Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Vistula i Bytom dogadały się – kolejny krok na drodze ku połączeniu

© Narong Jongsirikul - Fotolia.com

Vistula i Bytom potwierdziły, że zamierzeniem spółek jest połączenie się. Ma się ono odbyć poprzez przeniesienie całego majątku Bytomia do Vistuli w zamian za akcje przejmującej spółki (Vistuli).

 

W dniu 5 czerwca zostało podpisane porozumienie, w ramach którego spółki przystąpiły do prac związanych z wyborem wspólnego doradcy w procesie przygotowania planu połączenia wraz z niezbędną dokumentacją.

 

Planowane połączenie jest uzasadnione realizacją strategii rozwoju grupy kapitałowej Vistula Group S.A. przewidującej stworzenie dynamicznie rosnącej grupy kapitałowej, konsolidującej rozpoznawalne marki detaliczne o uznanej pozycji rynkowej. Planowane połączenie przyniesie wymierne korzyści łączącym się spółkom w postaci efektów synergii osiąganych głównie w obszarze kosztów ogólnych, kosztów prowadzonej działalności operacyjnej, optymalizacji kosztów pozyskiwania towarów, a także lepsze wykorzystanie zasobów ludzkich i koordynację polityki marketingowej. Długoterminowym celem planowanego połączenia jest wzrost wartości łączących się spółek – napisano w raporcie bieżącym Vistuli.

 

Dzisiaj, to jest 5 czerwca 2017 roku, kursy akcji obu spółek zniżkują o ponad 2% do godziny 15:30. Notowania obydwu spółek znajdują się w pobliżu technicznego oporu (na wykresach poniżej najpierw Vistula, potem Bytom).

 

Vistula - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Bytom - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

 

Źródło: Vistula Group S.A., Bytom S.A.

Zobacz również:

18.04.2018, Aktualności

Podmiot powołany przez SII będzie wydawać rekomendacje inwestycyjne!

18.04.2018, Aktualności

Podmiot powołany przez SII będzie wydawać rekomendacje inwestycyjne!

Zadaniem nowego podmiotu – Domu Analiz SII – będzie dostarczanie pokrycia analitycznego emitentów, którzy do tej pory nie cieszyli się dużym zainteresowaniem instytucji finansowych.

Zobacz więcej

Vistula i Bytom dogadały się – kolejny krok na drodze ku połączeniu
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie