Chat with us, powered by LiveChat

4 spółki w kanale trendowym. Czy kierunek będzie kontynuowany?

Skomentuj artykuł
© peshkov - Fotolia.com

W dzisiejszym odcinku zajmiemy się istotą kanałów trendowych, które w praktyce bardzo często wskazują potencjalne okazje inwestycyjne. W przypadku czterech spółek z warszawskiego parkietu mamy do czynienia z sytuacjami, które zasługują na szczególną uwagę. Zapraszamy do zapoznania się z analizą spółek: Orbis, Asseco Business Solutions, Trakcja oraz Stalprodukt.

Orbis

Źródło: Am siBroker, Dane: stooq.pl

 

Pierwszy kanał trendowy wyznaczyliśmy na wykresie spółki Orbis, która w ujęciu długoterminowym znajduje się w trendzie wzrostowym. Ostatnie miesiące to kolejny okres dynamicznych wzrostów po korekcie. Na początku marca bieżącego roku rynek podjął próbę wybicia z kanału, jednak była to próba nieudana, najważniejsze że w dalszym ciągu kurs porusza się w tym obszarze cenowym. Warto zauważyć, iż w dniu wczorajszym rynek odbił się od dolnej granicy kanału rysując formację młota, co może okazać się potencjalnym sygnałem wzrostowym. 

Asseco Business Solutions

Źródło: AmiBroker, Dane: stooq.pl

 

Kolejnym ciekawym walorem przez pryzmat kanału trendowego jest Asseco BS. Proszę zauważyć, iż w ostatnim czasie w górnej granicy kanału narysowała się formacja spadającej gwiazdy, po której rynek rozpoczął obniżkę kursu. W najbliższym czasie dojdzie do sytuacji, podczas której może pojawić się interesujący sygnał, gdyż notowania będą znajdować się w okolicach dolnej linii kanału. Jeśli w tym miejscu pojawi się wzmożona akcja popytu zobrazowana formacją świecową to będzie można oczekiwać kolejnych wzrostów Asseco BS. 

 


Specjalny odcinek – Analiza techniczna na żywo

Poniedziałek, 29.05, godzina 19:00

Każdy uczestnik będzie mógł zgłosić swoją spółkę do analizy

Zapisz się na spotkanie

 

Playlista ze wszystkimi analizami


Stalprodukt

Źródło: AmiBroker, Dane: stooq.pl

 

W przypadku spółki Stalprodukt mamy do czynienia ze spadkowym kanałem trendowym. Co ciekawe, podczas czwartkowej sesji doszło do wybicia z tego obszaru cenowego. Najważniejsze, aby na zakończenie tygodnia sygnał ten został potwierdzony, a cena nie zawróciła z powrotem w głąb kanału, gdyż to może sygnalizować nieudane wybicie i kontynuację spadków.  

Trakcja

Źródło: AmiBroker, Dane: stooq.pl

 

Drugi spadkowy kanał trendowy widoczny jest na wykresie spółki Trakcja. W tym przypadku mamy do czynienia z sytuacją, w której walor odbił się od dolnej granicy kanału i podąża w kierunku północnym. Bardzo istotne jest to, co stanie się, gdy kurs znajdzie się przy jego górnej granicy. Wybicie górą z kanału da sygnał na powrót do trendu wzrostowego. W przeciwnym wypadku, w dalszym ciągu będziemy mieli do czynienia z nastrojem spadkowym. 

 

--

Analizy papierów wartościowych w ramach projektu "ATrakcyjne Spółki", mają tylko i wyłącznie charakter informacyjno-edukacyjny, a poszczególne analizy są wyłącznie subiektywną opinią autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Stąd Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych oraz autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie lektury treści publikowanych w ramach niniejszego projektu. W inwestowaniu należy korzystać z wielu źródeł i konfrontować je przed podjęciem decyzji.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie