Połączenie komunikatora i web analityki z pewnością zaowocuje nową ofertą dla sektora biznesowego. Potencjał, jakim możemy mieć szansę dysponować dzięki Gadu-Gadu, jest w naszej ocenie ogromny. Byliśmy pozytywnie zaskoczeni statystykami dotyczącymi komunikatora. Wystarczy spojrzeć na publicznie dostępne dane o liczbie zainstalowanych aplikacji mobile, liczbie aktywnych użytkowników, jaki i nowych rejestracji. Obecnie jest jeszcze zbyt wcześnie, aby deklarować szczegóły planowanych projektów na bazie GG. Mogę jednak zapewnić, że intensywnie analizujemy różne warianty i jesteśmy nastawieni bardzo optymistycznie – dodał Tomasz Kusy, Dyrektor Działu Programowania, Sare.

 

Przez pryzmat zachowania kursu akcji rynek neutralnie odebrał informację o potencjalnej akwizycji. Kurs oscyluje wokół 25 zł, blisko historycznych maksimów na poziomie 30 zł.

 

Sare - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

 

Źródło: Sare S.A.

Zobacz również:

23.04.2018, Aktualności

Pierwsza rekomendacja Domu Analiz SII jest już dostępna!

23.04.2018, Aktualności

Pierwsza rekomendacja Domu Analiz SII jest już dostępna!

Analitycy Domu Analiz SII wydali dla akcji CDRL rekomendację "kupuj" z 12-miesięczną ceną docelową ustaloną na poziomie 42,62 zł. W momencie wydania rekomendacji giełdowy kurs tych walorów wynosił 32 zł, co oznacza potencjał wzrostu równy 33,2%.

Zobacz więcej

25.04.2018, Newsroom

Rowery miejskie w kolejnych miastach. Nextbike Polska zapowiada ekspansję

25.04.2018, Newsroom

Rowery miejskie w kolejnych miastach. Nextbike Polska zapowiada ekspansję

Firma rozpoczęła również ekspansję zagraniczną. W ubiegłym roku podpisała pierwszy zagraniczny kontrakt z fińskim Turku.

Zobacz więcej

Sare chce kupić Gadu-Gadu za nie więcej niż 2,4 mln zł
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie