Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Zagrywka na akcjach Cognoru na razie nieudana

© byebyeblue - Fotolia.com

W dniu 16 maja 2017 roku segment inwestycji własnych Portfela SII powiększył się o akcje Cognoru. Każdy z 1300 walorów kosztował 1,89 zł.

 

 


 

  

Partner strategiczny

 

DM BOŚ

 


 

Chcesz wygrać książkę o tematyce giełdowej?

Zgłoś propozycję do naszego portfela na forum SII

 


Jest to drugie podejście do akcji Cognora. Całkiem niedawno w segmencie własnym zarobiłem na nich 23%. Dzień przed najnowszym zakupem akcji Cognor opublikował raport finansowy za I kw. 2017 roku. Podobnie jak wcześniej, zdecydowałem się zaryzykować i zagrać pod dobre przyjęcie wyników finansowych. Niestety pozytywny scenariusz się nie zrealizował. Dlaczego? To dobre pytanie, na które sam do końca nie znam odpowiedzi. Poniżej przedstawię argumenty dlaczego zdecydowałem się na ten zakup:

 

  • Cognora obserwuję od niecałego roku. Akcje spółki zaliczyły bardzo duże spadki od 2007 roku, kiedy kosztowały nawet 30 zł. Na początku 2016 roku można je było kupić po 60 groszy.

     

    Cognor - Analiza techniczna
    Źródło: Stooq

    Ówczesne wyniki spółki nie wyglądały za dobrze, ale w poprzednim roku zarząd przeprowadził restrukturyzację. Z kolejnymi kwartałami widać było wzrost zysków z podstawowej działalności. Po wynikach III kw. 2016 roku zdecydowałem się po raz pierwszy zainwestować w te akcji w Portfelu SII. Tym razem wyniki z I kw. 2017 roku również bardzo przypadły mi do gustu, gdyż widzę w nich dużo pozytywnych tendencji.
  • Przychody w I kw. bieżącego roku wzrosły o 21% do 429,5 mln zł. Pierwsze marże zdecydowanie podskoczyły. Zysk brutto ze sprzedaży wyniósł 58,3 mln zł wobec 23,6 mln zł rok wcześniej, a zysk operacyjny wyniósł 31,6 mln zł wobec 5 mln zł rok wcześniej. Są to bardzo wysokie dynamiki wzrostowe – rzadko spotykane w dojrzałych

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 25 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

Spółka osiągnęła w styczniu 2018 roku przychody na poziomie około 160 mln dolarów, czyli o 73% więcej niż przed rokiem.

Zobacz więcej

Zagrywka na akcjach Cognoru na razie nieudana