Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Sare chce kupić Gadu-Gadu za nie więcej niż 2,4 mln zł

© John Smith - Fotolia.com

Sare poinformowało o podpisaniu listu intencyjnego z Xevin Consulting Limited, na mocy którego spółki rozpoczną negocjacje dotyczące sprzedaży aktywów Gadu-Gadu. Rada Nadzorcza Sare wyraziła zgodę na transakcję za cenę nie wyższą niż 2,4 mln zł. Transakcja ma być przeprowadzona najpóźniej do 30 września 2017 roku.

 

Jak napisano w komunikacie przedmiotem transakcji będzie zakup aktywów Gadu-Gadu, obejmujących w szczególności aktywa w postaci: a) sprzętu serwerowego, b) komunikatora Gadu-Gadu, c) domen internetowych: gg.pl oraz gadu-gadu.pl, d) prawa własności do znaków towarowych Gadu-Gadu, e) prawa własności do logotypów Gadu-Gadu (w szczególności do znaku słoneczka).

 

Przypomnijmy, że w grudniu w 2007 roku południowoafrykański koncern Naspers w wyniku wezwania przejął notowane wówczas na GPW Gadu-Gadu. Wycena komunikatora przekroczyła 400 mln zł. Z kolei obecny właściciel – Xevin Consulting Limited z siedzibą na Cyprze, nabył komunikator w październiku 2015 roku, jednak ceny transakcji nie ujawniono.

 

Dla Sare potencjalna akwizycja wpisuje się w realizację strategii biznesowej, pozwoli na poszerzenie oferty o komplementarne usługi oraz umożliwi zapowiedziany wzrost EBITDA. Jak informuje spółka, komunikator do dzisiaj jest bardzo rozpoznawalny i posiada ogromny potencjał, zarówno infrastrukturalny, jak i wizerunkowy. Spółka ma kilka pomysłów jak dalej rozwinąć Gadu-Gadu i widzi potencjał wielu synergii biznesowych, jednak muszą one zostać potwierdzone szczegółową analizą stanu faktycznego oraz analizą opłacalności inwestycyjnej.

 

Mamy precyzyjnie określone cele i założenia związane z rozwojem GG. Jako eksperci w dziedzinie poczty elektronicznej oraz e-mail marketingu, jesteśmy w stanie przewidzieć i zdefiniować trendy oraz następujące zmiany w tej dziedzinie. Dlatego ten komunikator idealnie wpisuje się w naszą strategię rozwoju, a tym samym uzupełni nasze portfolio usług. Dzięki temu nasi obecni i przyszli klienci będą mogli się spodziewać jeszcze szerszego, a jednocześnie bardziej zintegrowanego zakresu usług – skomentował Prezes Sare, Dariusz Piekarski.

 

Połączenie komunikatora i web analityki z pewnością zaowocuje nową ofertą dla sektora biznesowego. Potencjał, jakim możemy mieć szansę dysponować dzięki Gadu-Gadu, jest w naszej ocenie ogromny. Byliśmy pozytywnie zaskoczeni statystykami dotyczącymi komunikatora. Wystarczy spojrzeć na publicznie dostępne dane o liczbie zainstalowanych aplikacji mobile, liczbie aktywnych użytkowników, jaki i nowych rejestracji. Obecnie jest jeszcze zbyt wcześnie, aby deklarować szczegóły planowanych projektów na bazie GG. Mogę jednak zapewnić, że intensywnie analizujemy różne warianty i jesteśmy nastawieni bardzo optymistycznie – dodał Tomasz Kusy, Dyrektor Działu Programowania, Sare.

 

Przez pryzmat zachowania kursu akcji rynek neutralnie odebrał informację o potencjalnej akwizycji. Kurs oscyluje wokół 25 zł, blisko historycznych maksimów na poziomie 30 zł.

 

Sare - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

 

Źródło: Sare S.A.

Zobacz również:

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

Człowiekiem Corporate Governance 2017 została Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce.

Zobacz więcej

Sare chce kupić Gadu-Gadu za nie więcej niż 2,4 mln zł