Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Vistula i Bytom dogadały się – kolejny krok na drodze ku połączeniu

© Narong Jongsirikul - Fotolia.com

Vistula i Bytom potwierdziły, że zamierzeniem spółek jest połączenie się. Ma się ono odbyć poprzez przeniesienie całego majątku Bytomia do Vistuli w zamian za akcje przejmującej spółki (Vistuli).

 

W dniu 5 czerwca zostało podpisane porozumienie, w ramach którego spółki przystąpiły do prac związanych z wyborem wspólnego doradcy w procesie przygotowania planu połączenia wraz z niezbędną dokumentacją.

 

Planowane połączenie jest uzasadnione realizacją strategii rozwoju grupy kapitałowej Vistula Group S.A. przewidującej stworzenie dynamicznie rosnącej grupy kapitałowej, konsolidującej rozpoznawalne marki detaliczne o uznanej pozycji rynkowej. Planowane połączenie przyniesie wymierne korzyści łączącym się spółkom w postaci efektów synergii osiąganych głównie w obszarze kosztów ogólnych, kosztów prowadzonej działalności operacyjnej, optymalizacji kosztów pozyskiwania towarów, a także lepsze wykorzystanie zasobów ludzkich i koordynację polityki marketingowej. Długoterminowym celem planowanego połączenia jest wzrost wartości łączących się spółek – napisano w raporcie bieżącym Vistuli.

 

Dzisiaj, to jest 5 czerwca 2017 roku, kursy akcji obu spółek zniżkują o ponad 2% do godziny 15:30. Notowania obydwu spółek znajdują się w pobliżu technicznego oporu (na wykresach poniżej najpierw Vistula, potem Bytom).

 

Vistula - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Bytom - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

 

Źródło: Vistula Group S.A., Bytom S.A.

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

Według danych opublikowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji na rynku głównym wyniósł w 2017 roku 16% i był wyższy o 3 p.p. niż w 2016 roku.

Zobacz więcej

Vistula i Bytom dogadały się – kolejny krok na drodze ku połączeniu