Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Nowy zestaw propozycji inwestycyjnych do Portfela SII na czerwiec

W dniu dzisiejszym uruchamiamy nową sondę z pięcioma typami inwestycyjnymi. Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami i głosowania. Akcje zwycięskiej spółki trafią do Portfela SII.

LSI Software

Producent oprogramowania dla gastronomii, hoteli, obiektów rekreacyjno-sportowych i przedsiębiorstw systematycznie poprawia wyniki finansowe. Dostrzegają to już od dłuższego czasu analitycy z biur maklerskich, którzy wystawiają spółce rekomendacje „kupuj”. Akcje tej spółki niejednokrotnie były już w sondach do Portfela SII, jednak nigdy nie zyskały uznania wśród głosujących. Patrząc na wykres kursu akcji był to błąd. 30 maja br. w opublikowanym raporcie za I kw. spółka pokazała kontynuację rosnącego trendu przychodów i zysku operacyjnego – odpowiednio o 34% i 43%. Dynamika zysku netto wypadła słabiej ze względu na znacznie niższą efektywną stopę podatkową rok wcześniej. Techniczne kurs akcji jest w trendzie rosnącym i oscyluje wokół maksimów.

 

Zakup akcji w przedziale 11,80 zł – 12,70 zł. Stop loss 10,7 zł. Take profit 14,00 zł.

 

LSI Software - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

Fabryka Konstrukcji Drewnianych

Spółka notowana jest na NewConnect, a sama nazwa wskazuje jej profil działalności. Jej obszary działalności są jednak szersze. Firma zaskoczyła prognozami finansowymi na lata 2017-2020, które wydają się bardzo optymistyczne. Zysk netto w 2016 roku wyniósł 1,8 mln zł, w tym roku ma wynieść 7,3 mln zł, a w 2018 roku 13 mln zł. Gdyby chociaż w połowie spółka zrealizowała prognozę pod względem zysków to już wskazałoby to na duży wzrost dynamiki zysków. W ostatnim czasie została uplasowana emisja akcji po cenie 60 groszy, ale jak widać po kursie nie przeszkadza to we wzrostach. Na wykresie widać wyraźny wzrost wolumenu oraz przebicie ostatnich lokalnych maksimów.

 

Zakup akcji w przedziale 1,03 zł – 1,13 zł. Stop loss 0,90 zł. Take profit 1,30 zł.

 

Fabryka Konstrukcji Drewnianych - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 


 

  

Partner strategiczny

 

DM BOŚ

 


 

Chcesz wygrać książkę o tematyce giełdowej?

Zgłoś propozycję do naszego portfela na forum SII

 


KGHM– pozycja krótka

Za graniem na spadki na KGHM przepowiada jeden ważny argument – umocnienie złotówki do dolara. Polska waluta zyskała od końca marca (I kw.) już blisko 30 groszy i trend jest tutaj bardzo mocny. Efekty tego będzie widać w wynikach za II kw., pod warunkiem utrzymania się takich poziomów lub pogłębienia spadków usd/pln w kolejnych tygodniach. Wykres miedzi również pokazuje spadki od końca marca br. z poziomu 5800 usd/t do nawet poniżej 5500 usd/t (obecnie 5600 usd/t). Wpływ osłabienia dolara do złotówki bardzo dobrze widać na kursie akcji JSW, która po publikacji wyższych zysków w I kw. br. od konsensusu, początkowo skoczyła do góry, a następnie spadła o około 15% (przy stabilnych cenach węgla koksowego). Wykres akcji KGHM jest w ostatnich 3 miesiącach w korekcie spadkowej. Propozycja szorta na KGH zakłada zagranie w obrębie zaznaczonego kanału spadkowego.

 

Otwarcie 1 kontraktu terminowego w przedziale 107 zł – 113 zł. Stop loss 118 zł (lub około 5 zł od kursu otwarcia). Take profit 104, zł.

 

KGHM - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

Stalprodukt

Bardzo interesującą wygląda wykres akcji Stalproduktu i to on zachęcił mnie do poddania tej spółki pod głosowanie. Nastąpiło idealne odbicie się kursu od wsparcia na poziomie 480 zł, a następnie doszło do przebicia linii trendu spadkowego (korekta w trendzie wzrostowym). Wyniki finansowe za I kw. br. opublikowane 12 maja były niejednoznacznie odebrane przez rynek – kurs najpierw spadł, a następnie zaczął wyraźnie rosnąć na białych świecach. Same liczby pokazały niezły wzrost przychodów i zysków.

 

Zakup akcji w przedziale 520 zł – 545 zł. Stop loss 495 zł. Take profit 580 zł.

 

Stalprodukt - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

Benefit Systems

Chciałoby się powiedzieć – „stary, sprawdzony koń, na którego można w ciemno stawiać”. Jest jedno ale – ten koń nie jest stary, bo Benefit działa na rynku od roku 2000, a program MultiSport został uruchomiony w 2003 roku. Wykres akcji nie pozostawia złudzeń i pokazuje stabilny trend rosnący. W ostatnich 12 miesiącach akcje spółki przyniosły 100% zwrotu. Wyniki za I kw. br. pokazały wzrost przychodów ze 172 mln zł do 220 mln zł oraz wzrost zysku netto z 8,6 mln zł do 14,2 mln zł. Jedyne czego brakuje do pełni szczęścia w tej propozycji inwestycyjnej to spora odległość od głównej linii trend przebiegającej obecnie w okolicy 925 zł.

 

Zakup akcji w przedziale 960zł – 1050 zł. Stop loss 910 zł. Take profit 1150 zł.

 

Benefit Systems - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Follow @irzynski

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

Nowy zestaw propozycji inwestycyjnych do Portfela SII na czerwiec
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie