Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

4 spółki w kanale trendowym. Czy kierunek będzie kontynuowany?

© peshkov - Fotolia.com

W dzisiejszym odcinku zajmiemy się istotą kanałów trendowych, które w praktyce bardzo często wskazują potencjalne okazje inwestycyjne. W przypadku czterech spółek z warszawskiego parkietu mamy do czynienia z sytuacjami, które zasługują na szczególną uwagę. Zapraszamy do zapoznania się z analizą spółek: Orbis, Asseco Business Solutions, Trakcja oraz Stalprodukt.

Orbis

Źródło: Am siBroker, Dane: stooq.pl

 

Pierwszy kanał trendowy wyznaczyliśmy na wykresie spółki Orbis, która w ujęciu długoterminowym znajduje się w trendzie wzrostowym. Ostatnie miesiące to kolejny okres dynamicznych wzrostów po korekcie. Na początku marca bieżącego roku rynek podjął próbę wybicia z kanału, jednak była to próba nieudana, najważniejsze że w dalszym ciągu kurs porusza się w tym obszarze cenowym. Warto zauważyć, iż w dniu wczorajszym rynek odbił się od dolnej granicy kanału rysując formację młota, co może okazać się potencjalnym sygnałem wzrostowym. 

Asseco Business Solutions

Źródło: AmiBroker, Dane: stooq.pl

 

Kolejnym ciekawym walorem przez pryzmat kanału trendowego jest Asseco BS. Proszę zauważyć, iż w ostatnim czasie w górnej granicy kanału narysowała się formacja spadającej gwiazdy, po której rynek rozpoczął obniżkę kursu. W najbliższym czasie dojdzie do sytuacji, podczas której może pojawić się interesujący sygnał, gdyż notowania będą znajdować się w okolicach dolnej linii kanału. Jeśli w tym miejscu pojawi się wzmożona akcja popytu zobrazowana formacją świecową to będzie można oczekiwać kolejnych wzrostów Asseco BS. 

 


Specjalny odcinek – Analiza techniczna na żywo

Poniedziałek, 29.05, godzina 19:00

Każdy uczestnik będzie mógł zgłosić swoją spółkę do analizy

Zapisz się na spotkanie

 

Playlista ze wszystkimi analizami


Stalprodukt

Źródło: AmiBroker, Dane: stooq.pl

 

W przypadku spółki Stalprodukt mamy do czynienia ze spadkowym kanałem trendowym. Co ciekawe, podczas czwartkowej sesji doszło do wybicia z tego obszaru cenowego. Najważniejsze, aby na zakończenie tygodnia sygnał ten został potwierdzony, a cena nie zawróciła z powrotem w głąb kanału, gdyż to może sygnalizować nieudane wybicie i kontynuację spadków.  

Trakcja

Źródło: AmiBroker, Dane: stooq.pl

 

Drugi spadkowy kanał trendowy widoczny jest na wykresie spółki Trakcja. W tym przypadku mamy do czynienia z sytuacją, w której walor odbił się od dolnej granicy kanału i podąża w kierunku północnym. Bardzo istotne jest to, co stanie się, gdy kurs znajdzie się przy jego górnej granicy. Wybicie górą z kanału da sygnał na powrót do trendu wzrostowego. W przeciwnym wypadku, w dalszym ciągu będziemy mieli do czynienia z nastrojem spadkowym. 

 

--

Analizy papierów wartościowych w ramach projektu "ATrakcyjne Spółki", mają tylko i wyłącznie charakter informacyjno-edukacyjny, a poszczególne analizy są wyłącznie subiektywną opinią autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Stąd Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych oraz autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie lektury treści publikowanych w ramach niniejszego projektu. W inwestowaniu należy korzystać z wielu źródeł i konfrontować je przed podjęciem decyzji.

Zobacz również:

18.01.2018, Aktualności

SII Poleca: Webinar Rafała Glinickiego „Wolumen – energia, która rządzi ceną”

18.01.2018, Aktualności

SII Poleca: Webinar Rafała Glinickiego „Wolumen – energia, która rządzi ceną”

SII Poleca webinar Rafała Glinickiego „Wolumen - energia, która rządzi ceną”. Wtorek, 23 stycznia, godz. 19:00

Zobacz więcej

18.01.2018, Newsroom

Spółka z NewConnect zainwestuje w technologię blockchain

18.01.2018, Newsroom

Spółka z NewConnect zainwestuje w technologię blockchain

Co ciekawe, to nie jest pierwszy taki przypadek na polskiej giełdzie.

Zobacz więcej

4 spółki w kanale trendowym. Czy kierunek będzie kontynuowany?